Najdi forum

zasebno varstvo

Punce, in (preredki) fantje,

koliko plačujete za zasebno varstvo? Koliko obrokov je vključenih, kako prepoznaš varuško psihopata, materinski tip, morate s seboj kaj prinesti… Koliko otrok lahko (kvalitetno) pazi dobra varuška?

Na plan z nasveti!

Povhlja

Lejo lejo, a tebe je tudi začelo mučiti. Mene počasi grabi panika, se mi zdi, da bom pri svojih zahtevah varuško iskala kakih pet let…

Jaz si predstavljam takole (vsaj do druge buhteljnove svečke, pol pa ajd v vrtec na socializacijo) :

– plačevala bi kake 50% več kot jasli (no, v bistvu ne vem kolk je to pravzaprav, morda celo še več), če bi le hotela katera k nam na dom (joj kako bi blo to komot)
– morala bi bit npr. kaka brezposelna varuhinja ali pa vzgojiteljica (recimo da bi ji bili znani “strokovni prijemi”), morda mlajša upokojenka z veliko energije in še neuresničeno željo po vnukih (kolikor jih takih poznam, so res čist mahnjene na mulčke)
– fajn bi bilo, da v času varstva poskrbi za buhtljevo (zdravo!!!) prehrano, Gorenjev hladilnik in Ikejino shrambo bi filala seveda jaz
– oboževati bi morala svež zrak, sneg, dež in sonce
– za dodatno plačilo bi vsaj 1x tedensko spucala hišo in sproti likala perilo (pranje in sušenje v Gorenjevih gospodinjskih aparatih obožujem jaz)
– ne bi znala uporabljat TV ter telefona
– z glasbenim talentom (jaz ga ne premorem)
– z dobrim znanjem slovenščine (tu jo bom pa preverjala)
-…

No, tako nekako, spiska želja še nimam zaključenega, že zdaj pa se mi zdi, da bo spet treba spuščat kriterije, če se hočem tam nekje po Novem letu prikazat spet v službi.

Za iskanje sem pa zadolžila kar prijateljico, ki dela na Zavodu za zaposlovanje. Druge ideje nimam, mi sploh ni jasno, kako iz enega razgovora ugotovit, a je to to…če ni, pa spet jovo na novo…

Enako kot ti čakam na kakšen napotek izkušenih,

Maxi

Jaz bom otroka dala v varstvo starejši gospe. Zmenili sva se cca. 250 SIT/uro, s tem da en obrok prinesem s seboj enega mu pa ona pripravi. To znese na mesec 40.000 SIT če bi se mali pri njej varoval 8 ur na dan, 20 dni na mesec. Imela sem velike probleme s tem kaj in kako plačevati, … Za plačevanje po uri sem se zmenila zato, ker bo otrok velikokrat doma (očka ima bolj prilagodljiv delovnik). Če bi ga dala v jasli bi me prišlo okoli 30.000-35.000SIT mesečno, vendar si kot pripravnik ne upam privoščiti daljših odsotnosti v službi zaradi bolniške.

Lep pozdrav, P.

Še to:
Pri nas na Gorenjskem prijateljice plačujejo takole:
– 200 SIT na uro(en obrok prinese s seboj, enega pripravi varuška)
-40.000-45.000 SIT na mesec, vse obroke pripravi varuška/ varovanje od 8-10 ur dnevno
– 30.000SIT/mesec z vsemi obroki
Plenice vse prinesejo s seboj.

nova
Uredništvo priporoča

Joj punce, mene tudi že grabi panika. Moj pikec je star že skoraj šest mesecev in obeta se mi, da bom morala celo predčasno zaključiti porodniško. V službo naj bi šla februarja, zna pa se zgoditi, da bom morala že prej nastopiti pripravništvo na sodišču (optimistično grem delat pravosodni izpit, čeprav se mi ne sanja, kako se da to narediti s tako malo žogico, kot je naša – jasno poleg službe). Varuško intenzivno iščemo že odkar je malček na svetu. Želje imamo podobne, kot jih je opisala Maxi, rezultat je pa dve približni varianti (ampak nobena ne ustreza popolnoma zgoraj opisanemu). Babice ne pridejo v poštev, jasli pa pri rosnih desetih ali enajstih mesecih še manj.

Že na tem forumu sem spraševala, če bo mogoče kakšna mamica po porodniški ostala doma s svojim mladičkom in bi bila pripravljena za zapolnitev izpada svoje plače paziti še mojega. Nekaterim se ideja zdi zanimiva, odločila se je pa samo ena, ki pa ja na žalost z Bleda (mi pa iz LJ), kar pa jasno ne gre. Imam pa še eno idejo: šla bom na sindikat vzgoje in izobraževanja (hehehe, zakaj pa delam v tem fohu) ter se pozanimala, če so z njimi v stik stopile kakšne brezposelne varuške ali vzgojiteljice, ki bi bile pripravljene čuvati našega gospodka. No in tu se moja iznajdljivost konča. Drugih idej nimam, razni oglasi pa odpadejo, ker se tam najdejo vse sorte čudni osebki.

