Najdi forum

Poskodba pri smucanju

Najprej lep pozdrav vsem.

Ta vikend, sem pri smucanju nerodno padel in poskodoval desno koleno. Prijatelji pravijo da gre za nategnjeno vez. Zateklina je na notranji strani desne noge pod in nad kolenom. Pravtako malo tezje hodim. Zanima me ali bo s pocivanjem in obvezami tezava minila, ter ali se bo v naslednji smucarski sezoni pojavljala ponovno? Kaksne izkusnje imate vi?

Hvala za pomoc

Imaš občutek, da ti je koleno skočilo iz sklepa? Imaš občutek nestabilnosti? So ti mogoče punktirali vodo? Je bila krvava?

Vse to vodi k pretrganju sprednje križne vezi.

Na tvojem mestu bi se kar k ortopedu naročil!!!

Srečno

Seba

Mah, pri pretrganih križnih vezeh bi zelo težko stopil na nogo, ne samo malo težje hodil.

Spremljaj koleno – če bo po 14 dnevih počivanja bolje in bo oteklina izginila, potem je bil res najbrž samo zvin ali nategnjene vezi.

Dajaj si ledene obkladke (vsake 2 uri), obstajata dva načina:
– lizika – led (ali kos zamrznjenega mesa) direktno na kožo, krožno SAMO 5 minut (sicer lahko fašeš ozebline),
– ledeni obkladek (tisti modri gel, ki ga dobiš v sanolaborju) 20 minut preko brisačke (dve plasti ali več),

Koleno si masiraj od spodaj navzgor (ne krožno) z obema rokama čez koleno. Lahko si pomagaš z mazilom Lokohepan, ki še dodatno pospešuje prekrvavitev.

Če pa noge v kolenu ne moreš ne skrčiti in ne iztegniti, potem je res bolje, da čimprej obiščeš zdravnika, morda si si preščipnil ali poškodoval meniskus (če je meniskus, potem zelo zelo težko hodiš navzdol – npr. dol po stopnicah, dol po hribu, itd.).

Aja, pa če ti koleno zateka, si ga po masaži povijaj, ker to preprečuje nadaljne zatekanje.

nova
Uredništvo priporoča

Sploh ni res. Seveda lahko stopiš dol na nogo. Kdo je rekel da ne moreš? Imam oba kolena operirana kar se tiče križnih vezi. Zato prosim ne zavajaj!!!

Seba

Tudi jaz imam operirana kolena zaradi križnih vezi.

Lahko stopiš, samo je bolečin večja, kot …malo težje stopim…

Jaz sem lahko stopil obakrat kar dobro. Najbrž je pa od primera do primera odvisno.
Glavno je, da se je nama vse srečno izteklo!!!

Srečno

Seba

Jaz sem pa lahko še smučala s strgano prednjo križno vezjo. 😛

Ja, tudi moj oče si je prvi dan na smučariji strgal vez, pa je potem še cel teden smučal.
Ko je prišel domov, je pa še čakal, preden je šel k ortopedu. Norc.
(še vedno smuča, čeprav nima več nobene cele vezi, ampak ljubezen do smučanja je večja)

Kakokoli, če ti oteklina ne bo uplahnela, pojdi čimprej k zdravniku, sploh če se gibalna sposobnost kolena ne izboljšuje.
Jaz si pri manjših bolečinah pomagam kar s Hepatrombin gelom, ponavadi pomaga precej hitro.

New Report

Close