Najdi forum

Lepo prosim za pomoč.

Sanjala sem, da sem si sama izdrla zdrav zob. Potem sem si ves čas močno umivala in drgnila zobe. Zraven sem sanjala eno osebo, ki ji je pred kratkim umrl mož in sestro pokojnega. Prazaprav ni bilo nikog od moje družine zraven. Nekaj dni nazaj pa sem sanjala, da je naš avto zapeljal v nek podhod prehod za pešče in ko sva z možem tekla pogledat kje je, je v prvem hodniku zbil en avto, za ovinkom pa je ful povozil ljudi in je bilo vse v krvi. Še dva psa sta bila zraven povožena. Kar globoko moram vdihniti od tega, ker sem potem ves dan pod vtisom sanj in ni niti najmanj prijetno samo misliti, kaj pomeni in če napovedujejo kaj slabega.

Zelo me je strah teh sanj, ker pravijo, da zob ni dobro sanjati in sploh če sanjaš, da ti izpadejo zdravi zobje. Pred davnimi leti sem imela sanje da so mi izpadli zdravi zobje in takrat je takoj za tem umrl moj oče. Res me je strah teh sanj. Prosim za pomoč.

MP

Menda, če se ti sanja da ti izpade kočnik, pol bi naj to pomenilo tvojo smrt… Odvisno od tega, kateri zob… Vem, da se je od kolega hčerki, pa si je pol res tilnik zlomila… Uf, no upam, da je blo sam naključje—

>Zraven sem sanjala eno osebo, ki ji je pred kratkim umrl mož in sestro pokojnega

nova
Uredništvo priporoča

Sanje ” bi lahko govorile ” :

Iz tega, da je tebi izpadel zdrav zob ( bolečina ob izgubi – smrt – ni pa vedno nujno ) , ampak v večini izguba zdravega zoba pomeni nekaj zelo hudega, odvisno je pa kako se sanje nadaljujejo. Izguba nekaj kar ” smo imeli, kar nas je vezalo z vsem ( čustvi, lepoto – korenine ). pri tebi :

Sanjala si ravno to, kar si mi kasneje napisala.
To osebo si imela rada, katera je umrla. ( umivala si si ostale zobe )
Mogoče si od nje kaj prejela in te to spominja nanjo.
Sta se poznali?

*******

Drugače pa sanje, katere si sanjala pred tem;

Veliko ti leži na duši.
Je tvoje razmerje ustaljeno?

Mrtva psa – ranjeno prijateljstvo, lahko bi bilo.
Nekaj lepega v sebi ” si izgubila ali še boš “…

Kakšne barve sta bila?

Ne želim te strašiti – večinoma si lahko sama pomagaš, s čustvi takoj ko se prebudiš, ko se še zavedaš svojih sanj, predvsem pa čustva in misli v sanjah, so zelo pomembne.

Ja – kako je umrl ta ” mož”? – to vprašanje ti je postavil razlagalec.

Oglasi se še kaj 🙂

lp

Bralka misli

Ko sem včeraj prebrala prvi odgovor na moj post me je spreletel srh. Ko sem zvečer pred spanjem pogledala, če je še kak odgovor sem si mislila, zagotovo je razlaga zelo strašna in mi niti bralka misli ne želi odgovoriti, ker je grozno.

