Najdi forum

POKOJNINSKO ZAVAROVANJE

Od prijateljice sem dobila ponudbo za zavarovanje za pokojnino zase in za moža .Ker imam firmo ,bi lahko svojo premijo dajala v stroške., in to se mi zdi zanimivo.
Pa je to tudi res?

Res je .Če imaš firmo lahko daš znesek v stroške ,pa še denar se ti obrestuje.Jaz nimam firme pa sem kljub temu začel plačevati za penzijo,ker nikoli ne veš kaj bo. Jaz sem to naredil pri Zavarovalnici Maribor.Po moje imajo najboljše pogoje.

Res je ,denar ki ga daješ na stran za pokojnino ti gre v osnovo za izračun dobička.
In plačaš manj davkov.Super je.Zraven si pa še zavarovan v primeru bolezni( to je pri 3.stebru ZM).

nova
Uredništvo priporoča

Plačevanje za penzijo je v tujini nuja,pri nas pa se šele začenjamo osveščati.
Na žalost bodo naše penzije tako minimalne čez leta ,da če ne bomo česa privarčevali ne bomo sploh mogli živeti.To je pa kapitalizem.Žal.

Tako mlada, pa že taka pesimistka!?

Nikoli ne bi šel v dodatno pokojninsko zavarovanje. Navadna natega. Denar, ki bi ga na ta način privarčeval, ne bo takrat dosti vreden. Pozanimaj se pri zelo zaneslivem viru, ki ti bo realno razložil kako stvari stojijo. Če misliš kaj privarčevati na ta način, moraš kar precej denarja dajati mesečno za to, biti pa moraš mlajši od 30 let, da se ti splača..

Raje dajem denar v sklade, pa kar bo bo.

Mislim ,da se zelo motiš.Na zahodu to počnejo že 100 let.Prvo ko začneš službo si odpreš tudi zavarovalno polico.Očitno ne razumeš bistva zavarovalne police.Ne gre samo za to ,da se ti denar oplaja kot v banki tj. da varčuješ ,temveč si ti in tvoji najbližji zavarovani v primeru tvoje bolezni oz. smrti .Ker če ti umreš ,dobijo v banki tvoji( verjetno imaš oz.boš imel ženo in otroke) samo toliko kot si vložil ,pri zavarovanju pa dobijo toliko kot BI TI VLOŽIL V npr.30 letih!!!! To je pa bistvena razlika .a ne?
Skladi so ena možnost.Samo kaj boš ,če ne bo dobička ?To je malo prevelik rizik,kaj meniš? Kaj boš jedel na stare dni? Regrad in vodo?Upaš ,da te bodo otroci preživljali?
Zavarovanje za pokojnino je postala nujnost ,saj bodo naše pokojnine samo cca 40 % neto plače,pa si izračunaj koliko to bo.
Saj v Slo ne odkrivamo tople vode ,ampak samo uprabljamo tiste dobre stvari ,katere na zahodu delajo že leta in leta.Sploh so pa premije strošek za firmo in tudi namen je da se bodo vključile v dohodnino ,so pa v EVRIH ,da ne bo pomote.

tako mlada pa tako brihtna ..da bo poskrbela zase ..bravo.

Država je zelo slabo stimulirala pokojninsko zavarovanje.
Davku se ni odrekla, kot mnogi zmotno mislijo, ampak ga je le preložila. Pokojnine bodo namreč obdavčene. In namesto da plačaš davek sedaj pri dohodnini, ga boš pač pri izplačilu penzije.

LPL

Ja res je! Na zahodu to delajo že leta in leta. Vendar hkrati ne vplačujejo obveznega pokojninskega prispevka. Plačujejo toliko kot želijo – samo na en konec (no lahko tudi več).

Sedaj pa pomisli. Pri teh prispevkih za obvezno pokojninsko zavarovanje, ter ostali prispevki in davki. Pa življenski stroški… In kaj si radi tudi privoščimo – avto, nove cunje, kino, večerje…menjavo strehe pri hiši…
Koliko si potem lahko še privoščimo dodatnega pokojninskega zavarovanja? In koliko bo to prineslo, v npr. 20 letih, ki nas recimo še čakajo do penzije?

Nasploh je plačna politika pri nas popolna štala.

Zanima me, koliko bi nam ostalo, če bi podjetja nakazovala Bruto – Bruto plače in bi potem sami sebi plačevali zdravstveno in pokojninsko varstvo, davke, kot imajo urejeno na Zahodu.
Mislim, da bi bilo na koncu v denarnici kar precej več. Vendar pa v primeru bolezni, ne bi bili tako varni kot smo sedaj. Pa tudi vsaj nekaj pokojnine nam bo pripadalo.

Vsaka način obračunavanja plač je dvorezen meč.

Bo pa nekaj treba narediti v tej smeri. Rentno varčevanje nam že teče…

Nataša

Očitno nisi razumel mojega odgovora.

Ja na zahodu to počnejo. Ampak varčujejo od prvega dne. Kaj naj jaz pri 36 letih pričnem varčevati. Ja ni problema, če bi lahko varčeval 50.000 sit ali več, tako pa je to zguba denarja. Nisem tako naiven da bi se na pamet spuščal v nekaj, zato sem dal zadevo izračunati na ZPIZ in ugotovil, da na koncu ne bom imel nič od denarja, ker bo doba varčevanja prekratka. Upam ti ti je jasno v čem je problem.

Ja bi bil zavarovan, ampak to lahko naredim tudi z življenskim zavarovanjem, a ne.

Svetujem ti, da si daš izračunati, kaj ti bo pokojninsko varčevanje prineslo, saj se obrestuje malo drugače, kot v bakah in boš videl razliko.

Se pa strinjam, da se mladim splača iti v to, vendar pa je potrebno dobro premisliti, kje in kako.

Jaz varčujem 4,5 let pri LB rentno varčevanje, sem lihkar vparšala koko pa kej saldo?
3 mesece pred iztekom ugodno. Po izteku lahko podaljšaš, ali pa po 1 let umortorija( torej tudi nič obresti) dvigneš vse naenkrat, dvigueš mesečno, letno, kvartalno.
Preizkusi izračun na spletni strani NLB.
Pa ne mislt, da delam reklamo…boh ne dej………samo povem.

Ja,dokler ljudje ne razumejo bistva ,so proti.Razumljivo.Ko pa ugotovijo kaj vse ti prinese DPZ pa je pesem drugaćna.
Ko se bo miselnost pri nas popravila ,bo bolje.

Kaj pa kasko za avto ? Je zelo drag pa ga veliko ljudi plačuje. Pa ga zelo redko potem koristijo.
Zase pa ne ??????????????????????????? Vase pa ne bi vložil denarja ??Pa še izgubiš ga ne tako kot pri kasku.

New Report

Close