Najdi forum

27. april DAN UPORA PROTI OKUPATORJU

Že kar nekaj časa MEDIJI pišejo o praznikih, ki trenutno prihajajo.

Tudi v zadnjem NEDELU z dne 23. aprila 2006, objavljajo, v Šepetu sedmega dne na strani 17:

“Za praznik ob 65. obletnici oboroženega upora proti okupatorju prihodnji četrtek prihajajo v Slovenijo številne čestitke nekdanjih zaveznikov. Iz Londona bo na veliko zborovanje v Ljubljano prispela tudi Virginia Worsley, hči polkovnika Petra Wilkinsona, da se bo sama prepričala, kako je osvobojena Slovenija uresničila preroške besede njenega očeta.

S čestitkami so se prav tako oglasili ameriški veterani iz letalskih vrst, ki so jih sestreljene reševali slovenski patrizani. Usode rešenih letalcev je najbolje raziskal in zapisal legendarni slovenski fotoreporter Edi Šelhaus v knjigi, STOTINKA SREČE.

Še tale odstavek:
Z drugimi besedami, vendar istim pomenom, je Sloveniji popotnico v prihodnost v slovitem Memurandumu leta 1944 zapisal britanski polkovnik Peter Wilkinson (cilji slovenske vojske so ustanoviti svobodno in demokratično Slovenijo, ki bi se raztezala od Trsta do Karavank in zajemala vse slovensko govoreče ljudi), ki ga je med drugo svetovno vojno uprava za posebne operacijev britanski obveščevalni organizaciji poslala v Slovenijo. Angleži so vedeli, da je osvobodilni boj v Sloveniji nekaj posebnega, zato so k nam poslali prav Wilkinsona in majorja Alfgarja Hesketha.”

Vekiko je zgodb o ameriških letalskih veteranov, ki so bili sestreljeni nad slovenskem ozemlju, ki so jih rešili slovenski partizani in so se srečno vrnili domov. Vsi pa te sreče niso imeli, ker so padli v napačne roke, OKUPATORSKE in tudi izdajalske.

Osrednja slovenska proslava ob 65. obletnici ustanovitve OF, bo 29. 4. 2006 ob 11. uri v Hali Tivoli Ljubljana.

Danes pa je bila otvoritev razstave, “Spomeniki in pomniki na območju Vrhnike”. Razstava je v Mali dvorani CD na Vrhniki.
Vredna je ogleda, saj so na ogled spomeniki in pomniki, ki stojijo po vaseh vrhniške občine. Na ogled je tudi spomenik na Urhu, saj so tam napisani vsi, ki so bili ŽRTVE PRESERSKEGA MOSTU, največ teh mož in fantov je iz Borovnice.

Otvoritveni govor na razstavi je imel župan Občine Vrhnika.
Invalidski pevski zbor pa je zapel več pesmi, med njimi tudi pesem, Venček na glavise, Bazovica in delavska pesem.

Lepo je bilo.

LP PRABABI

;-/

NBD

OJOJ

nova
Uredništvo priporoča

PRABABI, verjamem da ti je bilo lepo in naj ti bo lepo še naprej !!

OJOJ.

Avtor: —– ,

brez imena, me spominja na stezo, ki po hitem postopku pelje v skrivališče.

:-/

Njegov smeško, se pa zelo kislo drži, že ve zakaj.

NBD,

Bom primerno opisala, 27. aprilu prazniku OSVOBODILNE FRONTE.

N — NAPREJ v
B — BORBO za
D — DOMOVINO Slovenskega naroda. Črko “D”, bila lahko DOMOBRANEC.

Ne skrunite postavljenih spominskih OBELEŽIJ in napisanih spominov na naše BORCE, ki so dali svoja življenja, za našo SLOVENIJO.

Če ne bi bilo BORCEV NOB, tudi SAMOSTOJNE SLOVENIJE ne bi bilo, ker si jo bi razdelila, Hitler in Duče s pomočjo nekaterini zapeljanimi SLOVENSKIMI ovčicami.

Ne skrunine, da ne boste oskrunjeni!!!

Vsak praznik ima svoj pomen. Naj se ga spominjamo, za kar je bil postavljen.

Ne mešajmo skupaj, jabolk, hrušk in odpadkov, kot se je zgodilo na NANOSU.