Skratka hvala razlagalec in bralka misli. Včeraj me je bilo prav strah zaspati. Oseba, ki ji je umrl mož je moja zelo dobra prijateljica. Njega nisem poznala tako zelo dobro, saj sta bila skupaj niti ne dve leti. Njo pa poznam že leta. Smrt jo je strla in tudi mene boli zaradi nje, ko vidim kako trpi. Vzrok smrti je bil infarkt. Želi se pogovarjati o tem in njegova sestra je njena prijateljica. Tudi o tem mi je veliko govorila. Pes, ki je bil povožen je bil bel z tu in tam kakšno črno liso. Pravzaprav ljudi nisem videla, samo lužo krvi in spomnim se svoje in moževe groze. Mož je kar govoril joj ne, samo to ne. Danes sem sanjala spet ene druge družinske prijatelje moža in ženo in zraven en potok, šla sem čez njega do te gospe in zmočila sem si noge. Voda je bila umazana. Za tem je prečkal to vodo tudi moj otrok, skoraj do vratu se je zmočil in jaz sem kričala nanj, da ne sme, da je voda globoka in iztegovala roke k otroku, da ga vzamem. Potem je bil zunaj pri meni in ves moker in govorila sem mu, da sedaj morava pa domov, ker je ves premočen. Ej res ne vem kaj naj naredim, da se znebim teh morečih sanj. Pa ponavdi skorajda ne sanjam. Te pa me sedaj že kar strašijo. Če se komu, ki to bere zdi brezveze naj pisanje preskoči, meni je še kako pomembno, ker sem cel dan čisto zanič in potem moje kar strašim, ko jih ves čas opozarjam, da naj se čuvajo in pazijo in bodo previdni, ker sem jaz grozno sanjala. Si lahko kako sama pomagam? Pa še enkrat hvala za vzeti si čas zame.

Mojca Pokraculja

Mogoče me niti ne bi bilo tako zelo strah teh sanj z zobmi, če ne bi imela tako slabo izkušnjo izpred toliko let. Mama je vedno govorila, da zob ni in ni dobro sanjati, sploh če izpadajo zdravi. Takrat smo izgubili očeta. Res takoj za temi sanjami. V teh sanjah pa se spomnim, da sem si ga sama pulila in to z belim robčkom sem ga držala in ga majala in majala, da ga izdrem. Ni bilo nič krvi. Ko pa je bil izdrt pa sem si tako močno drgnila in umivala zobe. Izgleda, da rabim odklop od službe in vsega stresa okrog tega in da že komaj čakam dopusta.

MP

Aja še to, prazaprav sem res pod vtisom vseh teh dogodkov te prijateljice in še ene prijateljice, katere otrok bije bitko z hudo boleznijo. Mogoče podzavestno veliko razmišljam o njih in si polnim misli s temi nič prijetnimi rečmi, so pa del nas in vsakdana. Mogoče pa je splet dogodkov kriv za te sanje.

MP

Nikar se ne bojte sanj, sa so to sporočila ali opozorila iz astrala preko katerega
smo vsi kot duše povezani.
Naj vam sanje postanejo prijateljice-notranje vodnice, da kot duša zrastete.

MP,

mislim da si sebi z zadnjima dvema postoma povedala vse. Sama si izdiraš zob in podzavest te tako opozarja da se preveč čustveno vežeš na druge.

Zato pa hajd na počitnice-:)

Razlagalec sanj, hvala za odgovor. Res čutim, da sem kar pod velikim stresom. Še eno vprašanje se s temi razlagami sanj ukvarjaš ali recimo te razlage iščeš v sanjskih knjigah. Tako poduhovljeno se mi vse zdi, ker ni samo da pogledaš v knjigo in rečeš to je to. Sem malo pobrskala po razlagah za nazaj in oba z bralko misli sežeta tako globje v ozadje. Občudujem to zmožnost.

MP

Ja MP Hvala.
Vedi in Znova POMNI – nobenih sanj, predvsem pa svojih, ne boš PREBRALA iz knjig, bukvic, kjer so opisani simboli iz sanj.
V njih sicer je nekaj resnice, a ti moraš sprva sama čutit svoje sanje, šele nato prebrati kaj pomeni posamezen simbol v njih.
Včasih se nam odvrti naveden filmček realnega življenja, katrega še bomo doživeli ali pa smo ga —. In je pomembno, da si predvsem zaupaš in se sanj ne ustrašiš, marveč jih vzameš kot informacijo, katera ti je prišla na pot, da nekaj sama raziščeš, počisitš ali ša prerosto dodaš svojemu življenju…
Nihče ne ve vsega.

