Najdi forum

otroško varstvo

Drage forumovke,

na vas se obračam s prošnjo za pomoč pri pisanju diplomske naloge s področja otroškega varstva. V nalogi bi rada opisala primerjavo med vrtcem in zasebnim varstvom, zato vam bom zelo hvalaežna, če mi odgovorite na naslednja vprašanja:

Vrtec:
1. koliko otrok je v skupini vašega otroka (in katera starstna skupina)
2. kako ste zadovljne s časovno prisotnostjo vzgojiteljice in varuške (preveč časa skupaj, premalo…)
3. kako poteka zadovoljevanje otrokovih (intimnih) potreb, npr. če je žejen, če ga lulat… ali te “dejavnosti” potekajo zgolj skupinsko, npr. zdaj je čas, da gremo vsi na stranišče ali individualno po potrebi otroka (tudi spanje!!!)
4. kakšen je odnos med vzgojiteljico/varuško in vašim otrokom – ima vzgojiteljica dovolj časa, da spremlja in zadovolji potrebe in želje otroka, ali (in koliko) pozna otrokovo “ozadje” in koliko to upošteva pri obravnavi otroka
5. koliko je vrtec oz. njegovo osebje fleksibilno in odprto za pripombe in predloge staršev
6. vaše pripombe, pohvale in opazke sistema/osebja/okolja bodo zelo dobrodošle
(če vam ni zoprno, bom vesela, če napišete o katerem vrtcu govorite – morda bom kmalu sama lahko uporabila vaše izkušnje in nasvete…)

Zasebno varstvo:
1. koliko otrok varuje vaša varuška in kje (na svojem ali vašem domu)
2. koliko časa preživi otrok pri njej in koliko plačate
3. kakšen je “dnevni red” varuške
4. je varuška izobražena oz. kvalificirana za varovanje otrok (npr. upokojena učiteljica, vzgojiteljica… ) ali nima tovrstne izobrazbe
5. koliko (lahko) sami vplivate na dnevni red in prehrano otroka
6. zakaj ste se odločili za privatno varstvo in ne za jasli/vrtec
7. vaše pripombe in opazke, kakšno (boljše) varstvo bi si za svojega otroka želeli

VSEM SE NAJLEPŠE ZAHVALJUJEM ZA POMOČ!!!!!
katarina

Katarina z veseljem ti bom pomagala! Na moj E-mail sporoci svoj E-mail naslov ali pa me poklici! 01/8317-552 ce me trenutno ni, pusti na tajnici sporocilo in takoj te poklicem nazaj.
Doris

Živjo,
tudi jaz sem pripravljena sodelovati. Naš malček je bil en mesec in pol v privatnem varstvu, eno leto doma, sedaj je v vrtcu. Mislim, da bi tako lahko zajela obe področji. Tudi jaz bi te prosila za email.

Hvala!

Daša

če bo še katera želela deliti svoje izkušnje (upam!!!) z različnimi oblikami otroškega varstva, mi prosim lahko pišete na [email protected].
hvala!

Katarina!
Poslji mi vprasanja na e-mail, z veseljem ti odgovorim!

Lp,
A.

New Report

Close