Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečina v zadnjem delu glave

Bolečina v zadnjem delu glave

Spoštovani!!

Sicer pravzaprav ne vem kako naj začnem. Že kar nekaj časa imam bolečine v zadnjem delu glave. Včasih me tako zbada,da mislim,da bom kar padla v nezavest. Ker me je kar neprestano nekaj strah si mislim,da je to posledica tega. Samo vedno se mi porodi vprašanje,kaj pa če imam res nekaj v glavi. Potem pa spet:”Ja potem bi se pa že kaj zgodilo ,ker te že tako dolgo boli”.
Zelo pogosto prenašam bolečino drugih nase. Ko mi je ata umrl zaradi rane na želodcu me je nonstop bolel želodec. Ko sem ni bila na tem zoprnem pregledu želodca je vse minilo,nič več me ni bolelo. Junija je umrla mama za možgansko kapjo. Sedaj me boli glava. Sem pa prepričana,če grem na pregeld glave in bo vse v redu me bo nehala boleti. Kako poteka pregled glave?Se zelo mlada ampak te smrti mi morijo mladost.

 

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani!

Glavobol v zatilju lahko povzročata zvišan krvni tlak – čim prej ga preverite, če je v normalnih mejah, ta vzrok odpade – in slab vid – preverite vid, ali očala, če jih že imate. Naslednji zelo pogost vzrok za bolečine v zatilju izvira iz vratne hrbtenice. Zlasti pri sedečem delu ali delu za tekočim trakom, stiskalnicah ipd., kjer je potreben stalen – prisilen – položaj glave pogosto pride do pritiska na šivce, ki med drugim oživčujejo tudi tkivo na glavi. V tem primeru pomagajo vaje za vratno hrbtenico (v grobem to pomeni vsake pol ure narediti gibe vratne hrbtenice do skrajnih leg – po pet minut) in uporaba zdravil proti bolečinam. V kolikor noben od naštetih razlogov ne pride v poštev je potrebno upoštevati tudi možnost, ki jo omenjate sami – t.j. stres in način vašega odgovora na stres povzročata tesnobo in spremljajoče somatoformne (telesne znake duševnih motenj – glavobol) težave. V tem primeru se morate pogovoriti z vašim zdravnikom, da ugotovi ali bi vam lahko koristilo kako pomirjevalo skozi krajši čas.

Verejetno vas predvsem skrbi, kaj če imate raka. Seveda je tudi pri raku eden izmed znakov glqavobol, ki pa ima praviloma drugačne lastnosti: pojavlja se ponoči, bolnik zbudi iz spanja… Poleg tega pa tumor povzroča še druge nevšečnosti, ki jih je včasiih težko prepoznati, zato ne bo odveč če se o teh vaših skrbeh pogovorite z zdravnikom, še zlasti, če nobeden od naštetih možnih vzrokov glavobola pri vas ne drži.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

pozdravljeni,
mene zanima glede bolečine na zadnjem delu glave imam tako nežne pridejo pa minejo pa spet to se mi dogaja sedaj dva dni, sploh takrt če sem napeta oz. mislim na nekaj negativnega… delam za 2.računalnikoma v pisarni, je pa res da me včasi zelo boli hrbtenica. stara bom 23.let in v po mamini strani so umirali za rakom. bi bilo kaj to lahko ali je le kakšna mišica vneta,oz tudi po možnosti psiha? Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Najbolj verjetno gre za bolečino mišic zaradi prisilnega položaja glave pri vašem delu. Poskusite se med delom čim večkrat razgibati in menjati položaj glave. Namestite monitorje tako, da vas bo pogled čim manj obremenjeval. Privoščite si masažo vratu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni,

že nekaj časa me po spolnem odnosu in doživetem orgazmu zelo boli v zadnem delu glave da mislim da mi jo bo razneslo. bolečine potem še dolgo ne pojenjajo vedar so pa manjše, postanem tudi zelo razdražliv.

hvala za odgovor

lp

Spoštovani!

