Najdi forum

Ponavljanje letnika na faksu

Zanima me, če potrebujem nov index in študentsko izkaznico in ali se moram spet nanovo vpisat ali sem avtomatično vpisana?

Mors se vpisat,kolk jaz vem in ne rabis novga indexa

Za ponavljanje letnika na faxu se je potrebno vpisati, ravno tako kot za napredovanje v višji letnik. Indeks ostane isti, ni ti potrebno ponovno vpisovati predmetnika, dajo ti samo štampiljko, da ponavljaš letnik.
Dobro si preberi navodila fakultete o ponavljanju letnika!!! Predvsem preberi koliko izpitov moraš imeti narejenih, da lahko ponavljaš letnik. Če jih nimaš dovolj, rabiš npr. zdravniška potrdila, da si bil v času izpitnih rokov bolan, poškodovan,…da ti odobrijo izredno ponavljanje letnika.

Upam, da sem ti bila v pomoč.

Veliko sreče.

Najprej, hvala za odgovore!!

Kaj pa zbiranje podpisov – za tiste predmete, ki jih imam že narejene verjetno ni treba spet podpisovat, tiste, ki pa sem padla oz. nimam narejenih pa je treba? Še eno vprašanje – recimo, če ima en predmet poleg predavanja še vaje, je treba spet na vaje hodit?

Eh, navodila na FF… Se lahko prej na trepalnice postaviš kot pa dobiš kak nasvet, iz mojih izkušenj….

Še enkrat hvala in lep pozdrav

Vse podpise moras imet!Edin,ce je pogoj za podpis da si hodil na vaje -pa te ni bilo vec ko 30procentov imajo pravico,da ti ta podpis odklonijo!
Ce pa si vaje za eno leto oddelal ti,seveda,ni treba it se enkrat-sam na izpit gres!

Malo si kiksnila štuk, bolje bi bilo, da bi vprašala na Mladi o spolnosti in drugih aktualnih temah, pa še kakšen bolj »sočen« odgovor bi dobila ;-)!

Če pavziraš se ti ni treba vpisovati…izgubiš pa vse pravice kot študent…

Če ponavljaš v isti indeks vpišeš tiste izpite, ki jih nisi naredila. Tam dobiš štampiljko za ponovni vpis v letnik in z tem tudi status študenta in ugodnosti in pravice: zdravstveno zavarovanje, študenske bone…izgubiš pa štipendijo – za tisto leto…oziroma odvisno od štipenditorja.
Dodatno lahko vpišeš še nekaj izpitov iz letnika naprej – do neke skupne vsote ur predavanj in vaj. Sešteješ ure predavanj in vaj iz tistih izpitov, ki jih nisi naredila v tem letniku in ure predavanj in vaj iz tistih izpitov ki jih boš na novo vpisala. Kolikšna je maksimalna vsota ur za vaš faks – vprašaj na referatu..vendar ne vpisuj maksimuma…prednost naj imajo stari izpiti…
Izpitov za višji letnik ti sicer ni treba vpisati, ti pa priporočam, da vpišeš kakšen izpit…bo drugo leto lažje.
Ponekod sicer komplicirajo z izpiti za naprej…recimo moraš imeti narejene določene izpite iz nižjega letnika…da lahko opravljaš izpite iz višjega letnika. Ponekod je to logično…če recimo nisi naredila izpita iz: Nočno življenje in žuranje v Lublan 1 je logično, da ne moreš iti na: Nočno življenje in žuranje v Lublan 2, dokler ne narediš enke. ;-))))))))))))

Včasih se tudi kakšen profi kar tako sprdne in zahteva, da moraš imeti opravljene te in te izpite, da lahko delaš njegov izpit za naprej.

Predlagam, da izbreš dva težja in dva lažja izpita in preko telefona preveriš če imajo kake pogoje…pokličeš kar direktno profesorja in na kratko poveš, da ponavljaš in če lahko vpišeš…

Za nazaj seveda moraš imeti podpise – inskripcije in ferkvece za tiste izpite, ki si jih naredila, drugače ti jih ne bojo priznali.
Za izpite, ki jih nisi naredila pa je tudi v redu da imaš fervenco in inskipcijo … imaš dokazilo da si bila na predavanjih….ČEPRAV eni znajo z tem komplicirati, večina pa ti vpiše izpit in istočasno še fervenco in iskripcijo…vsaj pri nas je bilo tako…odvisno od profija.

Za predavanja in vaje za izpite, ki jih opravila lansko leto, pa nisi naredila izita…pojdi na prvo predavanje in vaje, da dobis inskripcijo..in se zmeni z profesorjem in asistentom za predavanje in vaje…je vsebina predavanj ista?..itd…in kakšni so pogoji da opraviš vaje…zadostujejo stare? Vendar ti vseeno priporočam da hodiš…snov se zelo hitro pozabi…

Sem zafilozofiral a,…se vidi da sem hodil na faks zraven FF ;-))!

Zdaj pa še na kratko v stilu FS:
Vpisati se moraš, vpišeš stare izpite. Lahko vpišeš tudi določene izpite za naprej – priporočam. Koliko in katere – se pozanimaj.
In še nasvet: Hodi na predavanje in vaje, kajti če še enkrat ” pobluziš ” se zna zadeva zelo zakomplicirati. Pozabi na razna dela preko študenta…za to so počitnice…in študiraj.
Pa srečno!

Hvala!

New Report

Close