Najdi forum

POZDRAVLJENI… 🙂
HM, ZANIMA ME ČIM VEČ O VAŠIH IZKUŠNJAH S POTOVANJEM V EGIPT… KATERO AGENCIJO IZBRATI, KATERO NE…. KAJ JE POTREBNO VEDETI…
KOLEBAM MED AGENCIJAMA OSKAR TRAVELLER’S IN ZMT. SLEDNJI JE OBČUTNO CENEJŠI IN Z DALJŠIM PROGRAMOM… HM, TREBA PA JE VEDETI DA SE SPI V HOSTLIH (JE PA PO OPISU POTOVANJA IZREDNO DOBER PROGRAM)…
VNAPREJ HVALA ZA VASE MNENJE… VSAKA INFORMACIJA MI BO DOBRODOŠLA
LEP DAN ŽELIM VSEM SKUPAJ
s.

Jaz sicer nisem sla v Egipt, sem pa bila z ZMT-jem v Sarajevo. Sej vem da to ni glih primerljivo, ampak sem bla presenecena nad dobro organizacijo. Ker ponavadi te poceni agencije, kr fejst znajo nategnat ljudi.
Definitivno se pa prej pozanimaj, kaj je vkljuceno v ceno, da ne bos pol precj razocaran nad mnogimi doplacili!
Lepo se mej!

Oskar Travels…bo pa ena velika napaka. Vem, je delal včasih v naši letalski firmi. Ko boš potoval v Egipt, sploh ni važna agencija, letalski prevoz je poceni, veš. Opozorilo pa velja predusem za tvojo varnost. Cepi se proti hepatitisu (a,b,c,d) ne pij tam vode razen v plastenkah, ne jej nobene kuhane hrane, samo pečeno in preverjeno. Jaz sem zbolela. Hudo obliko vnetja jeter-pa naše zlatenca-hepatitis virusa b, pa sem bila tam samo nekaj dni. Vprašaj predno greš kako je z zdravili za malarijo. Na infekcijski sem imela sama vse znake malarije. Ne jej njihovih pomaranč, pa ne šparaj pri denarju. Hrana je tam tako kot povsod na orientu nekaj posebnega, bacili in virusi pa so itak v zraku. Od vseh tistih njihovih piramid in njihove bajne kulture ni ostalo prav nič…Kairo, mesto velikih nasprotij je zame neko navadno bedno mravljišče, polno abstraktov in največje revščine kar sem jo videla kdaj koli. Ne vem kaj je bolj smrdelo, ljudje oblečeni v pižame ali kamele.
Žal je bil zame Egipt eno veliko razočaranje. Stvar okusa in potovalne žilice. Pazi na prtljago, ker si prav hitro brez, zamenjajo te lahko za kamelo, če pa imaš s seboj svoje dekle jo čuvaj, da ne bosta oba pristala v kakem haremu.
Pa veliko sreče!
Angel*

Ojla!

Jaz sem bila v Egiptu pred petimi leti z agencijo A&B. Organizacija je bila super. Tam smo bili 8 dni … obiskali smo Kairo, piramide v Gizi, Sakkaro, Memphis, Luxor, Asuan, Abu Simbel … križarili smo z ladjo po Nilu … žurali … skratka se imeli super.
Za prtljago ti ni treba skrbeti, ker ti samo vse spakiraš, v / iz avtobusa / letala pa jo nosijo nosači. V naši skupini ni nikoli nič zmanjkalo, ne denar, ne prtljaga. Kairo res ni ne vem kaj, so pa zato drugi kraji bolj zanimivi … npr. suk v Asuanu, piramide.
Mi sicer nismo bili nič cepljeni, se je pa dobro cepiti proti hepatitisu. Nekateri so sicer imeli prebavne motnje, ker so pili čaj na obisku pri neki egiptovski družini, vendar ni bilo nič hujšega.
Jaz sem bila nad Egiptom navdušena, se je pa res treba navadit nenavadnega vonja, ki te spremlja vsepovsod, in pa dretja mujezinov po zvočnikih, ki že od 5-ih zjutraj kličejo k molitvi.

