Starševstvo in vzgoja

Odgovarjajo: mag. Nataša Durjava, EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka • prof. Andreja Vukmir, spec. zakonske in družinske terapije • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

downow sindrom

Default avatar
Mi lahko kdo razloži kakšna bolezen je Downow sindrom in kako izgleda otrok ki ga ima.Hvala,lep dan!
Default avatar
DS je trisomija 21. kromosoma - to je nepravilnost pri kromosomih. Nastane tako, da se kromosomi v materini ali pa ocetovi spolni celici med nastajanjem nepravilno (nepopolno) delijo in ko pride do zdruzitve spolnih celic ima zarodek tri 21. kromosome in ne samo dva. To se zgodi nakljucno in se na to ne da vplivati.
Otroci, ki se rodijo s to boleznijo so telesno in mentalno slabse razviti. Obicajno so to zelo veseli in dobrovoljni ljudje, rabijo pa vec nege in skrbi, ki lahko zelo omili mentalno zaostalost - odvisno od pripravljenosti starsev do ukvarjanja s takim otrokom. Vcasih se je tej bolezni reklo mongoloidnost.
Sicer nisem strokovnjak, ampak tako si predstavljam kar sem o tem prebrala.
Default avatar
Svetujem ti, da uporabiš iskalnik, saj je že bilo nekaj govora o tem.

Tule pa je še ena povezava:

http://www.ips.si/szds/

LP
Default avatar
Moj brat ima down sindrom. Ravno zadnjič me je Mateja spraševala o tem, najdeš pa pod naslovom " za Ines ".

Lep pozdrav Ines
Default avatar
Predvsem to ni bolezen.Bolezen zdravimo, to je pa pač tako stanje kot ga je opisala Karo.

Moderatorji

mag. Nataša Durjava , EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka
durjavaN
prof. Andreja Vukmir , spec. zakonske in družinske terapije
Zavod Pogled
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic