Najdi forum

Pravkar smo se z našim delavskim timom vrnili iz picerije Trta, kjer smo že prav redni gosti. V želodcih se nam sedaj prebavlja, lahko rečemo ena izmed najboljših pic v Ljubljani, če ne v Sloveniji.
Kljub odličnosti pic, pa nas nekaj zelo moti in zanima tudi vaše mnenje.

V Trti namreč lahko naročite navadno vodo iz pipe, vendar si jo morate it iskat sami na šank. Zalo ali drugo flaširano vodo, pa vam prinesejo.
Torej, ker vodovodne vode ne zaračunajo, si jo morate iskat sami ali pa si naročit flaširano, ki vam jo prinesejo in seveda tudi zaračunajo.

Kaj menite o tej postrežbi?

Ekipa

Mislim da je to vsekakor neka novost kar se tiče postrežbe, ne zdi se mi pa nič presenetljivega. V ceni katere koli pijače je zaračunana nabavna cena pijače in profit, v katerem pa je tudi zaračunana postrežba. Torej če nekaj nič ne stane (voda) vam lahko zaračunajo samo postrežbo, to bi se pa marsikateremu gostu zdelo še bolj debilno, mar ne?

LP, miki

Že bolje, kot da si prisiljen piti le Zalo, čeprav še vedno mimo. Kaj se gredo ti gostinci z vodo, to je noro! Ravno včeraj smo se pogovarjali o tem – prijateljici so v Maxiju (ob tortici!!!!) prinesli – na prošnjo – vodo, natočeno v kozarec, ki pa je bila baje voda Zala in jo je natakarica hotela kar zaračunati!
Baje to pojasnjujeo s tem, da imajo s pitjem vode le stroške: voda, pa strežba, pa pomivanje kozarcev….

nova
Uredništvo priporoča

Joj, pa glih v Trti ste jedli. Sem že temno zelena od zavisti!!! Jaz tudi. Se strinjam, njihove pizze so naravnost božanske.
Glede navadne vode: so pa mal hecni, jaz povsod, kjer zahtevan navadno vodo le-to tudi dobim brez problemov. Mogoče je pa imal samo kelnar slab dan. Pa božanski okus pizze mora odtehtati to napakico, a ne?

Podobno je z zaračunavanjem kosov kruha, ki jih pojeste pri določeni jedi – nekateri računajo, drugi ne. Zdi se mi lepa gesta, če sta kruh in voda zastonj, pa tudi znak gostoljubja. Sama ne bi obedovala v restavraciji, kjer jim je prinesti vodo prevelik napor! Saj običajno pustimo tudi nekaj drobiža za napitnino.

Kratko in jedernato !

Ste pomislili ,da bi vzeli pico s seboj se usedli v drugo picerijo in tam naročili še vodo iz pipe ???
Mislim da bi vam šef ,dal še vsakemu po jurja , da ponovite vajo .

Kaj je s tem narobe ,če si šel po vodo sam do točilnega pulta ???
Če imajo natakarji tak ukaz od šefa , ga pač morajo izvršiti.
Tudi v šoli nima profesor copat , pa bi jih moral imeti ,tako kot učenci ……

postavi se v njegovo kožo ,pa ga boš razumel

He,he,he,he,he. To se pa lahko samo pri nas zgodi, pa nikjer drugje na svetu. Matr, ko da bojo propadil zaradi tega, če te mal razvajojo zraven in to še redne goste za povrhu. Men se zdi to skrajno neprijazno in negostoljubno. So kar nekaj točk zgubil pri meni.

Imam pa predlog. Jaz sem hodila nekam na kavo. In so začel težit: Zala, Zala, Zala. Pol sem jim pa ene par o načinu pitja kave in postrežbe razložla. Nisem jim pozabila omenit ne Arabcev ne Italijanov ne Grkov. Od takrat naprej ne komplicirajo več z vodo. Vsak gost pri njih poleg kave dobi še vodo, za kakšno Zalo pa od takrat naprej nisem več slišala.

Takole

ta ekipa v Pizzeriji je bila moja. Med.Over.net delavci trenutno nas je bilo 9 komadov. Naj povem, da smo zelo redni gostje in da se s kelnarji zelo dobro razumemo, pravzaprav z vsem osebjem. Jaz ponavadi ob teh picah pijem pivo, tako, da nimam problemov z vodo. Sem pa prejšni dan, ko sem bil ravno tako tam na pizzi, slišal od enega med.over.net-ovca, da si je moral sam po vodo na šank, ko je naročil pizzo in deci rdčega vina, poleg pa še dva deci navadne vode. Vino je prišlo, kozarec vode pa je moral it iskat sam. Ker nisem verjel, sta danes naročila dva popolnoma enako, prinesel je dva kozarca za vino, vrček z vinom – 2 deci in dva prazna kozarca za vodo dva deci. Na šanku pa je stal vrček pol litra vode , katerega si moraš it iskat sam.
Nasmejal sem se in rekel, da naj kar prinese tista dva deci vode, nerodno me je pogledal in rekel “ne smem, tak je ukaz” bill sem začuden. Nekateri so komentirali in smo že vsi vprek debelo gledali, pa sem jih malo umiril, ko sem videl, da je najbolj nerodno kelnarju. da ne bi delali kakšne scene sem vstal in šel po tisti vrček vode.

