Najdi forum

pomivalni stroj

Živio!

Pri nas se odločamo za nakup pomivalnega stroja. Ker se na to pravgotovo spoznate vas prosim, da mi napišete na kaj naj bom pozorna pri nakupu in kakšen model mi svetujete.

Hvala, Martina

mi imamo enega starega, ki bo vsak čas crknil…
in ko bomo kupovali novega bo to sigurno Bosch

Pri nama je v kuhinji pomivalni stroj znamke Candy. Je tih , lepo pere in tudi cenovno ugoden. Pri nakupu pazi predvsem na notranjost samega stroja. Ta naj bo naj bo iz rosfrej materiala, ker deluje proti rjavenju in lažje je očiščeno. Vsekakor ne priporočam plastične notranjosti (težje očistljivo in čuden izgled po večkratnih pranjih in vonj).
Lep pozdrav!

Se strinjam z Jano. Tudi mi smo prej imeli Candy, ki je bil zelo tih. Potem se nam je pokvaril. Mami je hotela kupiti ravno takega, pa ji je serviser rekel, da teh modelov pri Candy-u ne delajo več, novejši pa niso tako dobri. Sicer se meni malo čudno zdi, da so novejši slabši.

Mi imamo Boscha in je zakon! Predvsem mi pride prav to, da lahko perem obe polici ali pa samo zgornjo. Včasih se dolgo ne nabere posode za cel stroj, pa operem samo zgoraj. Včasih imam recimo obiske in je samo kup kozarcev in skodelic za oprat, to pa ni za poln stroj. Priporočam!

Lp,
Katarina

jest mam pa BEKO…zelooo pocen, pa zelooo sem zadovolna z njim…ta BEKO je ena turška firma, ki je drgač podružnica oz. obrat Boscha, prodajajo ga pa samo v Comingu / Media svet…pejt pogledat

Imamo pomivalni stroj Bosch, star 8 let, še nikoli v okvari.

Najbolj mi je všeč to, da lahko nastavim začetek pomivanja (s timer-jem) do 24 ur vnaprej. Tako pri nas pomivamo le v času cenejšega toka, to je ponoči ali pa zjutraj nastavim na termin med 14. in 17. uro, ko je tudi nižja tarifa.

Zelo sem zadovoljna.

Lp,
D.

Ali ste lahko bolj natančni glede modela in znameke (npr. Bosch A 15 – izmišljeni podatki samo za primer), da vemo katerega gledati, ker je verjetno Bosch-evih ali od drugih firm pomivalnih strojev več modelov.

Hvala za razumevanje!

V tujini ima bela tehnika od Whirpoola 8 let garancije. So moderno oblikovani zanesljivi in zelo uporabni.
Tudi Electrolux je zakon.
Bosch – ovi so pa dragi in ne nudijo tako veliko glede na ceno. Je pa sigurno dobra izbira.
Če pa hočeš spoznati servisno mrežo od Gorenja se pa odloči zanje. Ne bo ti žal, ker boš imela stalne probleme in nevšečnosti.

Meni so vse kolegice svetovale Bosch; (in tudi prodajalci, ko smo izbirali med Miele, Whirl Pool in Candy). Zakaj: Boschovi so izjemno tihi, imajo nižjo porabo vode, senzor za umazanost (s samoprilagajanjem solžine pranja), dvojni Aqua stop, vrata lahko odpreš tudi med pranjem, prenastavitev vklopa pranja; dosega temperature pranja do 80°C.
Bosch: model Longyx, (ali nekaj takega). Zelo smo zadovoljni.
Nina

Midva sva kupila pom. stroj BOSCH SGI 5925. Sicer ni tako poceni okrog 200.000,00 ampak je vreden svojega denarja.

