Najdi forum

kaj mislite o tem, da vzajemna tko spreminja vse? lani so nekaj spreminjali, zdaj spet. jaz sem povrhu dobil obvestilo brez certifikata in ne vedo, zakaj tega nisem dobil, pa izjava za prekinitev zavarovanja je prečrtana, a ni tiskarska napaka ipd.

najbolj pa me zanima, pri kateri zavarovalnici je najcenejše? pri triglavu baje garantirajo, da bo najceneje, okoli 4.700 + 3% popusta, od marca dalje pa bi še ceneje bilo. le to ne vem, če se 3% nanašajo na letno ali mesečno premijo? pri vzajemni je na letno.

že s principa bi zamenjal vzajemno, ker toliko in tako prčkajo. sumljivo, zavajajoče se mi zdi.

lp

Ja pa zamenjaj, kdo ti brani. Saj tu ne gre za neko dolgoročno naložbo, kot je varčevanje za starost. Ampak za zdravje danes in jutri. Izberi tistega, s katerim boš imel najmanj težav. Kateri je cenejši? Razlika med posameznimi zavarovalnicami je na letni ravni okoli 500 sit? Se izplača zaradi tega komplicirat?

Jaz sem bil do zdaj zavarovan pri Vzajemni, bom pa prešaltal na Triglav. Vse te Vzajemnine igrice se mi zdijo žalitev in igračkanje z mojim IQjem (zlobni jeziki naj se zadržijo komentarjev, ha ha). OK, bakice bodo itak padle na finto češ “bomo kar pri Vzajemni, ker dobimo certifikat”, ki pa jih ne moreš prodati, dedovati, podariti, in če umreš, je vrednost certifikata 0. Potem pa še filajo s tem, da če greš od njih, da ti certifikat propade etc etc.

Ma o tem se da pisati ure in ure, vsaka od treh zavarovalnic ima svoje prednosti, večinoma imajo klavzule o najnižji ceni, pa max. omogočenih 3% popusta, vsaka ti pa še nekaj da. Razlika v sami ceni pa bo cca nekaj deset tolarjev, ni omembe vredno…

Nič, meni je dal Triglav na lepe oči 50% popusta pri zavarovanju avta, grem k njim 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Bello, ali pride 50% popusta samo pri kasko zavarovanju ali pri obveznem zavarovanju?
Kako pa je s tem, če sem jaz zavarovana pri Triglavu, po meni hčerka /študentka/, avto je pa registriran na njo? Ali ima tudi ona do 50% popusta, čeprav je zavarovana po meni? LP

Popust je bil za obvezno (in posledično tudi kasko, ma ga ne uporabljam) zavarovanje. Aja, pa ni bil v vezi s tem dodatnim zavarovanjem, če si tako razumela, pač pa sem ga dobil že pred nekaj leti. Pa glede na to, da so mi takrat šli na roko, se mi zdi samo po sebi umevno, da se jim pridružim še pri dodatnem zdr. zavarovanju…

Hvala za odgovor, da pa greš še z dodatnim zdr. zavarovanjem na Triglav, se strinjam, saj roka roko umije; nikoli ne veš kdaj ti bo kaj in za kaj prav prišlo! LP!

Nekako ne štekam, da se toliko obremenjujete za trenutno razliko cca 100 SIT. Me zanima, če ste tudi takrat, ko stran mečete milijone tko natančni. Moj predlog je pač, da se zaenkrat počaka in pusti tako kot je. Bo že čas pokazal kdo je ugodnejši.

Kolk so šele dnarja vrgl stran za to bedasto propagando?

Bello,

pozdravljen.

Upam, da ne boš hud, ko se oglašam. Veš, mlajši že morate pomisliti, da vas ne bodo preveč oželi. Za mene, je pa vse ena figa, 3 kovače več ali manj, dosti profita od mene ne bo, pri tem zavarovanju.

Triglav, ga pa ima in bo imel, dokler se mi slučajno kaj ne naredi. Imam zavarovano samo to, kar moram imeti po zakonu, hiša in avto.

LP PRABABI

Pogled, poglej, kaj reče penzionistka: “3 kovače več ali manj”! Prvič v življenju, pa sem že marsikaj slišala, berem, da penzionistka ne jamra…:-)))

Saj ni stvar v “trenutni razliki”, pač pa smo nekateri ljudje previdni, predvsem tisti, ki smo bili dodobra nasamarjeni. Dokler je ponudba ena, nimaš kaj premišljevat, ko pa se jih pojavi cela horda z raznimi špekulacijami, pa človek avtomatsko pomisli oz. se ustraši, da do spet “nategnjen”. LP

Ja, jaz imam s TRIGLAVOM, zelo slabo izkušnjo, v življenskem zavarovanju. Plačevala sem veliko let, ne malo. Ko sem imela prometno nesrečo, nisem jaz vozila, tudi mož ne. Bilo je leta 1988, dobro sem jo fasala, se zlizala. Dobila zdravniški izvid, zavarovalnici predložila vso potrebno dokumentacijo. V POOLICI, so bili napisani milijoni milijoni, kaj sem dobila, nič, še za en dan plačila v TOPLICE ni bilo. Vse je pobrala inflacija, je mi bilo rečeno. Taka je bila moja naložba, zato sem vam zgoraj napisala, da plačujem samo tisto, kar moram po zakonu. Goljufof se ne manjka, posebno še, v današnjem času.

Bodite previdni, poglejte, kje bo boljše. Jaz nimam kaj pričakovati, za sproti imam. Sicer, pa so pravice državljanov iz zavarovanj čedalje manjše, kadar jih potrebuješ. Včasih ni bilo treba doplačevati za zdravila, sedaj je pa vse na negativni listi. Koliko moraš plačati, ti pa tudi določijo.

Čim več jim plačati in čim manj iz tega dobiti. Imajo škarje on platno.

LP PRABABI

Če imaš pri Triglavu sklenjena tudi druga zavarovanja, npr. avto, stanovanje …, imaš potem še dodatne popuste na t.i. paket. Sicer pa čakam, da se sestanem s svojim zavarovalniškim agentom, da mi podrobno vse razloži in odgovori na vprašanja.

Normalno da nisem hud, prababi…

Ma oželi nas bodo tako ali tako tu ali tam. Ampak sem vseeno raje zdrav pa plačujem “v luft” 5 prešernih mesečno “za vsak slučaj” 🙂

A na Adriatic pa noben ne pomisli? Pa zagotovo ti pri vsaki zavarovalnici dajo dodatne popuste, če imaš vse zavarovano pri njih in to ne glede na tole zdr.zavarovanje. Po moje je najbolje se odločiti za cel paket. Greš do Adiatica in do Triglava, poveš da boš vse zavaroval pri njih in pogledaš kje dobiš boljšo ponudbo.
Za Adriatic vem, da dajo mislim da 10% popust na zavarovanje hiše, če skleneš zdr.zavar. Skratka, mal je za preveriti…

Bello, mogoče nisi vedel, da je bilo obdobje, ko so vse zavarovalnice dajale 50% popusta na zavarovanje avtomobila. Tudi jaz sem ga dobila pri Slovenici pa sem takrat imela vato šele 1 leto in jaz 19 let. Ne misli si, da je pa Triglav tisti zakon.

Če pa še ne veste, bodo pa vse zavarovalnice za dodatno zdravstveno zavarovanje dale svojim zavarovancem, ki imajo poleg avta pri njih sklenjeno še kakšno drugo zavarovanje, 3% popusta.

New Report

Close