Lp, Lori

Ej, Robi, svetujem ti, da ne jemlješ preveč resno kakih takih angelskih kritik, ki so bolj ali manj plod osebnih neprijetnosti s potovanja (v samo parih dneh), ne pa neka kolikor toliko realna podoba dežele. Verjemi mi, Egipt je fantastična dežela in stavim, da boš krasno užival, če se seveda ne boš opremil z raznimi predsodki in zganjal panike. Oba, Oskarja in Zavod za madinski turizem poznam in o obeh sem slišal dobre ocene – odvisno je pa seveda od storitev, ki jih v programu ponujata. Potrebuješ seveda malo zdrave pameti, kar se tiče hrane in pijače (pij vodo iz plastenk in se izogibaj njihovega ledu ali sladoleda, jej prekuhano in pečeno hrano, ne jej sadja ki nima lupin, ne jej na ulici, in ne jej preveč solat – bolj ali manj dobiš vsa navodila v kakem Lonely planetu ali Handbook vodniku ali na tone na internetu. Ne paničari s kakimi cepljenji, ker je Egipt precej varna dežela -malarije nima. Na centru za varovanje zdravja pogosto zatežijo z vsemi možnimi preventivami, cepljenji, itd. ki jih v bistvu ne potrebuješ, če se pač malo paziš.

Kairo še zdaleč ni “bedno mravljišče”, čeprav je hrupno in onesnaženo mesto (kot skoraj vse svetovne prestolnice), ampak ima nekaj izjemno lepih točk, od starega islamskega dela, zanimivih mošej (Mohamed Alijeva, Ibn Tulunova, Hasanova….), bazarjev, najstarejše univerze Al Azhar, koptskih cerkva, fantastičnega arheološkega muzeja, enkratnih kavarnic, kjer lahko uživaš v dobrem čaju in vodni pipi in še in še. Koliko je tu revščine je seveda relativna stvar (skozi oči kakega mogotca z Beverly Hilla smo pri nas itak vsi eni navadni klošarji) in če ocenjuješ ljudi po njihovem standardu, plačah ali ekskluzivnih oblekah, potem je revščine v Egiptu ogromno. Če pa gledaš na bogastvo s tiste bolj duhovne ali karakterne plati, pa ti lahko iz osebnih izkušenj (v Egiptu sem bil res dostikrat) zagotovim, da so Egipčani eni najbolj simpatičnih ljudi na svetu (če se jim seveda poskušaš malo bolj približat in ne nastopaš s kake uber menschevske pozicije), polni humorja, zafrkancije, itd.

“Od vseh tistih njihovih piramid in njihove bajne kulture ni ostalo prav nič…” Ko sem bil pred kakim mesecem tam, so še vse stale, tako da tega stavka ne razumem popolnoma. Kako jih pa dojemaš je pa seveda stvar osebnega pogleda – lahko kot navaden kup butastega kamenja, ali kot stvaritve tisočletne civilizacije, ki je marsikaj naučila poznejše kulture in posredno tudi našo. Še posebej, če se lotiš raziskovanja južnejših krajev Egipta, ki kar brstijo od mnogih ostankov starodavne kulture. Kar pa se nadlegovanja, kraj in haremov tiče, si v Egiptu bolj varen kot v Ljubljani. Žal.

No ja, da ne boš ravno vse moje pisarije postavil za eno laž…stvar okusa. Samo, da si se zdrav vrnil. Jaz se nisem, žal. S komaj 49 kg sem bila na robu smrti, kljub lepotam Egipta, ki jih ti omenjaš.
No coments!
Angel*

Saj se strinjam s s tabo. Stvar okusa. Egipt je pač dežela, ki jo imaš zelo rad ali pa je zelo ne maraš. Čeprav….. Ti ne veš, kolikokrat sem jaz v Sloveniji zbolel, pa je Slovenija še vedno zame ena najlepših dežel na svetu.