NAJ ŽIVI OSVOBODILNA FRONTA SLOVENSKEGA NARODA

NBD

;-/

rač. znaki

JOŽE,

res, mi je lepo, hvala za lepe želje še za v naprej.

Teli računarji, pa naj si odprejo svojo temo in pišejo znake, ki ne spadajo tukaj.

Mogoče pa ne znajo odpreti NOVE TEME ?????

Lepo se imej tudi ti.

LP PRABABI

PRABABI, na Nanosu je bila proslava ena velika KATASTROFA.Ta nova oblast hoče na vsak način zabrisat sledove NOB in partizanstva.Če bi mogli, bi svoje domobrančke poveličevali, a jim mi to ne bomo pustili.Danes v hali tivoli bo boljše.
Prababi lepo se imej in ne se sekirat .

Ja, sram me je, da imamo tako vlado. In sram me je te države.

JOŽE,

V Hali Tivoli, je bilo res boljše, če si bil tam, si videl in slišal, jaz sem tam bila. Ja ja, zgodovino bi radi spremenili, NE BO JIM USPELO, NA VAS MLAJŠIH STOJI TA VELIKA DOLŽNOST.

Tovariš Janez Stanovnik je imel čudovit govor. pred njim pa županja Danica Simčič.

Draga Kocka,

ne sekiraj se, če bi se jaz za vse, kar so mi tukaj že namalali, bi me bilo že konec, da ne govorim, kaj vse sem pretrpela, med II. svetovno vojno.

Ravno takrat sem se vrnila domov, ko si Ti tale post poslala.
Smo se še poveselili v eni gostilni, ko smo se vračali proti domu.
Se bom še oglasila.

LP PRABABI

V Hali Tivoli je bila danes 65. obletnica OSVOBODILNE FRONTE SLOVENSKEGA NARODA, res nekaj posebnega, za nas starejše, ki smo živeli v tistih vojnih ramerah in vse tisto doživljali in preživeli, pa danes nekaj lepega, da smo še tukaj in 65. obletnico OF dočakali.
Kot je dejala ljubljanska županja gospa Danica Simčič, veliko se jih te obletnice ni moglo udeležiti, zaradi bolezni in starosti, ampak so z mislimi z nami.

Govor tovariša Janeza Stanovnika predsednika ZB je bil dober, veliko nam je povedal. Povedal tudi, da se s proslavo na NANOSU ne strinja, OSVOBODILNA FRONTA v govoru predsednika DZ Cukjatija, ni bila niti enkrat omenjena.
Resnično je bilo tam na NANOSU napravljenih veliko napak.
Sedanja vlada potvarja zgodovino, radi bi jo pisali na novo, v svojo korist.

Škoda, da naša RTV ni prenašala današnje proslave. Odgovorni uredniki (zajci), se niso upali prikazati v celoti govor tovariša STANOVNIKA, zgleda, da je bilo preveč kritike, ampak UPRAVIČENE KRITIKE.

Res škoda, da moramo še vedno plačevati naročnino RTV, pa toliko so obljubljali, da jo ne bo, če bodo zmagali na volitvah, – VELIKI NATEG, teh gospodov. Ne zavedajo se, da obljuba dela dolg.

Udeležba na proslavi je bila velika, dosti starejših in tudi mladih udeležencev je bilo. Veliko praporščakov. Igrala je godba in pel moški pevski zbor in recitacije, res je bilo lepo.

Zapeli so SLOVENSKO HIMNO, pa tudi PRIMORSKO, VSTANI PRIMORSKA.
Še veliko drugih pesmi so zapeli.

– Lipa zelenela je, tam v dišečem gaju…
– Kdo pa so ti mladi fantje, ki korakajo skozi vas…
– Stoji tam v gori partizan, ozira se v nižavo…
– Kovači smo in naša sila, skovala nam bo sreče ključ…
– Hej, brigate, hitite! Razpodite, požgite gnezda belih podgan,
črnih psov! Hej mašinca zagodi! Naj odmeva povsodi naš pozdrav
iz svobodnih gozdov.
– Domovina naša je svobodna, mi ponosni smo čuvarji….
– Zdaj zaori pesem o svobodi…..
– Na juriš, na juriš, na juriš! Krik borcev vihra skozi hoste!
sovragove vrste so goste! Udar, navali, usekaj izpali!
Na juriš o-hej partizan, pred tabo svobode je dan!

