Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja stare kreme za sončenje

stare kreme za sončenje

nekje sem prebrala, da kreme za sončenje s časom (če je embalaža odprta9 izgubijo svoj faktor, ostalo mi jih je pa še kar nekaj od lani….razmišljala sem, da bi jih zmešala vse v en lonček in da bi jih imela z možem za mazat, za tamaladva pa bi kupila nove…
kaj menite o tem???

ne samo, da izgubijo faktor, ampak se lahko tudi pokvarijo – imajo omejen rok trajanja /poglej na datum/.

Pri kozmetiki je marsikdaj problem ta, da SPLOH nimajo označenega roka trajanja. Ko sem prvič nekje zasledila rok trajanja (naknadno nalepljena nalepka na pokrovček), sem se odločila, da sploh za našo tamalo ne bomo uporabljali lanskih krem. Sicer pa baje tudi za odrasla ni najbolj priporočljivo.

Pozdrav,
Urša

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas doma vsako sezono kupimo nove kreme za sončenje tako za odrasle kot za otroke. “Stare” porabim po koncu poletja kar na sebi, do konca jeseni, na bolj suhih predelih (stegna, ritka, komolci) in tako ne mečemo stran pa še za kakšne drage kreme za telo privarčujem…

Prav tako kot Karmen – stare (ne starejše kot lanske) uporabim za losjon že čez leto (ali pa tudi zdaj).. za sončenje vseh pa kupim nove – kupuj take, ki imajo napisan rok uporabe…. Da je nanašanje lažje za otroka kupujem v spreju, le za obrazek tubo – UVF 25 – več mimogrede ne obstaja, četudi zatrjujejo drugače – več je le sun blocker, kar pa ni preveč zdravo za otroško kožo, ker je precej močna kemikalija… To prebrala nekje na netu…
T.

New Report

Close