..hm, temu pisanemu odgovoru je res težko kaj dodati, strinjam se s popolnoma vsem, kar je Miškolin povedal. Obvezno pojdi v piramide, šele ko si notri ugotoviš, kaj na piramidah je tako posebnega, …
Izkušnje z ljudmi…očitno je imel vsak svoje in tako bo tudi pri tebi, vsekakor pa ne zaupaj preveč, Egipčani so podjetni in veliko lažejo (predvsem obljubljajo več kot kasneje dobiš), to je nekakšna njihova značilnost in te ne sme presenetiti, so pa zabavni, še posebej potem, ko na poti domov ugotoviš, da si v Egiptu pustil celo premoženje, tako kot jaz, npr., ampak nema veze, Egipt je edinstven.
In kadarkoli potujem v arabske dežele nikoli ne pozabim vzeti s sabo žgane pijače (whisky-ja ali kaj podobnega), izkazalo se je da je dobro kot razkužilo, če nisi cepljen in kot sredstvo za navezovanje stikov z domačini. S tem sem vedno prišla nazaj zdrava in polna novih vtisov…
Neznansko uživaj v lepotah in znamenitostih Egipta.

ojla
hvala za informacije… je res vse tako crno? :-))

Potovanje v Egipt je bilo do zdaj moje naj, naj potovanje. Vse je potekalo tip – top. Bila sem pred 5 leti prek neke celjske agencije. Potovanje je bilo klasično: Egipt (2 dni) potem z letalom v Luxor, tam vkrcanje na ladjo, pa plovba do Assuana. Nazaj z letalom do Caira in potem naslednji dan z letalom domov. Hotel v Cairu 5 *, ladja s polnim penzionom isto 5 *.

Naj še dodam, da smo vsi iz naše družbe obvezno že zjutraj na tešče spili požirek viskija, ter zadevo ponovili še parkrat čez dan. Ne, ni šlo v alko seanse :)))))

Iz assuana v Abu Simbel takrat še ni bilo letalskih linij, zato smo si za tisti dan, ko je šla velika večina z avtobusom na celodnevni izlet, organizirali “svojo” turo. Ježa s kamelami do enega oddaljenega samostana (cca. 2 uri), potem pa vožnja po nilu s faluko in čaj pri eni družini – nobenih zastrupitev.

Isto v Cairu, ko smo šli individualno v tipično lokalno restavracijo. Nobenih problemov. Skratka: zame je arabski svet zakon. Veliko boljše od raznih tajsko obarvanih zadev.

Takoj bi šla spet. Sploh pa mi je Assuan noro všeč.

V Sloveniji težko dobiš hepatitis virusa b ali pa a, c in d. Tudi če piješ navadno vodo iz pipe-izjema je obala, kjer je voda klorirana. Varna dežela smo, zastrupitve s hrano pa so redke. Veš mogoče se nisem dobro izrazila. Meni je všč morje in obala, eksotični otoki, pa Grčija se ve, Italija, Francija, mami me tudi Skandinavija in večni sen-Bali. Tista puščava pa me ne mika prav nič, še manj pa arabska verska kultura in prefriganost pižamarjev. Zelo so pokvarjeni, namesto zlata kupiš pleh, namesto kačje kože pa navadno plastiko. Žal imam zelo slabe izkušnje, ogled đamije v Kairu sem si kot ženska obrisala pod nosom, da ne piše o nategi taksistov in unih kamelarjev. Samo za slikanje na kameli sem plačala nekaj egipčanskh $, da pa sem zlezla iz kamele dol, je zahteval celo premoženje, ali pa bi me kam odpeljal. Hvala lepa za tak turizem! Žensk ne cenijo, itak, edino če nisi blondinka, te pa obožujejo.
Tako je žal moje osebno mnenje, s Turčijo, ki je isto orient, imam pa še slabše izkušnje.
lp
Angel*