Če boste uspešne s svojimi metodami iskanja, PROSIM, povejte še meni!

Lep večer,
Katarina

Ej, ej,

sprašujem zato, ker sem jo Hop, menda že pohopsala. Ena simpatična soseda (sosednji vhod v bloku), ki se je odločila ostati doma s svojima dvema otrokoma. Računa 150 sit na uro (kar mesečno znese cca 30.000) z enim obrokom, plenice in vlažilne robčke prinesem sama. Ker ima Polhi alergijo na mleko in preobčutljivost na jajca, sem preverila tudi to, pa pravi da ni problema, da je že en malček s podobnimi lastnostmi pri njej. Trenutno pazi dvoje divjakov, z novembrom (ali prej) bi se pridružil Polhek, z januarjem pa še eden. Otroci so različne starosti (od 11 mesecev do 2,5 let), kar mislim, da je dobro (primer jaz in moja leto mlajša sestra, ta je zdaj veliko bolj brihtna od mene).
Govori fantastično slovenščino (jaz čisti koroški naglas), tudi to je dobro. Problem je v urniku, deco pazi samo od 7 do 3, jaz pa delam v Celju (pogosto tudi malo dlje). In bistveno, Polhku je kar simpatična (močan sprednji del).

V primeru, da se izkaže za neprimerno pa, drage Velenjčanke, predlagam naslednje: dobimo se skupaj in vlečemo slamico, katera bo ostala doma in zalivala troje otrok, he, he.

Pozdrav,

Povhlja

Ej Povhlja, pa to zasebno varstvo je pa še celo cenejše od uradno organiziranega in “državno podprtega”. Potemtakem pa morda le ne bo treba znositi taaaaakšnih kupov dnarja v jasli.

Super! Juhuhu !!!

(mačkon je zopet dobil malce upanja, da bo pa nekoč vendarle morda gliser(ček) pri bajti, da ne bodo celega čolna požrle jasli :):))

Obilo sreče pri iskanju optimalne rešitve!

mačkon

Pozdravljene!

Mi sedaj za 20-mesečnika plačujemo 54.000,00 sit jaslic. Ker bomo v kratkem dobili naraščaj, se dogovarjamo z gospo, ki je do sedaj 4 leta pazila enega fantka, da bi s septembrom prišla k nam. Gre za mlajšo upokojenko, ki za varstvo na našem domu ter kompletno vodenje gospodinjstva (kuhanje, pospravljanje, likanje,…) zahteva plačilo 50.000,00. Mislim, da je to zelo ugodna varianta glede na vrtec. Muči pa nas eno dejstvo. naš tamali zelo rad hodi v vrtec in tudi zelo uživa v družbi svojih vrstnikov. Doma nekako nimamo možnosti za veliko druženja z drugimi vrstniki, zato nama je z možem nekako žal, da bi mu do vzela. Ali imaste kakšno idejo, kako to rešiti?

Simona,

pri našem nečaku je delovalo, da ga je babi v času ko se otroci igraju zunaj peljala v vrtec. Če nimaš preveč zoprnih varušk se lahko mogoče tudi ti tako dogovoriš, pa boste imeli vse – varstvo na domu in igro z otroci.

lep vikend

Mi plačujemo vrtec-jasli 45.ooo,oo sit na mesec. Okolica Vrhnike. Ker pa je naša punčka alergična na jajce in mleko sem ter tja prinesem še kakšne piškote, da ni samo ob kruhu. Vse ostalo, tudi plenice, dobi v vrtcu.

Imamo varuško na domu.Mlajša upokojenka.Po izobrazbi vzgojiteljica.Hrano.plenice…damo mi,tudi kosilo pripravimo do polovice,ona pa ga dokonča.Smo zelo zadovoljni in je takorekoč kot član družine.Sinka je za dva dni peljala tudi k sebi na počitnice.Veliko je zunaj saj naš malček obožuje naravo.Plačujemo 45000.00 in tudi jasli bi plačevali nekje tako ceno.

