Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa športna sončna očala z dioptrijo?

športna sončna očala z dioptrijo?

Rad bi si omislil sončma očala z dioptrijo za na bicikl, avto ….
Ker imam predej visoko dioptrijo (-4) + cilinder menda krivljenje leč na pride v poštev. Edina možnost so Adidasova očala s clip-in sistemom (posebni okvirčki z korekcijskimi lečami ki se natakneja na očala). Moti me to, da so te okvirčki precej majhni – skrbi me, da me bodo motili oz, da mi bodo omejevali pregled (predvsem stranski). Ali ima mogoče kdo izkušnje s temi očali? Ali mogoče obstajajo modeli katerega drugega proizvajalca z večjimi clip-in-i

Maxisport Čerin prodajajo linijo Rudy Project. Nekateri modeli omogočajo tudi kombinacije s korekcijskimi nastavki. Predno kupiš, poskusi očala s clip-inom, ker pogosto uporabnike moti drsanje trepalnic po clipu. Tudi sam se odločam za nakup takih očal in mislim da se bom odločil za adidas evil eye, moram pa priznati, da imam podobne pomisleke kakor ti. Link na Rudy Projekt pri Čerinu:

Na strani, ki sem jo navedel ni jasno razvidno, da korekcijski klip omogočajo tudi modeli EKYNOX.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za link. Bo treba preverit – cene so kar ugodne, moti me ker nimajo penice proti znoju – to zna pri kakšnem vzponu hudo prav priti!. drugače so pa evil eye res hude!

jaz uporabljam Adidasova očala vsaj 5 let in mi odlično služijo.
Nabavil sem jih v optiki Baron&Baron (ali nekaj takega) v Lj., kjer so imeli tudi druge modele. Povprašaj po tel. za trenutno ponudbo.

Hvala še enkrat za informacijo!!!
Šel, pogledal, kupil! In sicer model ki ga sicer ni v katalogu na netu, je pa namenjen prav za veliko dioptrijo (žal ne vem imena modela) – skratka splača se jit pogledat!

Lp Andrej

Me veseli, da si uredil.
LP

Koliko pa je cena leč potem? Očala so npr. 20 000 SIT, potem pa plačaš še leče z dioptrijo in te so mislim, da zelo zelo drage. Vsaj tako so meni rekli, ko sem si jih hotela kupit. Prijatelj, ki skače s padalom in nosi očala, je dal za vse skupaj nekaj čez 100 000 SIT. Ena leča je bla 50 000 SIT. Res, da ma ena specialna, sam tud men so rekli pri optiku, da pride ena leča ful dražja od navadne, zaradi tega ker so stekla ukrivljena.

Lece za ljudi, ki imajo celinder so zaj.. Ne mores imeti mehkih lec in vse ostalo je prevec hudo za oci. Kolikor vem oz. se spomnim obstaja operacija, tam okoli pol miljona in to je verjetno najboljsa resitev.

Jaz v bistvu nimam teh težav. Razen tega, da rahlo škilim, že od majhnega, sreča da tega nihče ne opazi, v bistvu se itak redko zgodi, da mal bolj čudn pogledam, ker so mi očala precej pomagala. Operacija se pa ne da naredit, ko si odrasel, ker potem lahko dvojno vidiš, ne vem, zakaj mi je niso kot otroku, mislim, da ni blo tako grozno ali pa da se mogoče ni dalo.
Grem pa čimprej na operacijo za dioptrijo, ker mi je leva učka kar naenkrat skočla iz + 2.75 na – 1.5, tako da je sedaj med levo in desno ful razlika in se mi zdi, da brez očal ne vidim nič.

Se pa dost ukvarjam s športom, veliko sem na cesti s kolesom ali rolerji, pa še motor vozim, tako da bi mi ena sončna očala ful prav prišla. Sreča mi vsaj ni treba izbirat med sončnimi, edini #### je, da so tako draga. Že za navadna korekcijska dam čez 60 000 SIT vsako leto. Sploh ker sem bolj zahtevna, kar se tega tiče, morejo bit prav posebna, ker jih nosim že celo življenje, zato si hočem tuki nujno luksuz privoščit. Pol še pa leče. (Itak more mama vse plačat, a sem jst kriva, da me je tako rodila :))) Sončna si bom mogla pa kar lepo sama.

Navadne leče z dioptrijo niso prav posebaj drage. Jaz sem se pri optiku pozanimal za adidasova očala: skupna cena = cena sončnih očal + 10k (clip) + cca10k (čisto navadne korekcijske leče z vgradnjo).

Moja prijateljica je šla tudi na to slavno operacijo pred parimi meseci. Mislim, da so ji zmanjšali dioptrijo iz -10 na -1. Ampak sedaj jo v parih mesecih že spet veselo seka nazaj proti -10. Redko komu poštimajo oči. Večina pravi, da v parih mesecih prilezeš na staro, edino to je, da si ob 500.000,00 sit (cca).

Res? To še sicer nisem slišala od nobenga. U to pa ni fajn. Jaz sicer nimam tako ogromne dioptrije, na levi mam – 1.5 Vseen me mot, ker mam desno plus. Pa še to je menda blo tako, da ker sem prej mela obe plus, mi je enokulist neki zj… in mi je dal minus leče, pa se je oko prilagodilo. Nisem nič videla prve dni, pa butec nisem šla nazaj na pregled. Zdej pa mam.

Alternativa je tudi, da si daš zatemnjena korekcijska stekla vgradit direkt v okvir od sončnih očal. Pogoj je le, da okvir ni prevec zakrivljen (dobi se tudi take), ker sicer optik leč ne more primerno obrusiti.

LP
Rok S.

informativno so mi rekli, da je cena lece z delom 8.000 sit. Pri adidasovih ocalih.

New Report

Close