Najdi forum

Fitnes naprava za domačo uporabo

Pozdravljeni!

Želela bi vaša mnenja, kakšno fitnes napravo kupiti za domačo uporabo. Želim kupiti nekaj za univerzalno uporabo, to je za vadbo za vse dele telesa in za prilagajanje moškemu in ženski.

Nekaj sem slišala tudi o učinkovitosti veslaške naprave, pa ne vem, kakšna naprava je to?! Mi lahko kdo svetuje prosim.

Če je komu znano, bi mi bil tudi zelo dobrodošel podatek o približnih cenah fitnes oz. veslaških naprav.

Lepo pozdravljeni v teh prazničnih dneh in obilo športno rekreativnega duha v letu 2003.

Leonarda

Jaz sem kupila veslaško napravo za 20.000 v Baumaxu. V Hervisu so imeli še dve veslaški napravi za cca. 37.000 in 64.000.
Moja je verjetno slabše kakovosti, vendar sem za enkrat zadovoljna z njo.

Leonarda,

Vem, da s tem ne bom odgovoril na tvoje vprasanje, vendar bi vseeno prispeval se svoje mnenje. Pac eno mnenje vec, ki ne more biti odvec.

Torej, sam fitness naprav ne maram. Trening na njih je prevec umeten in dalec od pravega treninga, ki se ga izvaja s prostimi utezmi (proste utezi – drog, rocka). Pri treniranju s prostimi utezmi ne mores goljufati za razliko od treninga na napravi, kjer lahko gibe izvajas na nepravilen nacin. No, saj lahko goljufas tudi pri treningu s prostimi utezmi, vendar je to ze druga zgodba.
Za trening s prostimi utezmi ne potrebujes drugo, kot klopco, dolgi ravni drog, kotni drog (ez-curl) ter par rock. In pa seveda kolutne utezi, ki niso tako zelo drage. Nasteto je seveda dalec ceneje od vecine fitness naprav.
Vaje lahko izvaja tako moski, kot zenska in v primerjavi z napravo, kjer si vezan na eno, ali dve oz. vec vaj (menjava polozajev), te pri vaji s prostimi utezmi ne ovira nic razen morebitnega pomanjkanje domisljije.
Nastel bom samo nekaj vaj, ki jih imam v glavi ta moment:
– ravni drog: bench press, incline bench press (oboje prsni kos); vaja za ramena v sedecem, ali stojecem polozaju; pocepi; mrtvi dvig (hrbet)
– kotni drog (ez-curl): bicepsi, tricepsi, pull-over (prsni kos, ramena)
– rocke: bicepsi, tricepsi, dvig predse in bocno (ramena), pull-over (prsni kos, ramena); dvig nad glavo (tricepsi)
Z menjavo polozajev naslonov na klopci in dodajanjem nastavkov za treniranje nog lahko treniras kvadricepse ter zadnje stegenske misice. Skratka, z nastetim bosta lahko ti in partner trenirala cisto vse misicne skupine. Resda je trening s prostimi utezmi malce nevarnejsi od treninga na napravi, ker ti lahko drog oz. rocka zdrsne in pade nate, vendar se meni taksne vrste nesreca se ni zgodila in mislim, da je kljub temu ta nacin vadbe dovolj varen.

lp,

Robi

Robi: kje pa se dobijo proste utezi in ustrezni pripomocki (klop…) ?

ano,

Sprašuješ stvari, kot da si padel/a z Marsa. A nisi nikoli bil/a v nobeni boljši športni trgovini? Saj jih v vseh imajo.

Leonarda,

Če prav se v osnovi strinjam z Robijem vse eno mislim, da ti uteži ne morejo nadomestiti določenega užitka, ki ga lahko doživiš na “napravi”. Mislim, da je veslač odličen izbor. Če si lahko privoščiš “malo dražji” veslač, boš imela pravo kombinirano napravo, ki obenem razvija aerobne sposobnosti in veliko mišic celega telesa. Par ročk z spremenljivo težo pa je vedno dobrodošel.

LP

Ano,

Malodane povsod jih lahko dobis. Kjer imajo klopce, imajo tudi drogove. Gre seveda za malo vecje sportne trgovine, se najlazje pa bos do zeljenega prisel, ce bos v enem od mnogih fitness studiev vprasal kje oni nabavljajo dodatke k prehrani in rekvizite.
Drugace pa poglej v SportMarket na Celovski v Ljubljani, pa v Hervisove trgovine, mislim pa, da sem klopce, drogove ter utezi videl tudi v Mercatorjevem centru, v eni tistih sportnih trgovin, ki so jih odprli tam. Ne morem se spomniti za katero trgovino gre. Poglej malo…

lp,

Robi

Pozdravljeni!

Najlepša hvala za vaša mnenja. Vsako mnenje je namreč dobrodošlo. Tudi tvoje Robi glede ročk. Vsak išče svoj način vadbe; nekateri se počutijo boljše s fitnes napravo, nekateri niti ne. Se strinjam kolesar s tabo, da imajo te fitnes naprave en svoj določen čar, ki jih ročke ne morejo nuditi.

Torej, mislim da sem se že kar odločila, da bom nabavila veslača. Ročke pa bodo še naprej ostale dodaten trening, saj sem jih uporabljala že sedaj.

Hvala torej še enkrat in užijte novo leto 2003!

še eno mnenje
potim se na univerzalni fitnes napravi .prvi naslednji nakup pa bo veslaška naprava.

New Report

Close