Najdi forum

avtodom – da ali ne?

Hojla!

Z možem že nekaj časa razmišljava o nakupu avtodoma. Po eni strani naju bega njegova cena in dejstvo, da ga ne bova uporabljala več kot en mesec letno, po drugi pa se nama ga ne zdi ravno “apetitlih” rentati, poleg dejstva, da je tudi rentanje kar drago. Vesela bi bila, če bi kdo opisal lastne izkušnje!

Cveta

Če ga imata namen uporabljati samo en mesec, potem se vama vsekakor ne splača iti v tak nakup.
Midva bova tud kupila avtodom, ko ga bova, bo to orenh avtodom, s klimo pa vsem kar pač spada poleg. A zakaj bi ga uporabljala samo en mesec? Vsak vikend lahko greš kam…..pa se zapelješ v gardaland, pa si tri dni dol v kampu, pa si lahko vse ogledaš, pa si organiziraš vikend izlet….recimo petek zvečer ali popoldne od doma, pa v nedeljo nazaj………avstrija, madžarska, italija,….ali pa celo nemčija………pa za prvega maja……..si vzameš par dni prosto pa greš……….recimo do pariza ….si tam tri štiri dni pa nazaj………..vsega skup 10 ur vožnje………….pa kaj? ……….mislim……..možnosti je zelo veliko, je pa res, da je to zelo džipsi življenje………cigansko življenje,………zna biti utridljivo……..a full zanimivo……………midva, ko ga bova kupila, potem ni ovir……od marca do novembra………..če je pa avtodom cool pa gretje cool pa tko..se pa da tudi pozimi z njim okol kolovratit……se pravi……………go girl………….
Jaz komaj čakam……….mogoče bo že spomladi to čudo na našem dvorišču.
Da bi ga pa rentala……..NIKOLI.
Maška

Avtodom je ZAKON! Predvidevam, da še niste probali, zazo samo nekaj izkušenj.

Danes so zelo komt: imajo ogrevanje, klimo, kopalnico s kemičnim WC jem, so zelo prostorni in lično urejeni. Ustaviš se kjer hočeš, lahko na čeno, da malo prišparaš….

Da bi pa ga kupili in potem postavili v kamp namesto prikolice se mi pa ne zdi primerno.

Veliko užitkov!

… vse ste pa pozabile, da avtodom kuri ogromno bencina.Predvsem je treba paziti, da vzamete pogon na disel gorivo, ki je po Evropi dosti cenejše kot bencin.
Vložek je velik, če bi rade takega s klimo in ogrevanjem.

seveda da stane, normalno da bo diesel, itaq pa vsaka vožnja stane,
saj moraš kerozin tud plačat, kajne?
NE NE, tu se gre predvsem, ali v takem načinu uživanja prostih dni uživaš ali pač ne. Če uživaš, potem pač vložiš v takšno zadevico, če ne, potem se vsedeš na avion, kerozin pod rito in vrčiš kamor ti pač paše, si tam nekaj dni in odfčiš nazaj,
mi smo pa bolj ciganski, pa nas zanimajo tudi pokrajina, navadni ljudje, kako živijo drugje itd itd itd,……….in da to lahko spoznavaš je najprimernejši avtodom.
Maška

Cvetka ti ga kar kupi. Da boš pokrila vsaj del stroškov se pa lahko z znanci ali prijatelji dogovorite za skupno uporabo – vsak nekaj časa (time shering). Jaz se prijavim za prvo stranko.
Če imaš pa tipično slo. zakrknjeno kri, ga pa postavi na dvorišče (zelenico), poleti prinesi lavor vode, pa se boš počutila kot na morju. Tako je rekel en tip, ki je kupil bivalno prikolico.

Mi ga imamo že tri leta in smo bili vedno zadovoljni. Greš kadar hočeš, ustaviš se kadar hočeš in kjer hočeš, vse imaš s seboj…sploh je v avtodomu eno drugo vzdušje, bolj avanturistično. Saj si na grobo začrtaš kam in po kateri poti boš šel, ampak se tega potem velikokrat ne držiš…in ponavadi se imaš takrat še najboljše.
Če imaš denar, ga kar kupi.
Lep pozdrav

Najlepša hvala vsem za mnenja. Sedaj se moramo vsesti in opraviti družinski posvet…. 🙂

Cveta

sem zaprisežen prikoličar,saj si mobilen.Prikolico stacioniraš na enem mestu in si z avtom ogledaš bližnjo in daljno okolico.
Tega pa si pri avtodomu res ne moreš privoščiti razen če,to pa sem videla letos v kampu,pelješ s seboj motorno kolo za,vsaj,dve osebi…..Mislim,da je zadnja varianta za naše žepe precej draga.
Posvetovali smo se s prodajalcem prikolic in avtodomov,predno smo šli v nakup slednje in svetoval nam je večjo Knaus-prikolico.Ima vse,kar je bilo že našteto,za avtodom.Komaj čakam poletja.

Lep pozdrav in pozanimaj se še drugje.

Se strinjam, da tole ne opravičuje visokih stroškov, ker se da oboje bolje z zavarovanjem ali pa z bolj donosnimi naložbami, vendar je
– avtodom po mojem kar luštna zadeva, ko si v pokoju? Koliko vama še manjka? Tedaj nisi več omejen na 1 mesec letno, ampak si lahko nekje na poti praktično ves čas.
– rezerva (back up), če se vama kaj zgodi s hišo (potres, požar…)
Če si ga lahko privoščita in itak imata vse bolj nujne stvar (hišo, avto, zavarovanje, etc.), zakaj pa ne? Keep on spending and our economy will continue to prosper.
Tommy

Tommy

še vedno prisegam na mobilnost,kjerkoli in s čimerkoli že si.

Penzioner ali aktiven,človek si rad ogleda bližnja mesta,tu so nakupi…ne moreš ravno z avtodomom v nabavo vsakdanjih drobnarij potrebnih za polnjenje želodčkov, ev.,bognedaj,prva pomoč itd.
Ostajam še naprej zagovornik dobro opremljenih ,prikolic.

Lep dan voščim

Tommy

še vedno prisegam na mobilnost,kjerkoli oz. s čimerkoli si.

Penzioner ali aktiven,človek si rad ogleda bližnja mesta,tu so nakupi…ne moreš ravno z avtodomom v nabavo vsakdanjih drobnarij potrebnih za polnjenje želodčkov, ev.,bognedaj,prva pomoč itd.
Ostajam še naprej zagovornik dobro opremljenih ,prikolic.

Lep dan voščim

Sara
Avtodom lahko uporabljas,kjerkoli se lahko ustavis,prikolica pa mora imeti za to primerno opremljen prostor.Ce pa s sabo vzames se kolo, si prav tako mobilen, le malo bolj rekreativno.Saj ni treba vedno hoditi do najblizje trgovine z avtom.

New Report

Close