Od recitacij, bom napisala samo tole:

DOMOVINA
– JE DOM,
– JE ENA SAMA, KOT MATI,
– ŽIVETI IN PREŽIVETI.

TREBA JE VEDETI:

— DA SO BILI DOMOBRANCI, DOBRO PLAČANI, OBLEKEL JIH JE OKUPATOR HITLER IN NJEMU SO SLUŽILI IN TUDI POVELJEVAL JIM JE, BILI NA TOPLEM, PA TUDI KARTE IGRALI.

TREBA JE VEDETI:

— DA SO BILI BORCI PARTIZANI, POD MILIM NEBOM, LAČNI IN PREMRAŽENI, SE BORILI ZA DOMOVINO SLOVENIJO IN SLOVENSKI NAROD.

TREBA JE VEDETI.

— IZDAJSTVO, NE ZACELI NOBEN ČAS IN SE GA NE DA POZABITI.

Na koncu proslave, pa je delegacija treh tovarišev PRIMORCEV, izročila tovarišu Janezu Stanovniku predsedniku ZB, zelo lepo sliko SOČE.
——————————————————————————–

Tudi jaz nisem pozabila,

20. aprila, Hitlerjevega rojstnega dne, na tisti dan so DOMOBRANCI prisegli HITLERJU v Ljubljani, obstajajo slike, tudi škof ROŽMAN JE MED NJIMI. Danes pa sem izvedela, da se je Duceju, poklonilo takrat tudi 105 slovenskih županov, tudi za to obstajajo dokumenti.

Jaz pa sem imela takrat HIŠNI ZAPOR, po nalogu šefa DOMOBRANCEV. Takrat, še mlado, nič krivo dekle.

Prababi, jaz sem še mlada, ampak tega kar si napisala ne bomo NIKOLI pozabili.Te razlike med partizani in domobranci (eni na toplem-drugi pod milim nebom, lačni in premraženi) danes pa bi radi vse zmetali v en koš.Cukjati in njegivi janševi pajdaši so na Nanosu naredili eno čisto navadno skrpucalo-SRANJE po domače.In pevka Neisha ki jo sicer rada poslušam, sploh ni pasala v tisti program, kar ona prav gotovo sama dobro ve.
Ne, nikoli ne bomo pozabili, da so partizani postavili temelje današnje slovenske države, domobranci pa so fašistom lezli v rit.In dokler tega ne bodo priznačli javno- sprave ne bo!
Zato bomo poskrbeli mladi iz roda v rod.Moji starši so meni to lepo razložili in vse skupaj popolnoma razumem in bom tudi svoje otroke poučila o tej bistveni razliki.Tako bo poskrbljeno, da partizanstvo ne bo šlo nikoli v pozabo !!
Volitve bodo pa tudi kmalu in upam, da takrat te krščanske stranke ne bo več v nobeni koaliciji, pa ljudske stranke tudi ne.
Prababi lepo se mi zdi, da se še vedno boriš in ljudem tukaj na forumu poveš kako je bilo, saj danes predvsem mladi pozabljajo na trpljenje in gorej ki so ga partizani dajali skozi, tudi zaradi domobrancev.

Majda2,

dober večer!

Zaključuje se zadnji dan APRILA. Jutri bo nov dan. 1. MAJ, PRAZNIK DELA, škoda, da je slabo vreme, da se ne bodo videli kresovi, ki bodo goreli daleč na okrog, v pozdrav prazniku za ” 1. MAJ”

Lepo, da ne boš NIKOLI pozabila, kar sem zapisala. Razlike, med enimi in drugimi. Meni pa je žal, da si nisem več zapisala, o recitacijah, recitirali so trije, ena ženska in dva možka, prepozno sem iz torbice vzela svinčnik in blok.

Prenosa proslave z NANOSA, nisem gledala, slišala pa veliko pripomb, tudi JOŽE, je napisal, da je bila KATASTROFA, Ti pa si zapisala, navadno skrpucalo – SRANJE.