Ni Sašo. Odvisno kaj te zanima. Mene ne mika puščava, niti uni pižamarji, ne da se mi barantati s taksisti in prodajalci vseh vrst traparij. Pokrajina je taka, kot si lahko misliš, mesto Kairo ima kulturo, ki pa se je žal izrodila. Piramide so lepe samo na sliki, v resnici so samo puste skladovnice razsula, če greš notri pa ne vidiš nič, razen nekaj drekov na tleh. Izjema so edino nekateri muzeji, mošje in stroegiptovski kulturni spomeniki – Tower v Kairu in pa Asvan. Tam je pokrajina lepa, zelena in ima veliko možnosti lepih izletov; Samo moje osebno mnenje sem napisala, da ne bo pomot. Nekdo je vprašal, pa sem napisala, ne želim pa netiti nobenih prepirov in razglabljanj. Za informacijo je potem mnogo lepša Horgada ob morju, kjer je svetovni turizem. Žal se pa tja po 11. septembru z Adrio Airways ne da več leteti. Kdaj se bo, pa ne ve nihče, mogoče, ko se umire razmere tam doli v Iranu in Iraku. Vsa potovanja so bila vedno stvar okusa, izkušnej in možnosti.
lp
Angel*

Tako je Buba. Mene orient ne vidi več. V Turčiji doživela isto, najbolj pa me moti njihova versko blazna miselnost, ker tam ženska ni nič vredna. Za joke. Prijateljica je na Bazarju kupila kakor neki makrame za rože. Kot eno mrhovino je vlekla tisto za seboj…kupila je nagopčnike za kamelo, pa še prenašati je morala norčevanje pametnih dedičev nekoč tako enkratne in izjemno lepe egipčanske kulture, ki se je izrodila in izpridila. Žal.
lp
Angel*

Egiptologi trdijo, da je takratni razvoj civilizacije dosegel vrhunec, in je normalno, da je vrhuncu sledil padec. Če pomisliš, da samo v Kairu živi 21 MIO ljudi je normalno, da je v tem mestu veliko revežev. Če opazujem sam potek prometa, lahko trdim, da vlada kaos, vendar je v vsakem kaosu vlada nekakšen red, ki povzroča to, da se promet odvija hitro, medtem, ko se v Lj, npr. ustvari zamašek, pa v našem glavnem mestu živi le 400 tisoč ljudi. Pa tudi o nagobčnikih nisem govorila, enostavno prevzel me je orient in del tega sem prinesla domov. Ko si v tuji deželi, vsaj jaz, poskušam opazovati in ugotavljati in se naučiti kaj novega, tako se lahko ali pa ne sprijazniš z njihovo kulturo in vero. Vendar najhujšega nisem doživela pri Arabcih, z njimi imam pozitivne izkušnje, tudi odnos do mene kot ženske, je bil spoštljiv. V poniževalnem odnosu do žensk jih prekašajo Japonci, o tem pa kdaj drugič.

..ej, sori, samo da piramide označiš kot puste skladovnice razsula… trapasto…., zakaj potem že stoletja razni znanstveniki raziskujejo njihov nastanek, lego,… ko greš notri vidiš predvsem to, da so gromozanski kosi kamna težki 4 tone zloženi v pravilno piramido in to s tako natančnostjo, ki je danes ne premore nobena tehnologija…dalje, nekateri muzeji…v nacionalnem muzeju v Kairu je toliko zgodovine, da lahko v njem preživiš dva meseca, ne da bi stopil še kam….

…si predstavljaš, kaj bi dobila, če bi npr. tam kupovala krzeni plašč :::)))

Ja, ja si:))) …kašno crkovino, ki bi zaudarjala na moč…sem pa čevlje iz kačje kože-kokr. Doma so vse luske odpadle iz skaja…ajsi!*
lp
angel*

Lepo si napisala. Res je.:))
lp
Angel*

Ja Buba tudi to je res. Samo s hepatitisom te redko katera kultura sploh še mika. Raziskovala sem bolj bolnišnice, piramide so svetovne, ampak sem žal tam bruhala…fejst me je zvilo. Resnično imam eno ful bad izkušnjo!
lp
Angel*

Zelo pametno (nakup čevljev). To je tako, kot če bi na Ponte Rossu originalno Guccijevo torbico kupovala!!!

New Report

Close