Mi plačujemo za varuško našega razposajenca 400 sit na uro kar znaša približno 40 000 – 45 000 sit na mesec, približno 100 ur. Z možem imava namreč takšen delavnik, da ga včasih pazi 2 uri, včasih (redko kdaj) 12 ur. Vrtec ne pride v poštev (cena bi bila podobna).Plenice, robce,sadje damo mi, hrano varuška. Varstvo je na njenem domu, veliko sta zunaj, v družbi je tudi z drugimi otroki… Je najboljša, ima ga zelo rada, dobro se razumeta, plete mu puloverčke. Najprej smo želeli, da ga pazi eno leto, vendar ga bo še naprej. Drugače je brezposelna gospa, ki ima rada otroke (izobrazbe je drugačne), vendar je pri tem najpomembnejša ljubezen in občutek.

Lep pozdrav in veliko sreče pri iskanju.
Sonja

Jaz pa imam malo pikico, ki je trenutno stara 4,5 meseca. Tudi sama intenzivno razmisljam kaj in kako bo po koncani porodniski, sploh ker sem zaposlena za dolocen cas, delam drugace v Ljubljani, ker tukaj v Zasavju itak ni nobene pametne sluzbe. Ce pa mi sef ne bo podaljsal pogodbe, pa razmisljam da bi morda tudi sama prevzela se kaksnega otrocka v varstvo, morda enega ali dva, pa ostanem doma. Tako bo pokrit izpad dohodka, vsaj malo :), ce pa racunam da bom z pikico doma, pa se toliko bolje.
Torej ce bom zbrala pogum bom to najbrz tudi naredila.
Lep pozdrav,

Manca1

Drage mamice nič ne pišete od kod ste. Jaz sem iz Celja in bom šla delat v februarju. Če se bo katera od vas odločila, da pazi svojega nadebudneža v družbi se s kakšnim otročkom, bom rade volje priključila še svojo malo Ra.

Pozdravček

Naša Gaja se pazi pri goepe, ki ima vse skupaj 4 otroke: od 13 mesecev do 3 let. Tam dobi 4 obroke: zajtrk, malico, kosilo in zopet malico. Gospa tudi sama opere rezervna oblačilca, ki jih ima Gaja ves čas pri njej. Sama moram prinesti le plenice (robčke in hladilno mazilo dobimo tam). Cena pa je 40.000 mesečno (oz. 2.000 na dan).

Lep pozdrav, Teja M

Takole. Moja mami je privat varuhinja. Na mesec je pred dobrim letom računala 45.000 SIT, pred pol leta pa je mamica malega fantka ceno sama dvignila na 55.000 SIT, ker je bila z varstvom zadovoljna. Mamica poskrbi za plenice, kremice in ostale higijenske pripomočke. Moja mami pa skrbi za prehrano in sicer po dogovoru z mamico malega nadebudneža. To pomeni vsak dan obilo sadja in zelenjave, občasno raznovrstno meso (mamica ni želela vsakodnevne mesne prehrane), žitarice, jogurti, mlečna hrana, polnozrnat kruh… Malček je 3 ali 4x dnevno, obroki so vsakokrat sveže pripravljeni. Paštet in topljenih sirčkov na jedilniku ni, prav tako nobene konzervirane hrane, juhic iz vrečk ipd. Mami uči malčka pesmice, rišeta, hodita na sprehode (tudi v slabem vremenu). Po želji mamice so malčku omogočeni tudi stiki z živalmi, kar pomeni, da pripeljem enkrat tedensko na obisk svoje štirinožce (seveda pod strogim nadzorom!!!). Malček pomaga mami pri kuhanju (to pomeni trganje solate, gnetenje testa ipd. (tudi to je želja njegove mamice). TV je po dogovoru z mamico dovoljen samo pol ure na dan, kar pa običajno mami kar opusti, ker je toliko zanimivih stvari, sploh pa še, če je lepo vreme in sta lahko dalj časa zunaj. Urnik prihoda in odhoda v in iz varstva je samo okviren, ni obračunavanja extra ur.
Tako, upam, da sem kateri pomagala z okvirnim opisom kaj in za kakšno ceno lahko pričakujete oz. tudi je vaša pravica zahtevati. Mimogrede moja mami je v centru Ljubljane.
Ne zadovoljite se samo z varstvom po sistemu “gledanja, da si otrok česa ne naredi”. Vaša pravica je zahtevati več – aktivno ukvarjanje z otrokom.

Lp, Yo

Caaarsko, Yo, prav zares, pa čisto tako “mamo” bi mi imeli za našega buhteljna. Iskrena hvala za ta natančen opis pričakovanj in zahtev, ki mi bo v veliko pomoč pri iskanju in izbiranju varstva.

Pričakovala pa sem, da je tovrstvo varstvo v LJ mnogo dražje (saj morda pa tudi kje je). Glede na to, da mi z dohodki nimamo problemov, bi vsaj bili pripravljeni plačevati tudi več za podobno storitev.

Hvala še enkrat,

Maxi

New Report

Close