Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Nolvadex?

Nolvadex?

Pozdravljeni!

Zanima me če ima katera izkušnje z uživanjem Nolvadexa pri zdravljenju raka dojke? Ali ste imele ob uživanju teh tablet normalno menstruacijo ali ste jo izgubile?

Lep pozdrav!

Draga Laura,
Nolvadex jemljem od letošnjega februarja, po zdravljenju zaradi raka na dojki (odstranitev tumorja, 6 ciklusov KT CMF, 38 obsevanj). Stara sem 46 let. Menstruacija mi je začela nagajati že pri zadnji KT, po začetku jemanja Nolvadexa pa je takoj prenehala.
Nekaj časa sem imela težav z oblivanjem, vendar so se hitro umirile – me še kdaj napade naval vročine, vendar ni nič več grozno. Drugih težav nimam.
Lep pozdrav,
Ajda

Sama sem menstruacijo izgubila že po predzadnji kemoterapiji. Nolvadex pijem že leto in devet mesecev in je od takrat še nisem dobila; takrat sem dopolnila 42. let. Me je pa zdravnica-onkologinja opozorila, da bom morala vsak mesec po injekcijo na OI, če se mi menstruacija vrne.
Lahko pa ti povem, da je to pri vsaki ženski drugače, odvisno od starosti in delovanja hormonov.
LP.

nova
Uredništvo priporoča

Draga Laura,

Stara sem 46 let in sem imela operacijo na dojki pred tremi leti, nakar so mi predpisali Zoladex in tablete Nolvadex. Ob prvem odmerku Zoladex-a sem menstruacijo izgubila. Zoladex sem prejemala dve leti, z Nolvadexom pa še nadaljujem, vendar pa se mi je menstruacija, prvič povrnila po enem letu od prenehanja zdravljenja z Zoladexom. Ob prvi izgubi menstruacije sem imela navale vročinskih oblivov tudi do 30 x na dan in sploh sem težko prenašala začetek mene, prav tako sem opazila, da se mi na splošno telo stara, prav tako pa mi je tudi spomin nagajal. Zadeva se je nekoliko umirila šele po dveh letih. Upam, da bo pri tebi drugače, lažje.
Če te še kaj zanima se lahko oglasiš na moj E mail.

Lep pozdrav Eva

New Report

Close