**** jaz tebe samo berem in ti lahko na svoj način poskušam pomagati – ampak NAJBOLJ si lahko pomagaš sama, že s tam, da si jih zaupala si si dala vedeti, da sedaj si na dobri poti, da se razumeš in zmoreš.****
NIKOLI ni PREPOZNO REČI Sebi DA! ****

Vidiš – zelo lepo si napisala tisto misel ” da seževa globje ” – to znaš tudi sama in znova – zmoreš.Hvala!

*****

Eno je resnica – žalostna si in pretresena od prijateljičinega zloma. In s tem ko si si prala in drgnila zobe – si si dopovedovala, kako zelo rada jo imaš. ! Njena bolečina je nekako tudi tvoja, če me razumeš. In sanjaš o vsem tem.

Kakšna je bila voda, ko se je v njej umival do vratu tvoj otrok.
In kakšna je bila pot čez potok?
Umazana voda ni dober znak.
Sprosti se in si daj duška. Več sprehodov, na otroka pa le popazi, ako je bila voda umazana, pa povprašaj to gospo kako kaj njeno počutje ( voda so naše misli, čustva…), pa kako voda teče in kakšna je ( valovita, mirna )…

In LEPE SANJE ŠE NAPREJ.

Upam, da bova zasanjali kakšne lepe, predvsem sladke…

lp

Bralka misli

Bralka misli, ne morem si kaj, da vam ne povem, kako iz vašega pisanja, pa ne samo v mojem postu, tudi v drugih veje en fluid topline, prijaznosti in pomirjenosti. Hvala za vaš trud okrog mojih morečih sanj in da mi misliti, da si pravzaprav moramo po vsej verjetnosti prisluhniti, kajti globina naše duše in morda celo nezavedno v nas, nas želi opozoriti na nekaj in ni druge poti kot skozi sanje. Hvala. MP

Draga MP,

sanj imamo več vrst. najbolj pogoste so izraz naših trenutnih obremenitev in se prek sanj izrazijo skozi podzavest s sanjami. Seveda so tukaj še druge poti npr.meditacije, hipnoza ipd. , da se človek zave da je njegov pravi Jaz nekaj več kot samo njegov Ego.
druge sanje pa so tako imenovane arhetipske, kjer se lahko človeku celo napoveduje povezave oz. izbire, ki se jih zaveda ali ne. nezavedno ga na to opozarja.
sanjske knjige nam lahko dajo samo razlago določenih simbolov, bolj pomembno pa je kaj ti pomenijo posamezniku oz. da jih povezuje med seboj .
Sam že nekaj časa pišem svoj dnevnik in se razlage sanj še vedno učim.
Skratka najpomembnejša so čustva in asociacije ki se sprožajo v posamezniku.zato si je potrebno sanje zapisati in se mogoče večkrat vrniti k njim po razlago. dajejo pa sigurno možnost za osebno rast.

lep pozdrav.

Razlagalec hvala ti za razlago. Nekako zelo občudujem to zhmožnost bom rekla tega zaznavanja pri tebi in bralki sanj. Je po mojem redka in ne vem ali vaju to tako privlači iz čistega veselja in sta se poglobila v to ali kako drugače. Nekako ni vsakemu dano to pa zagotovo. Mogoče se teh nekaj dni sprašujem ko sem po tem forumu brala vajine odgovore malo nazaj, da pravzaprav v vsem norem ritmu življenja povsem pozabljamo na najbolj pomembno – nase. Smo v vsem zadnji. Pa nas mogoče sanje spomnijo, da ne bi smelo biti tako. Bi jim morali dajati večji pomen? Se vidva že dolgo ukvarjata s tem? Se tega kar zaveš ali imata to že dolgo v sebi? Ne vem vprašanaj se mi kar porajajo in če ne želita, ne bom huda, če ne bo odgovora. Sanjske knjige pa mi niso bile nikoli ljube.

Svojo skrivnost razlage sanj bom čuvala zase, če me razumeš.:)
Lahko pa ti prišepnem, da ni boljšega, kot pisati svoj dnevnik ( kot je omenil razlagalec in s časoma spoznavati – ali bolje čutiti sebe skozi sanje, pozati se tako globinsko kot površinsko. Sanje ( razzčiščenje odnosev realnega življenja, prihajajoči dogodki – vse je ta, v svetu kamor zaidemo, ko počiva naše fizično telo – kajti prepričana sem, da Duša nikoli ne Počiva.

