Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? še-lajšanje bolečin

še-lajšanje bolečin

Nekako mi sistem sporočil ne gre. Poizkušam že tretjič. Torej: Irena – hvala za odgovor. Žena je v protibolečinskih ambulantah že večkrat bila – v regijski bolnici in na Onkološkem inštitutu. Kar so ji predpisali, sem opisal. Učinkovito pomoč so ji obljubili za konec, ko bo v stanju vegetiranja.

Kdo pretežno financira raziskave in razpolaga s sredstvi za objave, kongrese ipd. vemo.

Napeljevanje k uživanju marihuane je najbrž kaznivo, uživanje pa je že nekaj časa dekriminalizirano. Jaz pač iščem sredstva, ki bodo morda učinkovala, saj učinkovita farmacevtska sredstva žal ne pridejo v poštev.

Lep pozdrav! Marjan

Dragi Marjan!

Vaša žena je očitno trši oreh za strokovnjake za zdravljenje bolečine. Upam, da niste dobili vtisa, da vas obsojam. Marihuane pa vam vendarle ne morem priporočiti. Sočustvujem z vami.

Lepo vas pozdravljam,

Irena

Spoštovani!

Sem občasni obiskovalec foruma – še pred letom dni redni, ker smo bili v podobni situaciji, kot vi sedaj. V iskanju rešitev za različne težave, sem za obvladovanje bolečin prav tako iskala odgovor tudi v protibolečinski ambulanti. Res so standardni pristopi na morfinskih osnovah (mi smo imeli obliže in še dodatno Sevredol, ob prebijajoči bolečini), vendar smo zaradi znanih stanskih učinkov, ki smo jih želeli zmanjšati na najmanjšo možno mero, iskali tudi druge rešitve. Vi imate pa še dodatne težave z alergično reakcijo! No sedaj pa k odgovoru, ki se vam bo zdel verjetno prav tako čuden in neverjeten, kot se je meni, ko mi ga je zdravnik predlagal v protibolečinski, kot dodatni – dopolnilni ukrep za lajšanje bolečin – LEKADOL (naj bi bilo neomejeno, vendar smo mi dozirali 1-2 tbl. max. naenkrat! In krajši čas, kakšne 3 tedne, smo ga dejansko lahko uspešno vključili in je zadostoval, kot vmesni odmerek za lajšanje bolečin, da smo lahko količino dodatnega morfin. preparata malo omejili (obliži v nižji koncentraciji so ostali). Je za poskusiti, ker je možnost za alergijo zelo majhna, zaradi sestavin, ki jih vsebuje. Mogoče pa bo kaj učinkovalo!

Veliko poguma še naprej in lepo pozdravljeni!

New Report

Close