Domnevam, da podobno kot pri prejšnjem odgovoru. Druga možnost bi bila, da vam močneje zraste krvni tlak. Pomerite ga.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani
Vse lepo in prav kaj ste odgovoril. Ampak tudi pri meni so mislili, da imam odzadi takšne glavobole zaradi hrbtenice in vratnih vretenc. Ko bi le to bilo kot so mislili…. Bila bi srečna. Na koncu se je izkazalo, da sem imela dve veliki Anevrizmi v možganih. Tako, da ni vse za hrbtenico misliti, da to je to. Tudi žal pride, do pomote. Tudi so mislili, da je to zaradi psihe in so mi dali pomirjevala in Antidepresivi in nič ni pomagalo. Samo v poduk nekaterimi.
Lep pozdrav:)

zanima me zakaj imam bolečine v zadnjem delu glave ko zakašljam???

Jaz imam vsak teden enkrat hud glavobol v zatilju sem nehal katiti pa isto sem telovadil 3 mesece pa isto včasih je bilo to na 2 meseca enkrat sedaj pa že enkrat na teden edino kaj mi pomaga je
od tablet ketonal samo se bojim da to ni uredu da pojem toliko tabletov ketonal ali pač hvala lp.boštjan

Prav lep pozdrav vsem!

Naš zelooo dober strokovnjak dr. Kersnik, ki VE in odgovori točno tako kakor je. Vse pohvale z moje strani, ker mi je dobesedno vse povedal kaj in kako bo. No, sedaj želim vam prenesti to mojo izkušnjo. Tudi mene je pogosto bolela glava, ampak sem vse to prenesla, ker drugače sem takšen človek, ki ne jamram, sem vedno nasmejana pa čeprav me zelo boli. Ko sem prišla k zdravniku nihče si ni mislil ahhh ta ženska je bolna. Vedno se zelo dobro spomnim, ko sem bila v službi in me je glava pričela boleti jaz sem vedno udarila ven na hece, da pozabim na glavobol, na črne misli pa čeprav moram priznati, da včasih me je bilo zelo strah posebej, ko me je oblila mrzla polt in sem dobila mravljince po celi glavi in to kot mrzle mravljince. Ko me je pa zagrabil neznosni glavobol pa nisem mogla popolnoma nič, še govoriti nisem mogla, se mi je jezik frcljal kot, da bi bila pijana, pa me je glavobol zbudil ob pol dveh zjutraj. Takrat sem bila kot zmešana in sem samo možu govorila mene bo kap mene bo kap kot, da bi človek kaj takšnega črnega slutil. In sem hotela iti še v službo in me mož ni pustil. Šla sem takoj osebno k nevrokirurgu prof. dr. Tekavčiču v Ljubljano in mu jaz povem moje bolečine glave. In prof. dr. Tekavčič je udaril ven kot iz TOPA in mi pove, da je nekaj narobe z glavo in to 100%. Takoj sem šla na magnetno resonanco glave in žal so ugotovili, da imam dve veliki Anevrizmi tako, da sem imela dve hudi operaciji, ki mi jih je opravil naš zelo dober strokovnjak prof. dr. Dolenc. Torej prof. dr. Tekavčič je imel 100% pravilen odgovor brez kakšne preiskave. Vsa čast prof. dr. Tekavčiču, če to bere ga prav lepo pozdravljam, ker prof. Tekavčič že ve kdo sem…..:) Če imaste resnično takšne težave z glavobolom vam srčno priporočam, da naredite vsaj CT. glave, da se ve pri čem ste in zaenkrat bi jaz opustila malo tega športa. Pojdite, do vašega nevrologa, ker on bo naj bolj vedel kaj se dogaja z vami po vašem opisu glavobola. Včasih se resnično lahko zmotijo, ampak jaz povem tako, da ni ga človeka, ki se ne zmoti pa bog pomagaj. Da samo še to omenim. Pri moji Magnetni resonanci so videli samo eno Anevrizmo, ko je prof. dr. Dolenc me takoj napotil na Angiografijo glave so tam šele ugotovili, da so dve Anevrizmi tako, da tudi bi jaz povedala, da MR. verjamem 80%. Ali je to pri meni bilo slučajno tako ali…. Saj veste sami kako je…. Človek samo lahko dvigne roke in si misli tako je pač bilo oz. je pokazalo in to je to…. Zelo cenim našega Akademika prof. dr. Dolenca, ker je zelo natančen strokovnjak, ko gre delati operacijo on ima že vse načrte v glavi kako bo potekala operacija in kam te prične rezati itd. Želi imeti vse izvide od A do Ž na mizi in CD, da si on to sam pogleda, da se prepriča, da resnično naredi strokovno operacijo…. No, sedaj sem se malce razpisala o teh glavobolih pa kaj češ, če človek ima težave oz. sem imela in to zelo hude težave….

