Najdi forum

spolno občevanje z osebo pod 15 let

Včeraj sem ujel (sicer izven konteksta) stavek, da je za spolno občevanje z osebo, staro manj kot 15 let, zagroženo (po spominu) od pol leta do tri leta zapora.

Če torej fant pri osemnajstih spolno občuje s svojo punco, ki je stara 14,5 leta, lahko gre v zapor. Nisem namreč zasledil, da to dejanje ni kaznivo, če “otrok” prostovoljno privoli vanj.

Stari, dobri časi… Hvalabogu, da še niso bili zaščitniki tako aktivni, ko smo bili mi mlajši 😉

Sem se vprašal, kdaj je tisti genij, ki je predlagal tak zakon, nazadnje videl petnajstletnico. In kdaj je nazadnje videl štirinajstletnice, kako so oblečene, ko gredo pozno ponoči v lajf.

lep dan,
mačkon

Kaj? Muc, a ti navijaš za zgodnji sex? Potem pa prihaja do tega, da drobcene punčke vozijo otroke naokrog. S tem so prikrajšane za najlepša leta svoje mladosti, da ne rečem otroštva.

Da, mackon, ker je vedno potrebno postaviti neko mejo….
Hoces reci, da deklice okoli 15 let izgledajo ze odrasle? Mogoce res fizicno, toda ali so res tudi psihicno zrele za prevzemanje nekaterih bolj pomembnih odgovornosti v zivljenju….
Ker pa imajo 18- letniki za polno opravilno sposobnost, izgleda, da odgovarjajo ze za vse…Tudi za zavajanje mladoletnice, naprimer….
Oh, vcasih dobi clovek obcutek, da je se ta meja pri marsikom “prenizka”, zal…
LP

nova
Uredništvo priporoča

Postavlja se mi eno vprašanje. Kaj če seksata dva 14. letnika med sabo, kdo gre v zapor potem ? Oba, sam fant ali samo punca ?:)

Fant v zapor, punca pa čez 9 mesecev v porodnišnico, ker sta pozabila na zaščito? :))

Ali imaš ti hčerko doma? In kaj bi si mislil, če bi nekdo spolno očeval s tvojo hčerko pri 14 letih?

Jaz jih še nisem imel petnajst ona pa je bila še mlajša od mene, pa me je učila teh igric. In potem bi mene zaprli, ko sem le pridno ubogal.
Uf, dobro, da ti zakoni niso veljali že nekoč.

LP

Menim, da bi večina očetov pop*/**, če bi kdo “izkoristil” njihovo 14 -letno hčerko in ob tem bi jih veliko reklo “kapo dol, sine!”, če bi kakšna punca “izkoristila” njihovega 14 -letnega sina.

In ob tem pravijo, da so deklice v tem obdobju bolj zrele od dečkov. Hja, sedaj si pa misli, kar si hočeš…

mačkon

Ne bi te zaprli….Ce bi te kdo dobil “in fligranti” in povedal tvojim starsem, bi te oni zaprli…Pa mogoce se kaj drugega….:-) LP

Mislim, da je včeraj šlo bolj za zlorabo- torej občevanje proti lastni volji- je pa res polnoletna oseba, ki ima spolni odnos z osebo, mlajšo od 15 let , zakonsko odgovorna in seveda kazensko odgovorna za to dejanje..- seveda če ta mladoletna oseba dejanje prijavi. Punca, ki bo imela ( ali fant) prostovoljno spolni odnos pred 15. letom verjetno tega ne bo prijavljala…Vsaj tako jaz razumem vso stvar- in naj me kdo popravi, če si zakone narobe tolmačim….
PS: Se pa strinjam z vsemi zgoraj: punce pri 14. so lahko na pogled zelo razvite, seksi, izzivalne..itd….in tukaj predvsem podpiram Hermino: ko imaš doma toliko stare otroke, si ne predstavljaš, da bi že seksali….še manj pa, da bi si jih kdo vzel s silo….groza…

Lep dan želim vsem!

he he he, ali pa zakoni so veljali, ti pa še nisi vedel za IGNORANTIA IURIS NOCET.

Pa morda še tudi zastaralni rok ni potekel… Še dobro, da nisi zapisal nicka ;-))

mačkon

Stvar je v tem, da je prepovedan spolni odnos z osebo, mlajso od 15 let, CE obstaja obcutno nesorazmerje v zrelosti obeh osebkov. Se pravi, ce bo 30 letni moski seksal s 14 letnico, bo verjetno obsojen. ce bo 16 letnik, pa skoraj zagotovo ne.

nekdo je, mogoce v hecu, postavil vprasanje, kajs e zgodi ce seksata 14 letnik in 14 letnica. jasno, da se ne zgodi nic, nikogar ni moc preganjati.

Pa včasih se moramo skriti za pikicami. Ampak je pa čista resnica kar sem napisal. Jaz sem do takrat le slišal za kaj ga imam, ona je pa dobro vedela še kako se ga uporablja. Pa še ni imela štirinajst let.

lp

Imam hči. Sedaj ima že 25 let. Že kmalu,tam okoli 11. leta, sva ji z ženo vse lepo razložila in tudi razlagala kar nekaj let. Da se je treba zaščitit. Ne pa kdaj je primerno prvič. Povedala nama je sama, ko je prvič,malo po 15. letu s fantom,ki je imel 23 let. Vprašal sem jo samo,če sta bila zaščitena in sta bila. Ostalo me potem ni več brigalo, punca je vedla kaj in kako, s tem se je moja starševska vzgoja na tem področju nehala. Še sedaj se o tej temi normalno pogovarjamo.

No, vis, se en dokaz vec, da smo frajle bolj prodorne…In da si upamo….
Ti, a je blo dobr??? Sorry, to pa ze ni vec korektno….. 🙂 LP

Kap dol! LP

Saj veš, da bi bil oče prej ponosen, kot pa da bi me kaznoval za take stvari.
Veliko stvari so me učili starši (ne kradi, laži,…………..) nikoli pa mi niso rekli ne sexaj. Spomnim se edino, da mi je oče nekoč rekel ,” Za vsako ki bi jo lahko pa je ne boš ti bo žal”. Ja to je bila seksualna vzgoja.

LP

Veš, če nekaj počneš, pa glih ne veš kako je treba ni najbolje. Res pa nisem nikoli pozabil tega dekleta. Po veliko letih vem še ime in priimek. Za vse druge sem pa pozabil. Mogoče se spomnim kakšnega imena.

lp

…seveda če ta mladoletna oseba dejanje prijavi…

Menim, da zapisano ne drži, saj gre po mojem mnenju za dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti. Torej ga ne rabi prijaviti mladoletna oseba, ampak kdorkoli.

Strinjam se, da bi bil razplet v dotičnem primeru najbrž dober, hkrati pa sem mnenja, da je potrebno zakon spoštovati v vsaki črki, pa naj bo le-ta še tako neumno zapisana. Ne gre, da bi zakone uporabljali “po občutku”. Če je neko pravilo butasto zapisano, ga je potrebno spremeniti, ne pa ga “po potrebi” ignorirati. Pa naj gre za karkoli.

mačkon

Bi tudi jaz tako menila….LP

New Report

Close