Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina poliartritis

poliartritis

Najprej lepo pozdravljeni!

Večkrat prebiram vaš forum in se mi zdi zelo zanimiv, iz njega pa se tudi kar veliko naučiš.
Danes pa sem se odločila, da vam tudi jaz zastavim vprašanje.

Ob vstopu v odraslost so mi začele nagajati neprestane angine. Ponavljale so se ob vsakem najmanjšem prekršku (požirku hladne vode, predolgem bedenju….)
Ker se mi ni “dalo ” k zdravniku, sem jih včasih prebolela kar tako, brez zdravil.
Po eni takih angin so me začeli strašno boleti vsi sklepi, najbolj pa sklepi prstov na rokah. Na zunaj niti ni bilo kaj posebnega opaziti (rahla oteklina), popolnoma narobe pa je bila krvna slika (sedimentacija 80). V bolnici sem bila 3 tedne, prejemala antibiotike, kaj posebnega pa niso ugotovili. Revma testi so bili negativni, kot diagnozo so napisali poliartritis. Po telesu so iskali razne vire okužb, ki pa jih niso našli. Svetovali so mi odstranitev mandljev, kar sem tudi naredila. V prepričanju, da bo vse v redu, na kontrole nisem več hodila.

Stanje se je pomirilo, vendar tako, kot pred boleznijo ni bilo nikoli več. Še vedno
čutim jutranjo otrplost prstov na rokah, občutek vročine in otekline v prstih preko dneva , iz počepa komaj vstanem, roke in noge mi zelo pogosto “zaspijo”, vsak fizični napor mi zapusti nekajdnevno utrujenost. Tudi drugače se počutim pogosto zelo utrujena (brez razloga).
Približno 1x mesečno se mi pojavijo hudi glavoboli, včasih kot migrena z bruhanjem.

Zadnje leto se mi občasno zgodi ( za pet minut) da je vid, kot bi gledala pod vodo (vse miglja in je nejasno) Pritisk je takrat v redu in tudi nobenih drugih težav nimam.

Po petnajstih letih sem ponovno opravila preglede. Revma testi so bili znova negativni, ostale krvne in urinske preiskave bp.
Res je tudi, da sem si nabrala kar 15 kg odvečne telesne teže, ki sem ji ves čas pripisovala kar velik vzrok težav.

Kaj menite vi? Rada bi se počutila bolje.

Že v naprej hvala in lep pozdrav!

P

Spoštovani!

Možno bi bilo, da so streptokoki toliko poškodovali sklepne ovojnice, da bi vam ostalo neko kronično vnetje sklepov, ki pa se ni prelevilo v revmatoidni artritis, a je to precej pesniška interpretacija vaših težav. Tudi sam teža najbrž ne bo vzrok opisanih problemov. Ostale težave, ki jih naštevate tudi ne sodijo med posledice streptokokne infekcije. lahko, da se je pr vas razvil sindrom kronične utrujenosti, ki pa mu iz opisanega ne vidim vzroka (lahko, da so bile kdaj prisotne še kake druge – virusne – okužbe). Žal sem popolnoma nemočen in vam ne bi znal ponuditi kakega odrešilnega nasveta. Kako pa ta vprašanja kaj rešujeta z vašim zdravnikom?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljeni!

Hvala za odgovor, čeprav sem zopet tam, kjer sem bila. Z mojim zdravnikom težav sploh ne rešujeva, saj se mi niso zdele tako velike (delo in življenje mi zaradi njih teče normalno), da bi ga z njimi sploh obremenjevala. Pravzaprav ne verjamem, da bi našli vzrok mojih težav. Če jih takrat niso, ko je bilo stanje zares hudo, kako neki bi jih danes, ko so težave vseeno bistveno manjše.

Lep dan!

Spoštovani!

Pri praviloma vseh revmatskih bolezni je bolj kot sam vzrok pomembna stalna aktivnost, ki mora poskrbeti za razgibanost sklepov v vseh smereh. Vsi drugi ukrepi so predvsem za lajšanje bolečin, kar omogoči aktivnost.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close