Majda, ja, PARTIZANI, so postavili temelje, za našo DRŽAVO SLOVENIJO. Žalostno je to, da tega sedanja VLADA Janeza Janša in njegova koalicija s predsednikom DZ Cukjatijem ne priznajo, pač pa, poveličujejo izdajalce – DOMOBRANCE.

Lepo od TEBE, da boste MLADI poskrbeli, za vrednote NOB in partizansko žrtvovanje med II. svetovno vojno, da ne bo šlo v POZABO.

Majda veš, zelo mi je žal, da nas starejših ni več tukaj na FORUMU, zgleda, da sem res sama.

Pišeš, da se še vedno borim, ja borim, marsikaj vem iz tistih časov. Veliko sem že napisala in kar sem napisala, je vse res!!!
Nisem še končala, zgleda, da je to moje poslanstvo, notranji glas me žene, še to, pa še to napiši.

Nasprotniki, pa trosijo LAŽI in zakrivajo grehe, ki so jih izdajalci skupaj s posameznimi duhovniki (ne vsemi) zagrešili. RKC, se je sama punudila, da bo sodelovala z OKUPATORJEM, da bo izdajala pripadnike OF, tudi o tem obstajajo pismeni dokumenti, je bil govor v Hali Tivoli.

Na proslavi, je bilo povedano tudi, da je KRALJ KARAĐORĐEVIČ, pozval DOMOBRANCE, naj se priključijo BORCEM PARTIZANOM, žal NJEGOVEGA poziva niso upoštevali, povedal tudi, kaj jih čaka, če poziva ne bodo upoštevali.

Nobenemu SLOVENCU ni pisalo na čelu, da je simpatizer OF. OKUPATOR tega ni vedel, vedeli pa so izdajalci in tudi duhovniki, vse tiste, ki niso hodili v cerkev, je bilo treba spraviti proč. Veliko so jih spravili v taborišča, malo se jih je vrnilo, ampak, verjemi, noben ni šel tja, po svoji volji, bili so izdani od domačinov.

ŽIVEL 1. MAJ PRAZNIK DELA

ŽIVEL 1. MAJ, PRAZNIK DELA

ŠE SONČEK, MU JE POSIJAL V POZDRAV.

O bog, si pa zgodnja! Jaz iščem, kaj bom oblekla jutri, ti pa Živel ena maj:-)))

Ne zgodnja, pozna, saj bi morala zapisat že zjutraj, ali pa sinoči, ko so nekje goreli kresovi.

A ne vidiš, da je pika, da je 1., ne ena maj.

Ja, dolgo smo čakali sonce, pa je le pokukalo, izza oblakov, za jutri pa napoved spet slaba. Kar bo, pač bo.

LP PRABABI

Prababi, v naših “rovtah” rečejo: Živela ena maj! Saj sem tud jest na začetku čukast gledala, ampak tako rečejo, kaj morem.

LP

Žal še vedno širite to “sranje”. Komunisti, al pa navadni borci: če vas ne bi bilo, bi danes bili nekje na nivoju Švice, al pa vsaj Avstrije. Tako pa so nas potisnili v brezno komunizma. Še danes se ne moremo izkopat.
Mimogrede, kateri državi pa danes vlada Hitler oz. njegovi nasledniki?

Pekica: kaj bi pa bila po tvojem ustrezna reakcija takrat? Povej, da si bomo znali predstavljat.

Kar se komunizma tiče, se čist strinjam, res grozno, da je 16 let po osamosvojitvi na čelu vlade bivši komunist. Obup. Sramota.

pekica,

kakor vidim, ne znaš čitati!!!!

NE SKRUNI SPOMINOV!!!!!!!

ODPRI SVOJO NOVO TEMO IN KVAKAJ,

o tvojih idolih, če jih imaš????? Če imaš kaj dobrega o njih napisat???????, kako bi te pripeljali na nivo, Švice in Haiderja.

Kareti državi vlada Hitler?????? pekica pekica, vprašaj njegove naslednike in Merklovo.

Lahko piseš tudi o tistem pedofilu, kot si pred časom, če se ne motim, so ti dali kaj nekaj napotkov.

OD TUKAJ PA SE SKIDAJ!!!!

SMRT FAŠIZMU – SVOBODO NARODU

New Report

Close