Najdi forum

na pomoč – madeži

Naša mala princeska zelo rada sama je različno sadje – maline, jagode, jabolka, slive, ipd. Seveda so madeži neizogibni. Perem in perem, pa vsa sadna barva vztrajno ostaja na majčkah. Sem si že pomagala s slinči, a vedno deluje Murphy – popackamo vse drugo, samo slinčka ne.

Nujno potrebujem kakšen nasvet glede tega. Kaj naj preizkusim, da bodo oblačila spet čista?

Vsaka izkušnja bo dobrodošla, hvala!
Andreja

Ravno zadnjič so me na enem družinskem pikniku punce prepričevale, da je za vse madeže zakon Meglio – zelena ali rumena tekoča zadeva na sprej v eni precej neugledni oz. na policah trgovin neopazni embalaži. No, vsaj jaz ne bi pomislila, da je kaj uporabnega. Pa sem kupila zeleno zadevo, ko se je naš buhtelj tako uspešno pokakal, da z najboljšega bodyja tudi z 2x pranjem in mazanjem z Ariel gelom rumen dokazni material ni in ni hotel izginiti.

Pa sem fajn našpricala, pustila pol ure, spirala nadaljnje pol ure (smrdi po najhujšem strupu) in glej ga vraga – kot da nismo nikol kakali!

Poskusi, me zanima, če deluje (mi se še samo dojimo, ampak tele stvari nas kmalu čakajo).

Maxi

…v nobenem primeru pa ne pustit da se madež posuši na tkanini….mi to zdaj prakticiramo in sadje uspešno spravimo iz majčk takoj ko naša enajstmesečnica konča s packanjem….
Drugače pa smo imeli doma že kup sprejev in gelov in kaj še vem česa vse, pa z nobenim nismo bili zadovoljni….bomo pa zdaj vsekakor poskusili tole stvarco ki jo priporoča Maxi…me prav zanima ali deluje tudi za tiste “sadne škratke” kot jim mi pravimo….

nova
Uredništvo priporoča

A deluje tudi na starih madežih? Naš palček ima nekaj cunjic s takimi bledimi in majhnimi flekci, ki sem jih oprala šele po enem tednu (in seveda niso šli dol), ker jih nisem opazila – mož ga je preoblekel in cunje takoj vrgel v koš za perilo.

Mi smo od kolegice “podedovali” kar nekaj oblačil za miško. Oblačila kot nova, vendar polna sadnih in zelenjavnih madežev.
Seveda sem si mislila, tole gre naravnost v smeti.
No pa je prišla moja mama in pobrala vsa ta oblačila in jih poštimala.
Ker so bila vsa oblačila iz bombaža jih je kar lepo skuhala (oprala v pralnem stroju na 90), dodala je izdatno merico praška. Čeprav je bilo na oblačilu oznaka, da se sme prati le na 40.
Ratalo je in oblačila so zopet lepa in čista.

lp, Saša

Jaz pa madeže pred pranjem namažem z BIO Shutt-om (od Johnsona-bela plastenka z oranžnim napisom) in v stroj na 60 st. C, in madeži gredo ven. Samo travnatih flekov pa še nisem uspela s tem čistilom odpravit. Bom poiskusila s Flecken teufel (prodajajo ga v DM drogerijah, majhne zelene plastične flaške).
Poiskusi! Pa čisto perilo ti želim!
Š.

Ja pravzaprav ne vem – kot rečeno, jaz sem body najprej oprala na 60 stopinjah, ko ni šlo ven, pa špricala… pa je šlo. Se mi zdi, da je to kar uspeh, kolikor sem do sedaj imela izkušenj. Se pa po moje splača probat, Meglio niti ni pretirano drag, tako kot zna bit včasih kaka specialna stvar.

Se slišimo, ko bomo začeli packati…

Maxi

Meni so v pralnici rekli, da madeži, ko jih enkrat opereš zlepa ne grejo ven – se zaperejo v tkanino. Pravijo, da je najbolje prinesti oblačila k njim brez vseh domačih poskusov (in z oblačili tudi denar?!). Sem vprašala za nasvet o kakšnih dobrih čistili, pa mi niso znali nič povedati.
Mi peremo in peremo in se ne sekiramo za tiste male flekce. Ko vem, da bomo kaj takega jedli, ji oblečem malo slabše cunjice.
LP, Monika

Draga Andreja,
jaz sem se z madeži že zdavnaj nehala bojevati. Ko najmlajši tamauček dobi cunjice od najstarejšega, so že tako preprane, da so madeži le še rahla sled, nato pa tamauček veselo dodaja nove (trenutno so IN breskve in ringloji). Kadar bi rada imela majčko še za kakšno drugo uporabo ne le za domačo, dam otrokom v roke barve za tekstil, jim zavežem debele predpasnike in naložim goro časopisnega papirja na mizo, potem pa si ustvarijo majčke po svojih željah in se madeži sploh ne vidijo več, he, he…

V Drogerie Markt imajo cel kup raznih mil in ostalih žavb-tudi sprejev proti madežem-jaz sem izbrala prvič najcenejšega-neko milo za ne več kot 200 sit – reče se mu Denk mit (obstaja pa tudi sprej, vendar smrdi ko kuga, zato ga le redko uporabljam).

No,to milo Denk mit vzame ven skoraj vse madeže. Z njim malo sperem madež, ga vtrem še malo v oblekico in pustim nekaj časa stati-in potem kar v stroj-ven je šlo že vse mogoče-tudi stari in zaprani madeži, pa madeži od borovnic itd.

Ne vem, pa če je zdravo!!!

Pa še en nasvet od moje tašče, ki brez takih mil čudežno odstrani vse madeže z oblekic: včasih moraš kak madež oprati npr. najprej z enim praškom (npr. Ariel) nato pa drugič še z drugim (npr. Persil) in gre madež stran. Madeže vedno najprej opereš na roke in oblekice stepeš npr.v banji ali umivalniku (kot so delale naše babice ob reki na kamnu) šele nato jih daš v stroj.

New Report

Close