Najdi forum

Ali verjamete v numerologijo?

če so to tiste majhne številke na listku od OD, potem ne verjamem,
ker jih je skozi manj hehe

Ne sama ne verjamem v numerologijo, niti v horoskope ali vedeževanje.

niti pod razno

Ne, ne verjamem v numerologijo, niti v karkoli podobnega. Ne vem, zdi se mi, da nima trdnih temeljev. Človekove usode enostavno ne moremo vedeti in poznati naprej, ni načina s katerim bi to lahko dosegli.

In prosim vas lepo. Če bi vsak, ki se okliče za numerologa in nekaj čara s številkami lahko videl v prihodnost, potem prihodnost in usoda izgubita svoj smisel. Ne, ne, ni tako enostavno.

Pikica, kakor jaz vem, numerologija ne napoveduje prihodnosti.
Sicer pa – ali verjamem? Ne morem reči ne “ja” ne “ne”. Kakor nimam dokazov in izkušenj o njenem delovanju, prav tako nimam ničesar v roki proti njej. Je pa res, da si ljudje zaradi nje včasih izberejo prav smešna imena. 🙂 Sicer pa, zakaj pa ne? Pravijo, da je vesolje urejen kaos – in zakaj mu ne bi mogla vladati matematika?

Da, vendar ne dovolim, da bi mi ovirala npr. odločala namesto mene, katerega partnerja naj izberem in podobne neumnosti. Numerologija lahko nekaj nakaže, ampak življenje si moraš pa znati urediti sam.

Naše življenje je na žalost ali srečo odvisno predvsem od nas samih in drugih ljudi okoli nas. Ker pa nam ne gre vedno tako kot bi želeli ali pa ne vemo katera odločitev bi bila dobra za nas se zatekamo k horoskopom, številkam, kartam, vedeževalkam. Kako prijetna je misel, da je pač tako kot je zaradi tega, ker so naše številke take in take, ali pa ker smo rojeni v znamenju bika namesto v znamenju vseveda…

Numerologija spada med največje bedarije. Osebno poznam znano slovensko numerologinjo in zelo dobro poznam njenega moža. On je po njenem nasvetu že najmanj petkrat spremenil ime in priimek, dodajal črke in jih odvzemal, ona prav tako. Če bi to kaj držalo, in če bi ona res kaj vedela o tem, bi imena in priimke oba spremenila samo enkrat, ne pa vsakih nekaj mesecev.

Aboridžini denimo, spremenijo ime, kadar dosežejo novo raven v svojem duhovnem razvoju in takrat tudi priredijo slavje. Torej je možno, da se omenjena gospod in gospa duhovno zelo hitro razvijata in spreminjata svoji imeni in priimka.

Numerologija in astrologija sta dve različni zadevi. Posameznikova rojstna karta je kot nekakšen prstni odtis, iz katere lahko vešč astrolog marsikaj razbere. Seveda pa to nima nobene zveze s horoskopi, ki jih lahko prebiramo v dnevnem časopisju.

samo še en način, kako prebrisani služijo na račun naivnih.

New Report

Close