Najdi forum

očala pri triletniku

Lepo prosim, če mi kdo pomaga z izkušnjami pri triletnem otroku, ki mora nositi očala?!! Po eni strani sem v skrbeh, koliko sploh vidi (dioptrija je kar visoka – okoli +3), če jih ne nosi, po drugi strani pa so očala pri triletnem otroku ovira…
Lep pozdrav vsem!

Naša deklica je dobila očala pri dveh letih in pol. Skupaj smo izbrali okvir, zdaj imajo zares lepe otroške okvirje ( Medvedek Pu, Walt Disney, Barbie,…), pa trakec, skratka očala, ki so ji bila všeč. Res, da ni bila najbolj navdušena, če se je dalo je tudi malo pogoljufala pri nošnji, ampak večjih problemov ni bilo. Če te še kaj zanima vprašaj, lep pozdrav !

Moji srčki jih (za enkrat) ne potrebujejo. Jih pa imata dva fantka v vrtcu (tudi triletnika) in ni nobenega problema.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi sama nosim očala od 3,5 leta. Zelo pomembno se mi zdi, da otroček sodeluje pri izboru okvirjev, po možnosti s kakšnim prijateljčkom. Zaradi očal nisem imela v otroštvu nikoli težav (samo v puberteti sam jih včasih skrila).
Pomembno je tudi, da otrok očala res nosi, saj ga slabši vid ovira pri mnogih aktivnostih.
Pozdrav!
Nina

Važno je, da otrok ne dobi občutka, da so očala nekaj slabega. Zato je dobro dati v njegovi pristnosti kakšno pozitivno izjavo. Zanimivo pa se mi je zdelo pri mojem bratu, ko je pri kakšnih devetih letih dobil očala in je že pri okulistu izjavil, da zdej bo pa puncam še bolj všeč (smo mu to doma ene parkrat rekl, ker smo vedeli, da ima pač rad pozornost deklic – kaj čmo, fant je:))) Očala je dal gor in ni bilo nikoli nobenih težav. Res pa je, da je razlika pri devet ali tri leta starem otroku.

Tudi moj sim je pri slabih treh letih dobil očala (tudi z dioptrijo 3) in še okluzijo po vrhu. Z nošenjem očal ni bilo od prvega trenutka, ko jih je dobil, zraven si je izbral še škatlico, nikakršnih težav. Celo rad jih ima. V vrtcu se spomnim, da so si jih potem želeli tudi drugi otroci in je bil “ta glavni”. Po mojih izkušnjah je torej zgodnje nošenje očal prednost, okluzija pa je druga zgodba.

Pozdrav in ne bodi zaskrbljena, ni nič hudega, Vesna.

Hojla!

Enkrat sem pri okulistu opazovala mamico, ki je svojemu (približno 3 leta staremu) otročku na vsak način želela vsiliti okvir, ki je bil njej všeč. “Ta okvir ti ne paše!” Halooo!!! Kateri otrok pa ni luštkan!? Z očali ali brez…
To se mi zdi največja napaka. Sprašujem se, če je mali sploh nosil očala.
Naj si otrok izbere okvir, ki mu je všeč.

LP!
G.

Spoštovana zaskrbljena
Moja hči je tudi pri 3 letih začela nositi očala, ker ona pa ima še večjo dioptrijo kar +5 to pa niso heci. Ampak si je sama izbirala okvir, in še sedaj ji to dovolim, in še posebej sem plačala očala, da so mi naredili steklo tenko tako, da ni debelo kot od kokakole podn. Tako, ko sedaj ima očala nihče ne bi rekel, da ima tako visoko dioptrio. Izgledajo normalna očala, ker to je za otroka boljše. Sedaj me že pregovarja za leče, pa se bojim, ker je stara 13 let, da ne bo znala lepo delati z njimi….. Kaj naj naredim? Mogoče katea ve, ali ji naj kupim leče?
Lep dan
Doroteja

Naš fant je zdaj star štiri leta in že eno leto nosi očala. Okvir si je izbral sam in je v vrtcu največji frajer, tako kot je že ena rekla, da želijo še drugi očala.
Če jih nima gor se mi zdi, da je kar mal hecen, Rekli smo mu, da mu zelo pašejo in, da ostali ne smejo nositi njegova očala, ker si bodo pokvarili oči, torej je to res nekaj posebnega.
LP teja

Zivjo,

mogoce bo pomagalo tudi to, da otroku poves da vcasih otroci ocala “prerasejo”, a le ce jih redno nosijo. Tako se je zgodilo mojemu bratrancu, ki je kot zelo majhen ze dobil ocala, in to taka z zelo debelimi sipcami. Danes je star cez 20 let in jih ne rabi vec. Glede lec pri 13 letni hcerki pa naj povem, da je tudi moj moz dobil prve lece kot najstnik in da so se zelo dobro obnesle – se posebej pri telovadbi in poleti na morju.

Lep pozdrav,

Ursa

Drage mamice,
prvič sem se oglasila in kar ne morem verjeti! Zlate ste!!! S svojimi izkušnjami ste me popolnoma potolažile!!! Tudi jaz že vidim doma, da problem ne bo hud, in navsezadnje, nositi očala ni konec sveta!!!
Vse najboljše vsem – ko bo novi problem na pomolu se spet oglasim!

Malo pozno,a vendarle!
Sama sem ena tistih, ki jim očala nikoli ni bilo treba nositi, pa sem si jih vedno želela… meni so se zdela vedno tako kul in vsi očalarji so bili meni vedno tako frajerski! Ne, da očala nositi ni konec sveta, pač pa je (zame) najbolj kul zadeva na svetu!
T.

New Report

Close