Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Aptamil 3 ali kravje mleko

Aptamil 3 ali kravje mleko

Pozdravljeni,
Včeraj zvečer sva z mojim skoraj devetmesečnikom prešla iz Aptamila 2 na Aptamil 3. Danes pa je po ritki ves pikast. Nekaj pik ima tudi po trebuhu in na vratu. Vem da pike niso od potu, ker sva se včeraj kopala, prav tako ne od hrane, ker nisva poskušala nič novega. Ali je torej možno, da bi bil mali alergičen na Aptamil 3? Vse poste na temo Aptamila sem prebrala pa o kakšnih pikah nisem našla nič.
Zanima pa me še sledeče. Premišljujem, da bi začela kar s kravjim mlekom, saj mu že sedaj polento, gres, riž, itd. kuham kar na Alpskem 3.2 pa ni nobenih znakov alergije. Sama že od malega naprej pijem pravo kravje mleko od kmeta, malemu pa bi vseeno raje kupila predelanega, pa ne vem ali je boljše navadno ali alpsko mleko. Ker mleka nikoli nisem kupovala ne vem. Prosim pomagajte z nasveti.
Hvala in lep dan vam želim, čeprav je jutro prav kislo.
Milena

Pomisli koliko konzervansov vsebuje alpsko mleko, da zdrži odprto 1 mesec ????? Moja hčerka je stara 14 mesecev in še vedno pije Aptamil 3. S kravjim mlekom (navadnim) samo kuhamo.
Mislim da je na forumu Prehrana nekdo skopiral članek o homogeniziranem mleku – preberi – groooza.

Zdravo!

Moja 9.5 mesečna hčerkica že od 8 meseca uživa Alpsko mleko s 3.2 mlečne maščobe in ji ni nič. Zato, če tvoja to dobro prenaša ji ga kar daja, ne bo nič narobe.

Pa lep pozdrav, Saša.

Vendar,kupuj samo polnomastno mleko 3.2,ne razredčenih. Če alergije ni ni nič narobe,če daješ alpsko mleko.

Glede mleka ti svetujem mleko v prahu, saj je nepokvarljivo – pred pripravo, in prav tako boljše za pripravo in uporabo predvsem v poletnih mesecih. Hčerkici dajem mleko (polnomastno) v prahu že od dopolnjenega 8 meseca starosti – sedaj je stara 10 mesecev, in ga prenaša celo bolje kot prej Aptamil in Hipp.
Opikicah pa bi rekla morda tole – v kolikor še niso izginile, bi morda poskusila s tem, da malo manj zategneš – zapreš bolj na rahlo pleničke, ker se je tudi pri moji mali muci, zgodilo, da je bila po trebuščku vsa pikasta, ker jo je po domače oribala plenička. Sedaj tudi sama manj zaprem pleničko, in jo dobro namažem z nivejino intenzivno kremico – pikice so ji izginile. Lahko pa se pojavijo tudi od vročine – pa ne zaradi otrokovega potu, marveč zaradi hlajenja otrokove kože – le temu ne pomaga niti kopanje – temveč čim bolj zračni materiali oblačilc.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala – lep pozdrav – Ester.

New Report

Close