Najdi forum

Šola varne vožnje-avto

Mogoce kdo ve kje v Ljubljani je šola varne vožnje za avtomobil. V Celju naj bi bila šola Braneta Kuzmiča. Ima kdo kaj izkušenj s šolami varne vožnje?

Hvala za odgovore.

Mislim, da je vsaka avtošola tudi šola varne vožnje, saj si ne znam predstavljati, kakšna bi bila sicer: šola nevarne vožnje? Verjetno so med posameznimi šolami precejšnje razlike, pri kateri se boš učila, je odvisno od tebe. Izberi pač tako, za katero boš dobila največ dobrih referenc!
Srečno vožnjo!

Ne, ne, ni čisto tako, da je vsaka avtošola tudi šola varne vožnje. Resda te ravno ne učijo nevarne vožnje, vendar šola varne vožnje naj bi bila namenjena voznikom, ki so že opravili vozniški izpit. Vem, da obstaja tudi v Ljubljani, ker imam znanko, ki dolgo ni vozila, nekaj let po moževi smrti pa se je odločila svoj avto tudi uporabljati in se je šla šolo varne vožnje. Sicer sem mislila, da je Kuzmičeva šola tudi v Ljubljani, vendar sem se očitno motila. Lahko bi se pa pozanimala pri znanki, preko koga se je šla to dejavnost, če do takrat seveda ne dobiš uporabnega odgovora.

Bila bi zelo vesela, če bi izvedela kje je ta šola v Ljubljani. HVALA

Takole je, šole varne vožnje v LJ še nekja časa ne bo, ker še niso postavili poligona. Brane Kuznič mato v MB in CE. Jaz sem jo opravil v MB.
Zgleda pa tako: namenjena je seveda voznikom z vozniško, pol se pa goniš z avtom po poligonu, voziš slamom, učis se pravilno zavirati (suho, mokro cestišče, ABS ipd.)….
Jaz bi rekel, da je to namenjeno predvsem ljudem, ki veliko časa preživijo na cesti.
Drugače je pa kar drago.
lp

Koliko pa stane in koliko časa traja?

Draga Maja,
tudi sama sem zaradi tega, ker sem službeno ogromno na poti opravila trening varne vožnje pri Branetu Küzmiču. Trening smo imeli v Celju na poligonu. Opraviš osem različnih vaj in vse skupaj traja en dan od jutra pa nekje do večera. Odvisno od števila kandidatov, saj vsakdo opravlja vse vaje. Nekje okoli 12 – 13 ure imaš tudi kosilo, tako, da je res vse super organizirano. Zjutraj pa najprej nekaj teorije.
Moram ti pa povedati, da je ženski spol v veliki manjšini, zato moraš iti na trening zelo samozavestna in tako tudi natopiti.
Sama se sedaj pripravljam na nadaljevanji tečaj (tečajev je pet) in mislim, da ga bom čez nekaj mesecev (spomladi) opravila.
Izvaja ga pa resnično samo v Celju in Mariboru, ker drugje ni možnosti (ni dovolj velikega poligona)!
Če te še kaj zanima pa še povprašaj, z veseljem ti bom odgovorila!
LP, SAŠA

Mogoče ti to kaj pomaga:
http://www.prometnovarnostnicenter.si/varna_voznja.htm (kako se naredi aktivno stran pa ne vem).

Lp

Kaj pa cena?

Hvala

Pozdravljena,
ta tečaj sem opravljala v lanskem letu in mislim, da je bila cena okoli 20.000,00 SIT, za osnovni tečaj.
LP, SAŠA

New Report

Close