Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rak dojke in sončenje ter dopust

Rak dojke in sončenje ter dopust

lepo pozdravljeni!

lani sem prebolela rak dojke, dala skozi kemoterapijo in obsevanje pa me takole mimogrede zanima ali sploh lahko grem letos na dopust ( v malo bolj tople kraje kot je Hrvaška), na kaj moram biti pozorna in pazljiva. Glede na to , da sem bolj svetle polti sem pač razmišljala, da bi pred dopustom šla malo v solarij, da me nebi potem v afriki ( tja namreč grem) opeklo:
Ali je to sploh priporočljivo glede na to da bi si v solarju dojke pokrila z brisačo oz. z nederčkom.
na dopustu bi vsekakor bila kar pokrita ( z tem mislim na razne majčke, soncu se nebi preveč izpostavljala in uporabljala bi pač najmočnejši faktor , ki ga je mogoče dobiti)

Hvala za odgovore!

Draga jesica,

pripravo v solariju vam odsvetujem. Na dopust vsekakor pojdite, vendar sonce rajši kar izključite z oblačili in zaščitnimi kremami, najbolje bo, da imate povsod s seboj tudi majhen potovalni dežnik (zlasti v Afriki), obvezno pa pokrivalo s širokimi krajci. Med enajsto dopoldne in tretjo popoldne se zadržujte v zaprtih prostorih. Poskrbite seveda za primerno zaščito pred komarji oz. malarijo, pozanimajte se pravočasno, ali se priporoča kakšno cepljenje in ali je za vas primerno, najbolje bo, da pred odhodom opravite še nekaj osnovnih preiskav (krvna slika npr.). Veliko pijte in sicer izključno ustekleničeno vodo. Posvetujte se s svojim osebnim zdravnikom še o morebitnih zdravilih, ki bi jih vzeli s seboj. Priporočam vam, da se udeležite organiziranega potovanja z udobnejšo namestitvijo.

Lepo vas pozdravljam!

Irena

Sem Nataša in otsvetujem glede solarija (pri nas v družini je zelo razvit rak vsi ki so mi naj bliži in ki so pokojni so umrli zaradi raka in ne da te strašim tudi sama bi rade volje šla v solari pa so mi nekateri doktorji otsvetovali ker babi in teta sta mi umrle zaradi kožnega raka in tudi mami mi je zbolela zaradi raka na dojki) Glede morja si pa ga kar privoši in sabo vzemi najmočnejšo zaščito proti soncu. Rada bi nasvet ker si prebolela raka na dojki in me zanima po klikem cajtu si ga otkrila in če je 5 do 6 let doga doba že za raka na dojki. Lohk me pa tudi pokličeš na številko 041 406 220 ali 04 2506118

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!Tudi sama sem lani oktobra odkrila bulo v desni dojki,za katero se je izkazalo,da je maligna.Vse je šlo kot po tekočem traku,operacija (Delna in vse bezgavke),sedaj pa obiskujem kemoterapije.Trenutno grem na tretjo.Po končani kemoterapiji me čaka še obsevanje.Zanima me koliko časa traja in ali grem letos že lahko na morje?Kemoterapijo končam v začetku maja.Baje pa grem potem tudi v toplice v Dobrno.Zanima me kako
in koliko časa traja?Ali je treba te toplice kaj plačati?
Hvala za odgovore in lep pozdrav!!! Tatjana

Pozdaravljeni!Tudi sama sem oktobra lani otipala bulo v desni dojki.Po vstrajanju,da me moti in zelo boli,so mi jo v Trbovljah na lastno željo izrezali in poslali v Lj. na pregled.Izkazalo se je,da je maligna.Potem je šlo vse kot po tekočem traku,operacija v Lj. (delna in vse bezgavke) in sedaj grem že na tretjo KT.Zadnja se mi konča maja,potem pa še obsevanje.Zanima me koliko časa to traja???Predvsem pa me zanima to,ali grem lahko letos sploh na morje????Po končani terapiji pa grem baje v toplice v Dobrno.Zanima me,kako to izgleda in ali je treba to kaj plačati?
Lep pozdrav! tatjana

Draga Tatjana,

žal ne vem, koliko obsevanj imate in tudi, kdaj bi radi šli na morje. Vsekakor vam odsvetujem, da bi načrtovali svoje morje julija in avgusta, zlasti zaradi izpostavljenosti soncu in vročini. Morda boste odkrili, da je jeseni morje prav tako dobro, če ne še bolje, ker ni turističnih množic. V Grčiji je sezona do oktobra (in takrat je poceni in baje lepo). Glede na to, da “greste baje” v Dobrno, domnevam, da vam ne bo treba plačati, ker bi vas v nasprotnem primeru o tem vprašali oz. vam svetovali, da si okrevanje v zdravilišču uredite sami. Ker nisem prepričana, se bom o tem še pozanimala in vam sporočim.

Lepo vas pozdravljam,

Irena

New Report

Close