Sedaj pa takole: tam smo redni gostje, če ne skupaj pa posamezno. plačujem na kartico in smo kot podjetje zabeleženi v računalniku. Na naročilnico ne dajejo in je potrebno vsako pojedino plačati sproti, ali z denarjem ali pa s kartico. Vse lepo in prav, če ne bi imeli takšne politike, verjetno ne bi bile pizze tako dobre. Res je , tja hodim zato ker so pizze res odlične in ne zaradi načina plačila ali kakšnega poznanstva in vedno so enako dobre.
Šef strežbe v lokalu JoePenas pri Nami v Ljubljani mi je rekel ” veš Primož v gostinstvu, je takole: GOST JE CAR!”

No in jaz sem gost, nihče me ne pozna, kdo sem in kaj delam, tja hodim kot vsak picojedec, v kavbojkah, supergah, neobrit itd…vendar sem kljub temu gost.

In zaključek:
res je, šef ima prav in kakor si je on zamislil postrežbo taka mora bit. In to sprejmem. Ne vem kakšen je razlog, da ne nosijo vode, ampak prepričan sem, da zaradi vode ne bo nihče bankrotiral.

ker imajo spletno stran, sem opazil na lisktih na mizi, sedajle delam reklamo zanj, mogoče bo pa šefu všeč in bo zaradi tega tudi vodo nosil

Kakorkoli že, ima vso pravico narediti po svoje, jaz pa povem svoje mnenje, da tja ne grem več, ker se ne počutim gost, ampak kot spužva iz katere se istiska denar, čeprav vedno ko plačam z denarjem pustim najemnino, mislim, da jo je več kot 10 metrov sprehoda. No od danes naprej imam tak občutek, saj nikoli ni bil problem denar.

Ne, da ne bom šel nikoli več, ampak do nadaljnega sigurno ne, kajti prepričan sem, da bi lahko tudi vodo stregli. Če jo pa ne bodo, me pa tam ne bo. Tudi zaradi tega , ker nas ne bo več tam, ne bodo obubožali.

Lep dan in upam, da se vam kaj ceedijo sline – res je dobra 🙂

primož

p.s.

Ta link z vašimi komentarji, bom poslal tudi Pizzerii Trta v vednost , preko e-mail naslova.

Srečnga pa zdravga!

Čestitam! Pravilno si se odločil. Bolje da ne hodimo več tja. Si lepo pogruntal da si kot spužva iz katerega vlečejo denar. Očitno s tem da ti ne postrežejo z vodo hočejo iz tebe izsilit, da bi naročil kaj dražjega. Očitno je šef tako požrešen na denar da nima dovolj dohodka od pizze in hoče izsiliti od tebe še od pijače, čeprav bi rad pil samo vodo. Ne pusti se mu in ne hodi več tja.

Ali pa: Pojdi še po pizzo sam in mu odbij od cene postrežnino 🙂

Ha, ha, ta zadnji nasvet je res duhovit! 🙂
Naj odprejo “drive in”, pa lahko kar odpustijo natakarje. Lahko kar kuhar direktno ven vse izroči – ceno pizz pa še znižajo. Super kapitalizem, ni kaj. So sploh pomislili, da če naročiš kavo in je vroča, pa se z njo neroda poliješ, jih lahko tožiš? Tako je to v Ameriki (milijonska tožba McDonaldsa, ker ni na kozarčku pisalo, da je kava vroča – zdaj menda piše!). Pri vodi pa ne bi bilo te nevarnosti!

Če bi naši gostinci radi takole ožemali goste in z grdimi potezami izvabljali denar iz njih, je res najmanj, da jim obrnemo hrbet. Pizze so božanske tudi še kje drugje.

Takole je moje stališče do te vode……gostinec ni dolžan prinesti vodo ZASTONJ (tudu navadne iz pod pipe ne), kozarci niso zastonj, delo pa tudi ne…..kako bi bilo, če bi prišli k avtomehaniku in mu rekli posodi mi orodje, da si na vašem dvorišču popravim avto in za to ne bi nič plačali…..vsako orodje, vsak drobni inventar (pa tudi kozarec) ima neko amortizacijsko dobo, oz. ga je potrebno odplačati……če bomo v njem nosili oz. točili zastonjsko vodo, ne bomo amortizirali ne kozarca, ne pomivalnega stroja in ne bomo dobili povrnjenih stroškov za detergent in tudi delavca je treba plačati, mu dati regres, malico,obleko……..na koncu koncev pa je tudi navadna voda postala že prav draga in od porabe vode plačujemo tudi kanalščino…….torej, vodo naj gostinci kar veselo zaračunajo, zakaj pa ne…….V tem lokalu je narobe to, da vode ne prinesejo….
kar pa se tiče zastonj vode in kruha je pa tudi malo bosa…..
Je nekoč prišel nemški gost v ŠESTICO v Ljubljani in vprašal koliko koštajo polpete v omaki….natakar je rekel 1.000.00 sit………vpraša Nemec, koliko pa stane kos kruha…….natakar pravi: kruh je na mizi in ga ne zaračunavamo…..vpraša Nemec, koliko pa košta samo omaka od polpet……pa pravi natakar, nič, nimamo cene za omako, ta je pač zraven polpete…..NO, pravi Nemec, POTEM MI PA PRINESITE OMAKO IN KRUH…….

