Najdi forum

vsakdanja nega + mladostni videz

Imam eno vprašanje. Ženske, kakšna je vaša dnevna nega, rituali, telesa in obraza, ki vam koristi in na katero prisegate že dalj časa? Ker mislite, da vam tudi ta pomaga, da veliko bolje izgledate.

hvala za vse odgovore

venera

Ceprav sem stara sele 19 let,koze ne zanemarjam:) kadar se le da,grem spat okoli pol desetih (spanec dela cudeze) in najlepse je,ko se zjutraj zbudis lepo naspana in optimisticno zacnes nov dan – pa tudi za kozo je tak spanec nekaj najlepsega.
Cez dan popijem obvezno 2L vode in tega nikoli ne izpustim; prehranjujem se pretezno s stvarmi,kot so recimo musli,sadje (jabolka,pomarance,…),zelenjava (velika bovla solate namesto enega obroka) itd.Jem vse,kar mi pase,razen mesa ker sem vegetarijanka in cokolad ter sladkarij,ki mi res niso okusne.
Telovadba.2x tedensko po 1 uro ali vec,in zatem skoraj vsak dan vsaj 15-30 minut,seveda s kakim premorom med dnevi.
Nega.Uporabljam lahke kreme za mojo mesano kozo in se raje bolj svetim kot pa ne (da bi nacrtno izsusevala kozo,saj bo ta tekom let sama ze tako ali tako suha) in si dam gor masko vsaj enkrat tedensko (kumaricna maska je perfketna!!).
Ne ponocujem in se vsaj poskusam izogibati stresu.
Uporabljam puder,ko pa sem doma pa svojo kozo razvajam.
Lepo mi je 🙂

Dopoldne jesti samo sadje,sicer pa veliko zelenjave in piti veliko vode.
Zvečer obvezna meditacija in tibetanske vaje pomlajevanja.Pred spanjem
pa zeleni čej z medom.Greh-čokolada.

nova
Uredništvo priporoča

Kako sta pridni! Imata vse moje občudovanje. Jaz namreč naredim najnujnejše – zjutraj voda, kvalitetna krema, malo make-upa… zvečer čistilo za oči in ustnice, mleko, redko krema. In ko to počnem za kožo, si vedno povem kaj lepega.

Zvečer si očistim obraz z mlekom in tonikom. Dokler mi ne zmanjka gobic. Potem jih nekaj časa kupujem, medtem pa uporabljam vodo in brisačo. Imam eno kremo za zjutraj in za ponoči, čez dan pozimi uporabljam puder. Po tuširanju se ponavadi – kakor imam čas napackam z mlekom, oljem ali losijonom. Vse to počnem neredno, prav tako o kakšnem lepotilnem spancu ne morem govoriti. Enkrat grem spat ob 11, drugič ob 12 itd… vstajam pa ob 6. stara sem 28 let in tako tudi izgledam.

Jaz se pa zjutraj namažem z ognjičevo kremo, ker imam zelo suho kožo in to bi bilo vse. Stara sem 40 let, kažem jih 35, ha,ha.

Hi, hi, hi…Torej praksa ocitno uci, da izgledas mnogo bolje in mlajse, ce uporabljas cimbolj preproste stvari, a ne? Pa se mnoooogo ceneje naj bi bilo ne? Matr smo ene sugestibilne, ker kupujemo “zvenece” znamke zavb, pol pa se nobenga efekta….
A resnica je vedno nekje vmes, kakor bi rekla nasa kolegica tu gor…Tako kot smo me razlicne, tako je tudi nasa koza bolj ali manj zahtevna, bolj ali manj suha, bolj ali manj obcutljiva na to ali ono…..
Srecnice vse tiste, ki imate nezahtevno kozo in ze z otrosko kremico izgledate mlaaaajse! LP

DRAGE DEKLICE,
Lani sem praznovala 50 let, pa pravijo, da jih kažem vsaj deset manj. Tudi jaz sem nekaj časa kupovala razne kreme – ne drage in si kdaj naredila masko. Zadnje čase sem vse skupaj skoraj opustila. Moji nasveti morda niso za vsakogar a meni se priležejo. Kot mi je rekla moja svetovalka za zdravo življenje (gospa Ana), ki ima malo manj kot petdeset let, koža ptrebuje le zdravo prehrano, ustrezne vitamine in minerale, ter veliko, veliko čisto navadne pitne vode. Pregovor pravi: lepota prihaja od znotraj, koža je ogledalo duše. Pomislite, da so najbolj mladostni ljudje, ki so umirjeni: menihi, nune, zdravilci ali ljudje z zdravim načinom življenja. Jaz sem imela pred petimi leti bolj zguban obraz kot zdaj, edino kar je je bolj ohlapna koža na podbradku. Redno opravljam vaje za žvrkljanje (oljna terapija ali spiranje ustne votline s čajem). Pijem vodo iz podstavka moči in jo tudi rabim za umivanje. Koža sprejme toliko vode kot jo rabi, moja ni ne mastna ne suha, kar nekako otroška. Ne se sekirati, če pridejo gubice ali gube, to je vaše življenje. Važne so oči in vitalnost telesa. To boste dobile le s tistim, kar rabi duša in telo.
Rade se imejte, to je vse.
Lepo pozdravljene

Katija

New Report

Close