Najdi forum

Bi bila hoja v gore s polnim nahrbtnikom, dobra vaja za utrjevanje riti? Pa ne mi govort da nj grem v fitnes počepe delat, ker sem rajši v naravi.

Polni nahrbtnik ti bo definitivno otežil delo in s tem tudi bolj utrdil zadnjico kot drugače, ampak potrebno bo tudi delati vaje za ta del telesa. Poglej si spletno stran http://www.mojtrener.com, kjer boš našel vaje, ki jih lahko izvajaš tudi v naravi.
Seveda, pa še naprej pridno hodi v hribe in utrjuj mišice.

Veliko sreče!

Tu imaš direkto povezavo na članek:

hoja v gore z ruzakom utrjuje kvadricepse in meca, prej ti bo razgnalo kvadricepse preden bo rit lepo oblikovana.
kolo je za rit najboljsa vaja!

Kolo ni najboljše za tit, ker na riti samo sediš. Če že hočeš najboljši so nožni karate udarci : joko geri(stranski udarec) , mawashi geri(krožni udarec) in ushiro geri( udarec nazaj). Če pogledaš slike zgornjega linka boš videla, dobre vaje za zadnjico, ki so skoraj simulacija navedenih udarcev.

lp

saj ne sedis na fotelju (zato pa nas bolijo jajca:() pomisli katere misice delajo, kolo je najboljse za rit

Zdaj sem pa res radoveden. Kako opravičuješ tezo, da je za rit kolo najboljše???
Ritne mišice zelo malo delajo ko sediš. Ko voziš na nogah, na primer v hrib je druga zgodba (če imaš noge “pritrjene” za pedala). Vsev eno največ sediš.

Stepper je da best.

Pozdravljena

Sam bi si izbral rekreacijo, ki mi je všeč in se je ne naveličaš po po kratkem času aktivnosti (1-2 meseca). Gorsko kolesarjenje se mi zdi zelo podobno hoji v hribe, če si izbereš pravo turo, ki pa ji je kar precej. (kakšen kolesarski vodnik ali kaj podobnega). Zamoti se s kakšnim drugim ciljem (prevoziti vse ture kakšnega vodnika ali kaj podobnega), da se ti ne bo namesto kolovoza in narave kazala pred očmi tvoja zadnjica. Rekreacija naj postane del življenja in ne sredstvo za tanjšanje zadnjice. Ob redni rekraciji se tudi ne pozna vsaka preveč zaužita kalorija.

LP Lukamalo_sale je pisal/pisala:

New Report

Close