Najdi forum

zavarovanja-zdravstvena

Sem čisti “dibidus” -ali morda kdo ve kaj zajema obvezno, kaj dodatno, kaj nadstanrd zavarovanje ? Kako prijavljate otroke ? Na koliko časa se to obnavlja in kakšne so cene zavarovanj ?

Jaz tudi ne vem več kaj bi bilo pametneje, vem le to da plačujem dodatno zav. Vzajemni 4.136 SIT vsak mesec in da so otroci zavarovani po meni. Mož pa ne plačuje dodatnega zavarovanja in pri zdravniku včasih kaj plača, če je kaj posebnega??? če pa gre zaradi gripe k zdravniku pa ravno tako nič ne plača. V lekarni pač plača antibiotik, vendar jaz v lekarni tudi vedno plačam (razen antibiotika) kajti ko grem z otroci k zdravnku mi reče kupite si operil otroške kapljice, sirup to je potrebno vse plačati, če sem pa jaz prehlajena mi pa reče čajčki c vitamin, počitek. Torej zaradi 4 antibiotikov na leto res ni potrebno dodatnega zavarovanja. Če se pa komu kaj zgodi, pa bog ne daj, ampak se ti zgodi recimo 1x na 5 let pa takrat plačaš tisto kar ti osnovno zavarovanje ne krije.
Ne vem ali prav razmišljam, vendar se mi zdi, da ne porabim za 4.000 SIt na mesec za te namene, torej ali se mi sploh splača biti dodatno zavarovana?

Ne morem ti predlagati, da ne bodi dodatno zdravstvena zavarovana, nikoli ne ves. Vendar te Vzajemna res kar odere. Kaj ce bi se za enake pogoje prepisala na Adriatic za cca.,3000 na mesec? Mi smo kolektivno v podjetju zavarovani se nekoliko ceneje, zato ne vem tocne cene.

nova
Uredništvo priporoča

HVALA

Jaz bi ti svetovala, da ostaneš dodatno zavarovana. Kaj če zbolijo otroci? Tako boš imela pokrito vsaj njihovo bolnišnično zdravljenje, ker tvoje, če si z njimi v bolnišnici, itak ni krito in je drago kot žafran. Kar se nadstandarda tiče, sem se pred časom pozanimala na Vzajemni. Ne splača se. Ker se vsi dodatki, ki spadajo pod nadstandard (brezveze je TV in telefon, če si bolan), recimo boljše zdravljenje, sproti preverja na posebnih komisijah. In se zelo velikokrat zgodi, da ti po nadstandardnem zdravljenju rečejo, da moraš ves nadstandard plačati. SORPRESA!

New Report

Close