V bistvu se ne gre za samo razlago, temveč za ČUTENJE osebe skozi govorico ” pisave “. Nekdo, ki te ne pozna lahko naredi nek vpogled v tvojo osebnost skozi simboliko sanj, ki jo povežeš z realnim življenjem in v vsem potegneš ven bistvo.
Pravo pa šele sam spraševalec skozi majceno pomoč:)

Torej skozi pomoč se boš sčasoma zavedla kaj ti žele sanje povedati.
Veliko je še tega, pa tudi glede ” notranjega sveta ” še ni vse odkrito na znanstvenem področju.

Jaz sem zavedam, da zmorem vpogled v sanje, že odkar sem bila mala, ko me je notranji svet ljudi zelo pritegnil. Neprestano sem hrepenela po tem, da mi kdo pove kaj je sanjal in potem to povezovala z osebo samo.:)

lp dan še naprej

Bralka misli

p.s.; to zmore vsak!!!

Hvala bralka misli, kot sem ti že povedala en tak poseben fluid veje v tvojem pisanju. Ni samo razlaga sanj. Mogoče se ti oglasim na mail.

MP

Pozdravljeni! Mene zanima kaj pomenijo sanje da sem svoji enoletni hčeri rekla v sanjah naj mi pokaže zobke pa je imela vse lepe bele in močne zobje edino mela je rjave pikice po njih ker je mislim da pila kakav v sanjah in to je blo to blr ao pa prijetne sanje. Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Sanjala ste svojega otroka. Sanje o zobeh so vedno povezane z trdnostjo, pomenijo neko močno vez, odvisno v kakšnem stanju so zobje. Vaša hčerka je imela zdrave zobke, noben ji ni manjkal, le delčke kakava je imela na njih. Ni nekega sporočila, le to, da so sanje sporočilne za vas, hčera je samo oseba preko katere se vam kažejo sporočila in velika verjetnost bi lahko bila spet želja po kakšnem otroku bodisi mogoče kaj kar vam preprečuje, da bi se znova odločili za to. Torej poskusite se ozreti vase in mogoče vprašati, kaj je tisto, kar bi vam ta trenutek v življenju pomenilo največ. Da boste srečna.

