Najdi forum

Spet imam mravlje, pa me zanima, kako se lahko borim proti njim. Ne vem, od kje pridejo v stanovanje. Moja ideja je, da naspricam strup v razne reze po stanovanju (npr. reze v parketu, ipd). Kaksne boljse ideje?
(p.s. mirovniki, prosim ce se vzdrzite komentarjev o nenasilju ali pa jim ponudite azil v vasem stanovanju)
Tomaz

Pri nas je funkcioniral Aiax v zeleni steklenički, mislim, da je exel (piše na plastenki, da je proti insektom) in s tem pomiješ pult, tla, okenske police. To je pri nas še najbolj funkcioniralo.

Tnx. Jaz imam sicer samo nekaj v spreju. Bom poskusil to pospricati in nato z gobico premazati.
Tomaz

nova
Uredništvo priporoča

Težko bo zmagati proti temu nasprotniku. Res težko. Povsod kjer so imeli mravlje so v glavnem čez mnogo let priznali, da je to bojno področje podobno situaciji v Palestini. Večna borba torej.

Na njihovo “stezico” natresi pecilni prašek!

Garantirano deluje brez strupov.

Nataša

Na morju se bojujem z njimi, najvecji uspeh je, da imas vedno vse lepo pospravljeno, zaprto kar se kuhinje tice in hrane, pač tistega kar disi mravljam, potem pa 1 x na 1 mesec pospricam vse z Raid peno, mislim da je rumene barve doza in gor pise za mravlje, to je najboljsa varianta za noter poleg Biokila, ampak Biokil drzi zelo malo casa, za zunaj pa je dober beli prasek, neopitroid.
Ja to delam vsak mesec in uspeh je zagotovljen. Vse tisto da sol, kis, pecilni, kreda zadrži mravlje ni res, no vsaj pri meni jih ni, Raid jih je edini pregnal, zaustavil, dokler ucinek pene ne poneha, pa se to je okej, ker lahko peno preko slamice naspricas tudi v notranjost kaksnega nedostopnega mesta ki je za mravlje raj.

Ne vem več, kateri od teh pripravkov deluje na tak način, da pošpricaš nekam tja, kjer se mravlje zadržujejo, potem pa one same ta strup znosijo v gnezdo in jih pokonča. Splača se ti kupiti kak pripravek, ki tako deluje.

Vse, kar ste našteli, lahko sicer nekdo počne, toda… mravlje v bloku gnezdijo lahko v kakšnih inštalacijah, ki so silno težko dosegljive. Poleg tega se razlikujejo črne mravlje od faraonk. Še zlasti te slednje je težko pregnati. Imajo raje kruh kot sladkor, npr. Zadržujejo se tudi v perilu! Če soseda mravlje ne motijo, jih lahko vi preganjate več let, pa se bodo vedno vrnile. Tako da mi smo dali enkrat celoten blok očistit in po tistem jih dolgo ni bilo.

Mocno sem vesel, da lahko vsaj enkrat povsem soglasam s teboj.. RAID pena je super zadeva, saj deluje skoraj trenutno, pa ceprav ne drzi ravno dva meseca, kot se proizvjalec hvali..Tudi vse ostalo opisano je pri meni enako..
Uporabljam pa se zastrupljen gozdni med razlicnih proizvajalcev (v plasticnih skatlicah) od koder ga mravljincji delavski razred nosi svojemu managementu v njegov stab..To je bolj dolgorocna akcija.. Le kaj zdaj pocne general Ali v Basri?

V trgovini dobiš hrano za mravlje v škatlici. Hrana je zastrupljena in z njo mravlje krmijo matico, ki zaradi zastrupitve ne more več producirati novih mravelj. S tem počasi gnezdo samo razpade.

LP

Jaz sem jih pregnal s cimetom, baje jih ta vonj odganja. pred tem sem poskušal z Biokilom, pa Raidom, … pa ni bilo uspeha, sedaj pa je mir že več kot dve leti. Moram hitro potrkat…

jaz sem jih pregnal z ognjem. Res so potem gasilci potrebovali 5 ur da so omejili požar, a mravelj sem se le rešil…

Nudim azil v svojem stanovanju…..Dresiram mravlje za hobi….

New Report

Close