Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Tri leta trajajoče težave – prosim za hiter odgovo

Tri leta trajajoče težave – prosim za hiter odgovo

Že tri leta imam naslednje težave: pričelo se je s težavami pri požiranju ter bolečinami v zatilju ter v predelu vratu. Te težave so se razširile na vse telo: bolečine v mišicah, mišični krči, otekanje okoli oči, vratu ne moram držati po konci v službi. če karkoli nesem me zelo bolijo mišice, tudi koža ma zelo srbi. zelo me boli v prebavnem traktu, vendar koloskopija , pasaza črevesja niso pokazali nečesar, razen erozije želodca. Stanje je iz dneva v dan slabše. Vse bolj se pojavljajo krči , nezmočost težjih opravil ter nošenja. Nog skoraj več ne čutim. Zvečer še komaj gledam in ne moram več v redu hoditi , saj se kar opotekam. V glavi mi šumi, srbijo me ušesa in zelo pečejo oči. Vse krvne preiskave so v redu. Imam kalcij, kalij, natrij in vse potrebne sestavine. Kam se še lahko obrnem , da bom preživela, ali vsaj izdela za svojo diagnozo. Komaj še hodim in nihče me več ne jemlje resno, saj je moja krvna slika v redu. Tudi multile skleroze nimam, saj mag.res. ni pokazala ničesar.
Abi bi bila mora lahko to bolezen maistenija gravis? in kakšni so njeni znaki. Hvala

Zlatka

Spoštovani!

Vsekakor bi se morali oglasiti pri nevrologu. Poleg multiple skleroze in miastenije gravis bi lahko prišla v poštev tudi katera od oblik mišične distrofije. Ščitnica deluje v redu?

Vedno je potrebno razmišljati o možnosti več stanj hkrati. Nekateri znaki so lahko tudi odsev depresije. Kljub daljšemu opisu vaših težav, mi, žal, ne pride na misel nič konkretnega, za kaj gre.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

glede na to da gre za tri leta trajajoče težave (ali ste pozabili povedati kak simptom?) bi poleg strokovnega odgovora katerega je podal dr. Kersnik pomislil tudi na kronično utrujenost. Čeprav so znaki katere ste opisali malo nenavadni v določenem segmentu vsekakor pa jih je premalo za tako stanje .(ali pa tudi ne?). saj popolnoma možno je da je prisotna osnovna bolezen katere vam pač še ni uspelo ugotoviti, posledica te pa je zagotovo tudi že kronična utrujenost in po vsej verjetnosti depresija ki je tudi posledica omenjenega stanja. prej to, kot pa osnovna bolezen. seveda potrebno je zdraviti vse da je uspeh zdravljena popolnejši in hitrejši. pojdite k zdravniku naredite preiskavo na epstein barrov virus.
ali ste preboleli kakšno hujšo infekcijo zadnje 3 ali 4 leta?
ali ste imeli daljše obdobje vneto grlo in probleme v tem delu-bolečine, cmoki v grlu.vrtoglavice? probleme s pritiskom gor in dol?
imate ali ste imeli več napadov virusnih bolezni zadnje čase? recimo gripa ali kaj podobnega z povišano telesno temperaturo-lahko samo 37. 3 če sicer to ni vaša “normalna “temperatura.
srbenje kože lahko kaže na alergijo ali splošno-na določene stvari hrano …
ali pa je to posledica odziva telesa na zmanjšano moč vašega imunskega sistema.
imate kakšna vnetja kjerkoli v telsu? razjede v ustih?
se vam morebitne rane hitro celijo?
bolezen je kompleksna.
pojdite k zdravniku in ga podrobno seznanite. če se vam bo smejal ga zamenjajte.

nova
Uredništvo priporoča

Moja sestra je imela podobne probleme. Ne bi vas rada strašila, mogoče bi bilo dobro zaprositi za napotnico za CTG glave. Želim vam čimprejšnje okrevanje!
Rebeka

New Report

Close