Zivjo! 🙂

lepo bi prosila za odgovor, bralka misli, razlagalec…

Meni pa se dogaja zadnje case, da sanjam cisto vsako noc! In to po vec sanj… Vcasih se vmes zbudim in ko zaspim spet sanjam nove sanje, vcasih pa se kar koncajo in se zacnejo nove.. Tudi meni se dostikrat zgodi, da se zavedam da sanjam, predvsem ko sanjam kaj griznega, se zelim zbudit, da se sanje cimprej koncajo, vendar se ne morem.. Ko pa sanjalm kaj lepega, pa si zelim sanjati dlje, se pa zbudim bom dala primer, en mesec nazaj, malo vec so mi starsi povedali, da ne mojo muco povozil avto (jaz trenutno delam v spaniji) in sem jokala in jokala, kar nekaj casa,ceprav imam 19 let me to grozno prizadane, zelo sem zascitniska do zivali in zelo custvena… No sanjala pa sem kaksen teden dva nazaj, dve noci zapored da sem nasla Mici (tako ji je bilo ime) in da se je samo izgubila in da ni mogla/vedela pridt nazaj domov… In da ko sem jo nasla, da sem vsem govorila, vidis da je ziva, vidis da je ziva, sem vam rekla da je! Samo ni mogla domov! In sem jo vzela v narocje in jo stisnila, tako zelo resnicno je bilo! In potem sem se zbudila…. In dostkrat se mi sanja kaj takega povezanega z realnim zivljenjem… Recimo ze dve leti imam probleme z enim fantom… Imava neko zgodlvino, nikol ni bilo nic resnega med nama, ker pac ni hotel… In to se se vedno vlece, ker sva se vedno v stikih itd… In ze nekaj casa nazaj me je zacel boleti zelodec ker sem se prevec sekirala zaradi vsega tega, in vsakic ko sm bla potem prevec obremenjena me je zacel bolet zelodec… Vse od takrat ko so se zacele tezave med nama… Sem tut zbolela in sem sla na urgenco v lj in so rekli da imam gastritis, vnetje zelodcne sluznice.. V glavnem zaradi njega sem imela veliko problemov, kar pa je point tega je, da vedno ko so kaksne tezave z njim ga vedno sanjam tiste dni…. Ponavadi ne ravno dobre stvari, npr enkrat sem sanjala da se je druzil z svojima dvema prijateljicama(s katerima se ne maramo) na moji rojstnodnevi zabavi (na katero v resnici ni prisel pa je bil povabljen) in se mi je tista njegova kolegica “smejala” oz bla ponosna ker je pac ona se druzla z njim… To sem sanjala ze pol leta po moji zabavi za rojstni dan… In recimo vcasih kot da sabjam kaj se bo zgodilo v prihodnjosti, kot da si moji mozgani izmisljujejo zgodbo oz nadaljevanje tega kar se je zgodilo… Sicer se ne zgodi nikoli vendar pac sanje se povezujejo z realnostjo, npr kot da bi se mi vceraj pokvaril avto, jaz pa bi sanjala kaj se bo jutri z njim zgodilo…
Enkrat se mi je zgodilo, da sem hotela vedet registersko tablico od tega fanta pac ker sem pozabila zadnjo stevilko in sem tako razmisljala in razmisljala in sem potem sanjala registersko tabljico njegovo in mi prov povecalo zadnjo stevilko in bila je stevilka 5… In ko sem naslednjic pogledala na avtu, je bila res zadnja stevilka 5…,

Kar pa je bistvo tega, da sploh pisem tukaj je, da se mi zdi da se zaradi sanj sploh ne spocijem… Kot sem ze rekla, zelo veliko sanjam, ponavadi vec sanj na noc (ne spomnim se zmeraj vseh, bi rekla da se jih spomnim ene 65%, nekatere se le delno ali pa samo vem o cem sem sanjala ne pa kaj se je dogajalo’ in se mi zdi da se ne naspim.. Da je moja noc zelo nemirna, ker toliko sanjam da se ne morem spocit…
Imate kake predloge kaj lahko storim glede tega?

Se opravicujem ker sem napisala cist prevec ampak se mi zdi da moram vse razlozit da nebi spustila kakega detajla, da nebo kdo razumel kako narobe kot hocem povedat.., :)) upam da razumete
Lep pozrav

Pozdravljeni…moje sanje so že izpred dveh let velikokrat podobne…voda voda voda…poplave…konec sveta…v enih sem v hudih poplavah in bila je tudi vojna rešila deklico…v drugih smo bili ujeti v stolpnici in voda je naraščala…vsepovsod voda.. vem da je še veliko sanj bilo povezanih z vodo….nebom pa pozabila sanj ki so se mi dobesedno uresničile..sanjala sem kot otrok da je moj oče za pusta kapitan kljuka…in to se je kasneje tudi zgodilo v resničnem življenju..z očetom nisem imela stikov …pa vendar se je za pusta pojavil točno tam kjer sem bila na praznovanju oblečen v kapitana kljuko.. sanje o njem so se zgodile pred tem resničnim dogotkom. .potem sanje o smrti ljubljene osebe ki je v letih že.. a še vedno živa…pogreb te osebe v sanjah je bil zelo lep in čustven…spomnim se tudi sanj moje prababice ki je nažalost mrtva a vendar sem sanjala kako umira zravrn mene… imela sem tudi sanje da sem se znašla v neki igri preživetja…pot katero igro bom igrala v sanjah sem morala izbrati sama …kot level v rač. Igrici ki ga izberemo katerega bi igrali…… tako bi opisala te sanje…a mi lahko na podlagi povedanega kaj svetujete..pomagate lepo prosim….

New Report

Close