Najdi forum

Prosila bi za nasvet za nastalo situacijo. Z možem kupujeva parcelo, katere lastnika sva mislila biti oba. Na upravni enoti je bilo potrebno podpisati ponudbo za nakup parcele in to ponudbo je podpisal samo on, ker pač nisva vedela, da jo morava oba. Posledica tega pa je, da je lahko na kupoprodajni pogodbi samo on lastnik. S tem se jaz ne strinjam, ker bom denar dala tudi sama, pa tudi moj oče. Če ne dostaviva nove pogodbe, bo stvar padla v vodo. Sedaj pa me zanima, kako naj se zavarujem, da bo nekje zapisano, da sem tudi sama prispevala denar? Problem je namreč v tem, da v primeru npr. ločitve lahko on dela s to parcelo kar hoče, jaz, ker nisem lastnik uradno, ne morem nič. Torej on jo lahko proda, pobaše denar in gre. Nasvete prosim. Vesela bi bila, če bi odgovoril kakšen pravnik ali pa kar notar.

V primeru ločitve se premoženje deli na polovico, razen dedovanja so izključena. Lahko pa z dokazili pridobiš več kot polovico npr. ko starši enega od partnerjev pomagajo pri nakupu z denarjem. Lastništvo parcele lahko tudi kasneje delita na pol z enostavnim prepisom.

Je pa hudo, da že zdaj razmišljaš o ločitvi. Premisli, če sta sploh za skupaj in šele po tem se odločita za gradnjo.

nova
Uredništvo priporoča

Inkica to pa nisi prav napisala-punca je pametna, da še pravočasno razmišlja o takih zadevah-ne pa, da bo potem jokala in stokala in si postavljala vpr.zakaj, zakaj in čebi…če bi…

Je zelo razgledana ženska, ki ji ni vseeno zase in svojo prihodnost, ker saj veš, da je svet čisto ponorel in se lahko hitro kaj zalomi…bolje je “drži ga nego lovi ga”

s@t,
nasveta ti ne morem dati, ker so mi stvati na tem področju čisto nejasne, ampak ko bo prišel pravi čas za to, bo pa vrtala okoli tako kot to zdaj počneš ti…

Pametno rešitev ti želim in veliko sreče….

lp

Napišite aneks k pogodbi.

Posvetuj se z notarjem, ki pozna vse “haklce”. Svetujem Ti Dušico Berden. V primeru ločitve naj bi iblo tako, kot pravi inkica, ampak se v realnem življenju kljub temu pogosto zaplete. Zato je bolje, da se vnaprej zavaruješ.

Preventiva je vedno boljša od kurative. Da pa se ne boš zgražala, da že zdaj misli na ločitev, pa vzemimo drugo možnost. Kaj če eden od njiju umre, preden se jima rodi otrok? Po zakonu ne deduje samo preživeli zakonec. Če hočle torej zavarovati svoje potencialne dediče, je prav, da je lastništvo jasno.

Premoženje, pridobljeno v času trajanja zakonske zveze, je premoženje obeh zakoncev, ne glede na to, kdo je pisan kot lastnik. torej ni res, da lahko v primeru ločitve mož dela s parcelo, kar hoče – polovica parcele je tvoja.
Verjetno lahko pa še uradno podpišeta kako izjavo, da si dala polovico denarja, če boš zato kaj boljše spala….

Enostavno naj ti jo podari.Tako so stroši najmanjši in zadeva urejena. čao

New Report

Close