Najdi forum

Pozdravček vsem!
V petek bi rada spekla torto za našega dedija, potrebujem pa jo v nedeljo. Mi lahko prosim priporočite kakšno naj spečem, da bo v nedeljo vsaj tako dobra ali še celo boljša kot v petek? Sem sicer gostja strani kulinarične Slovenije, vendar tokrat potrebujem čisto praktični nasvet. In ker vem ,da ste izvrstne kuharice, saj redno uporabljam kar nekaj vaših nasvetov, se toplo priporočam.

Lep dan vam želim!

Če mi pustiš mejl ali pa pišeš na mojega, ti pošljem recept za torto, ki je dan ali dva kasneje še boljša kot tisti dan, ki jo narediš. Je pa čokoladna.

a lahko prosm pošleš še men na [email protected]

hvala hvala!!!!!!

lp, lara*

Janja, kaj če bi recept vseeno objavila tudi na forumu?

Hvala!

Da bi ga objavila. Dobila sem ga od prijateljice, ki ga je dobila nekje na teh forumih (vsaj tako mi je rekla). Takrat sem tudi jaz odkrila te forume.

Jo bom vprašala, če ga lahko objavim. Sporočim popoldan.

No, jaz torto potrebujem za to soboto. Zadeve se bom lotila takole: v četrtek zvečer bom spekla svetel biskvit in ga ohlajenega “na glavo” čez noč pustila v hladilniku. Na glavo pa zato, da se bo zravnala zgornja stran, če bo dobil trebušček med pečenjem (mojstri priporočajo peko pri 160 stopinjah, da v sredini ne naraste preveč – bom poskusila). V petek bom biskvit razrezala, ga navlažila s sokom, namazala s kremo (mešanica pudinga in stepene smetane), obložila s sadjem in sestavila. Potem pa hajd v hladilnik čez noč, da se fejst prepoji. V soboto zjutraj bom svoja dva razbojnika poslala na igrišče (očija in tamaučka) in se lotila fasade. Torta bo pravokotna, na njej bodo gredice z zelenjavo in jagodami iz marcipana, na eni pa bosta dve svečki v obliki številk. Namenjena pa je mojemu atiju za 75. rojstni dan.
Oprosti, če sem bila predolga, ampak hotela sem ti opisati postopek po dnevih. Biskvit vedno spečem en ali dva dni prej in ga dam v hladilnik, da mi ga ne požrejo mravlje – samo enkrat so mi ga in nikoli več – in da se naslednji dan laže reže.

Veliko uspeha pri peki in krašenju,

Tinka

Še en nasvet vsem tistim, ki se vam testo dvigne na sredini, na robovih pa spolzi dol. Robov pekača ne namažite ampak samo dno, ker testo spolzi le zato in takrat če je rob namazan! PREIZKUŠENO!!!

Kakšna pa je tale krema iz mešanice pudinga in smetane – lahko zaupaš podrobnosti?? Slišati je namreč dobro.

Draga manca,
meni se vedno posreci Sacherjeva torta, katere recept je na Regininih vrečkicah vanilijevega sladkorja. Z njo ni veliko dela in packarije, recept zagotovo drži, torta je okusna in lahko ostane tudi cel teden. Po mojih izkušnjah je takole drugi do tretji dan še najboljša.

Tukaj je torta:

Biskvit:
4 jajca
20 dag sladkorja (lahko tudi manj)
20 dag moke
1 dcl olja
1 dcl vode
1 pecilni prašek

To vse naenkrat vrzi v posodo in zmiksaj. Čez 2,3 minuti zlij v namaščen pekač.
Peci pri 200 ˚C – cca 30 minut.

Čokoladna krema:
½ l tekoče sladke smetane
15 dag surovega masla
40 dag jedilne čokolade

Sladko smetano (ne stepeno), na kocke razdrobljeno čokolado in surovo maslo daj v posodo in ob stalnem mešanju (da se ne prismodi) kuhanj na šibkem ognju, dokler se masa ne segreje na 90 ˚C (skoraj do vretja). Nato maso NUJNO OHLADI ter jo nato zmiksaj do primerne mase za mazanje.

Čokoladna glazura:
6 dag masla
3 dag kakava v prahu
3 žlice mleka
25 dag sladkorja v prahu

V kozici stopimo maslo, dodamo kakavov prah ter zmes in med mešanjem kuhamo 1 minuto. Vmešamo mleko in sladkor v prahu. Nato mešamo, dokler zmes ni gladka, jo odstavimo z ognja. Posodo postavimo v mrzlo vodo in mešano, da se malo ohladi, nato pa jo , ko je že skoraj hladna, namažemo po pecivu.

Dober tek!

Poterbuješ 3 dl mleka in zavitek pudinga. Sladkor dodaš po okusu. Puding skuhaš, intenzivno mešaša z metlico, da se ti ne naredijo grudice, in ga ohladiš. Vsake toliko časa ga premešaj, ker pride precej gost. Medtem stepeš pol litra sladke smetane direkt iz hladilnika, ki ji jaz dodam dva kremfixa (utrjevalca) in en vanilin sladkor. Če smetana ni dovolj hladna, se ti ne bo strdila – preverjeno. Ko je puding ohlajen, ga postopoma dodaš smetani in premešaš. Potem samo še namažeš na biskvit. To kremo sem vedno uporabljala samo za med plasti, nisem je mazala po vrhu, ker se mi zdi kljub vsemu malo preredka (ne se ustrašit, ne bo ti ušla ven iz torte). Vsa stvar je naslednji dan zelo sočna in ne presladka, če ne pretiravaš s sladkorjem. Aja, do zdaj sem uporabila samo vanilijev puding, tako da ne vem, kako izgleda z drugimi okusi.

New Report

Close