Lep pozdrav in veliko mirnih in brez bolečinskih dni vam želim

Spoštovani!

Če je bolečina v zatilju in po poraščenem delu glave, ta zelo verjetno izhaja iz vratne hrbtenice. V takem primeru nam ostanejo zdravila proti bolečinam, masaža, pravilen položaj pri delu in počitku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Že 14 dni me boli v zadnjem delu glave spodaj- ni vrat, nekako v območju malih možganov.
Pregled krvi, ekg ipd je vse ok.
Probleme sem imela tudi s slabostjo, izgubo apetita itd.
Zdravniki pravijo da je od stresa. Je tudi z glavobolom tako, prej me no nikoli bolelo v tem delu glave- to me skrbi- so skrbi odveč? Hvala

Spoštovani!

Kakršni simptomi, taka diagnostika – brez zveze enega z drugim.

Starost, spol, elo, aktivnsoti v tem času, trajanje težav, ko boli, ali preneha po zdravilih, čim drugem, kaj poslabša, kaj omili, kje imate po vaše male možgane, po čem veste, da vrat ne boli…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

29 let, ženska
nisem nekaj posebej aktivna, se zadržujem doma odkar so se mi pojavile težave najprej slabost s prsno bolečino, sedaj pa še ta glavobol.
Gre za glavobol čez dan, je rahel a zelo moteč, tu in tam močnejši, včasih čutim kot pritisk za nosom oz, kot da se mi bo vlilo iz nosu. To traja 14 dni, zadnje 2 dni huje, še posebej če pomislim na vse hude stvari ki se mi lahko zgodijo. Ampak potem smo že pri paniki.
V tem času sem 1x vzela naprosyn ni pomagal. Ponavadi mi je, a takrat me je glava bolela tam kot običajno-spredaj, zgoraj in ob straneh.
Poslabša ga stresna situacija oz panika. ali pa tudi ne. Občasno čutim pikanje ali nekaj podobnega.
Kje so po mojem mali možgani-nad vratom v spodnjem delu glave, vem da nisem zdravnik, poskušam pa razložiti tako kot je oz. kje naj bi me to bolelo.
Hvala za vse!

Spoštovani!

Ni preveč tipično za psihično ali zaradi sprememb v vratu pogojen glavobol. Sam bi vas verjetno poslal na CT glave, da bi se izključilo vnete sinuse in / ali kakšen tumor.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Glede na vse izvide ok, torej kri ekg…. Močno dvomim da me bo zdravnik ki meni da je stres poslal se na ct??

Spoštovani!

Nimam odgovora.

Sicer pa, čemu vam je pregledoval kri in delal EKG? Še manj logično.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zaradi predhodne prsne bolecine oz bolecine za prsnico mi je delal ekg.
Tudi uz srca.
Takrat me glava se ni bolela in tako je delal druge preiskave tudi zaradi slabosti in izgube apetita.

Danes sem bila pri zdravniku. Kot receno mi je napisal lekadol in rekel naj se pomirim?!?

Zjutraj po prihodu iz kopalnice se mi je tako zmotilo v glavi da adijo. Več simptomov lahko lažje sklepate. Se vefno me boli tam zadaj, zdaj bolj v levo smer; drugače nekoliko manj. Kercsem mislilda da jr od stresa sem že nekako obvladovala zadevo.

New Report

Close