Ja, ja, Jože, jaz vem, da me v lokalu, kjer ne dobim kozarca vode poleg kave, pize ali vina (a vino z vodo skupaj mi bodo prinesli, vodo z vinom posebej pa ne’??!!!) ne vidijo nikoli več!!!! Kanček gostoljubja pa človek le lahko pričakuje. In tudi tvoja primerjava se mi ne zdi umestna, saj ne govorimo o tem, da pridemo v lokal LE vodo pit!

Jože sigurno imaš prav,

ampak sedaj se postavimo v stališče šefa, beri poslovnež. To mu je namreč služba. Ker je gostinstvo sprecifična veja posla, se moraš veliko bolj nagibati k stranki – gostu. Gost je zakon. Saj če bo enkrat delal težave, ga naslednjič ne postrežem, da pa si že takoj zaprev vrata, sem pa kar slab poslovnež. Saj sem rekel, sploh ne bi bilo problema, če bi vedno pil vodo in bral časopis. Koliko pa stane ta voda, ki jo mora prinesti.

res je to, da bomo tudi vodo nekoč, verjetno v bližni prihodnosti drago plačevali, potem mi mora zaračunati tudi vodo, ko grem na stranišče, pa ne tisto, ki jo potegnem, ampak tisto, ki se vklopi sama ko opravim. Ko si bom pa hotel roke oprati, bom moral za šank po žeton, in na računu bo pisalo, pomivanje posode 33 tolarjev za vodo, in tako naprej….mislim, da je v vsakem poslu predvsem pomebna gostoljubnost, ki pa si jo vsi povrsti največkrat zapravimo zaradi malnkosti.
In res je, to je totalna malenkost, ampak zame edina zakaj ne bom šel več tja.
Primož

Vsaj kanček gostoljubnosti pa res lahko pričakujemo, zlasti tam, kjer smo redni gostje in pustimo kar nekaj denarja. To me spominja na trgovino, kjer recimo nakupiš za 50.000 SIT oblačil, potem pa ti zaračunajo polivinilasto vrečko.

Primož,
dam ti prav. Ni kej!
Bi pa samo tole še pripomnila.
V veliko pizzerijah se dogaja naslednje.
Recimo da hočeš pizzo brez ene sestavine, ki je na jedilniku npr. gob, pa namesto tega neko drugo (primerljivo!!) npr. svež paradižnik. Kaj naredijo? Zaračunajo ti svež paradižnik kot dodatek, tistih gob ti pa NE odbijejo.
Kaj pravite na to?
Jaz se kar penim….pa ne grem več tja. To tudi ja!

LP Martina

P.S. Kar pošlji jim to Primož, kar.

Ej Martina lepo te prosim:) Menija ne moreš spreminjat, saj pa to niso pice po narocilu. V tem primeru bi lahko mela pico po svoji ideji z vsemi dodatki, kdo mislis da bo sel spreminjat pico po tvojem okusu in zarad tega odstevat se osnovne sestavine???? Sori samo to se mi zdi pa ze malo prevec. Dandanes je pa ze toliko vrst pic, da si komot najdes eno primerno za sebe.Pa brez zamere.

LP, miki

No ja

jaz pravim, če na mesec pustim tam več 50.000 tisoč sit in sem reden gost, ne vidim razloga, zakaj mi ne bi dal kaj po moji želji, je pa res, da ni navade, da bi odbijali od pizze in sprejmem to, da ti dodatek pač zaračunajo.

Bistvo je v gostoljubnosti. Zato pa se reče gostoljubnost gost – ljubnost -ljubiti – vljudnost in tako naprej. Tudi iz gostilne izhaja tale izrek:

za mal dnarja mal muzke.

In to drži, mislim, da sem že tolikorat dal napitnino, da lahko vodo vsaj prinesejo, nič hudega če bi jo zaračunali, smo prinsejo jo naj.

primož

Zdravo Primož!

Zakaj pa ne vprašaš direktorja firme čemu ti ne postrežejo z vodo ? Voda na kozarcu nima deklaracije… itd. kaj pa če jim bi inšpekcija zatežila ker strežejo oporečno vodo? Zato , ker grež sam za šank po vodo si sam odgovoren za svoje zdravje… Mislim da je bolje da se obrneš na njih pa povprašaš.
lp, ona

… in “cena” vode je skrita v “ceni kave. saj je v obce znano, da se da v gostinskem lokalu najvec zasluziti ravno na racun kave. :):)))

bzz bzz

New Report

Close