Haloooo, kje pa živimo. Saj je vendar Gorenje tudi zelo priznano podjetje. Sama imam prav vse gospodinjske aparate Gorenje in sem z njimi izredno zadovoljna. Moj PMS Gorenje ima vse kar ste naštevale, aqua stop, možnost samo polovičnega pranja (zg. polička), ekonomični program, pranje samo kozarcev, lučki (indikator) za sol in tekočino za izpiranje, je zelo tih in krasno opere posodo. Za čisto posodo je predvsem pomembno čistilno sredstvo in sama že od vsega začetka uporabljam vse od Calgonit-a. Samo enkrat sem probala ene druge tabletke, pa so bili kozarci čisto motni!!!
Prijateljica ima Candy-a pa ji še nikoli ni stopil Calgonit tabletke, tako, da je morala začeti oporabljati gel.

Se strinjam, da je Gorenje priznana firma. Imam njihov pralni stroj, tudi že 8 let, pa se še ni pokvaril. In to kljub temu, da je “ta najbolj simple model”, kar so jih takrat imeli na voljo.

Ko se mi bo ta pralni stroj pokvaril, bomo zagotovo kupili ŠE GORENJE!!!

So nam pa v preteklosti svetovali tako: Gorenje je za pralne stroje zakon, s pomivalnimi pa še nimajo toliko izkušenj in tradicije?!

Toliko lahko pokomentiram.

Darja

Gorenjev pomivalni stroj GVI 682 je tih, dobro pere, da se odpreti vrata med pomivanjem, nastaviti program za ves dan vnaprej, ima veliko izbiro programov, že tri leta dela kot mravljica in še cenovno je bil ugoden! Taka je naša izkušnja!

lenja2

Tudi Gorenjev je res v redu. Tega pa ima tašča in je zadovoljna z njim. Tudi druge aparate ima od njih, je pa res, da tast tam dela in verjetno tudi zato vse kupijo tam.

Ravno sem se hotela razpisati, pa sem prebrala še odgovor Nine P. – točno to sem ti želela napisati. Bosch je zelo tih, varčen, z rezultati pomivanja smo zelo zadovoljni. Imamo ga mi in tudi moji starši. LP, Katja

Mi imamo v glavnem vso belo tehniko od Gorenja. Vse v redu dela, le prvi pomivalni stroj se je po kakih 4 letih pokvaril. Serviser je takrat rekel, da je bila cela serija slaba in da priporoča nov pomivalni stroj. Kupili smo novega in po 2 letih se je prvič pokvaril, ker je mož vklopil pranje samo zgornjega pladnja. Nekaj se je zaskočilo in potem spodaj ni več hotel prati. Serviser je po popravilu rekel, da če to funkcijo redko uporabljamo, je raje sploh ne. Ko je serviser odšel, pa se je pomivalni stroj začel občasno ustavljati pred sušenjem. Te napake še nismo dali popraviti, ker ni vedno ponovljiva, me pa moti, ker je takrat posoda mokra in še malce čuden vonj prihaja ven.

Drugače smo bili s pranjem posode v Gorenjevih strojih vedno zadovoljni. Morda imamo le smolo.

Mi smo se odločili za Miele (prej smo imeli Candy). Pri njem mi je poleg vsega ostalega posebej všeč posebna plitva polička na vrhu, kamor se zloži jedilni pribor, ki je tako še posebej lepo opran, v stroju pa tako ni košare za pribor in je tako več prostora.
Za pomivanje uporabljam tekoči Finish, odličen je. Kaj pa ve?

Lenja

Že nekaj časa v pomivalni stroj ne dajem več sredstva za lesk (dam le prašek in sol). Posoda je po pomivanju bolj mokra, ni 100% suha. To delam zato, da ne “pojemo toliko kemije”.

Zanima ne naslednje: ali je to škodljivo za sam stroj?

Lp,
Darja

Se strinjam z Darjo. Mi imamo pralni stroj Gorenje in tudi hladilnik. Odlično.
Ampak sušilca in pomivalca pa od njih ne bi kupila.

Lp
Barbara

New Report

Close