Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ali si kodrolaske res tako redko umivate lase?

Ali si kodrolaske res tako redko umivate lase?

Kar nekaj žensk, ki imajo zelo skodrane lase, mi je reklo, da si lase umivajo na 10 do 14 dni. A to vam res tako dolgo zdrži frizura? A so taki lasje res tako suhi in take strukture, da se ne mastijo? V bistvu sem vam fovš, ja, ker moji so po enem dnevu že rahlo mastni, po dveh pa že skoraj za umit. Dajte kaj napisat kodrolaske…

Umivam lase na 3 ,4 dni,ampak o KK imam umite, je frizura grozna,vse strli,tretji dan je že ok frizura,samo lasje pa imajo vonj in tako moram umit lase :(.

Jaz jih komot ne umijem 14 dni, če ne bi športala. Ker pa vsak 2. dan tečem, si lase umijem 1-2-krat na teden.

A to misliš črnke lol?

Prej sem si jih umivala na 7-10 dni, zdaj ocitno predmena dela svone in si jih umijem na 6-7 dni, tudi kodri so popustili.
Prej sem imela res grozno suhe lase, zdaj so samo zelo suhi.

Ce si jih zlikam, si jih moram pa prej umit, 4-5 dni.

Da o smradu iz njihovih glav niti ne govorimo… Fuj!

Drži, kar so ti rekle. Kodrolaske si lase umivamo na 7-14 dni, a le če jih nismo zlikale ali frizuro oblikovale, ker potem je nujno, da oblikovano frizuro umijemo na 3-4 dni, ker so mastni.

Aja, modrček na 5 dni menjat, ki ni nošen cel dan in še diši po prašku, je kao fuj? Lasje, kjer so lojnice, znojnice in koža, ki se dnevno lušči je pa v redu na 14 dni? Ne razumem tega najbolje.

Povohaj kdaj katero od blizu, njeno glavo mislim. Sploh poleti bo na daleč smrdelo.

Povohaj kdaj katero od blizu, njeno glavo mislim. Sploh poleti bo na daleč smrdelo.
[/quote]

A res ali kaj?

Jaz imam malo skodrane in se mi glava zmasti v 3-5 dneh. Kakšne fore so to. 😂

Post je namenjem tistim zares kodrolaskam. Tistim ki ima rahlo kodre se seveda zmasti glava.

Hvala vsem za odgovore, pa ne se kregat med seboj, ni tema napisana zato. Moramo “ravnolaske” in kodrolaske skup držat;)

Kaj ima pa to veze? Imam skodrane lase, ki si jih perem na dva dni. Od nekdaj imam mastne lase. Odkar si jih barvam, je malenkost boljše, vseeno pa na 3 dni max operem glavo (to je že skrajnost!).

Meni se to ne zdi higienično, ne glede na videz. Poleg tega se tudi v lase po malem potimo, tudi ko ne športamo.
Ja, po mojem morajo taki lasje kr smrdet, nočem niti preverjat.

Ce bi si prala lase na 2 ali 3 dni, mislim, da bi imela samo slamo na glavi.
Imam zelo suhe lase, lahko si namazem olje od korena do konic, pa so naslednji dan spet suhi in niti sledu od olja.

Edina stvar, ki si jo dam na lase, je nekaj kapljic olja na mokre konice.
Nikdar nimam rok v laseh, ne packam jih z raznimi pripravki za lase.
Ja, ce si nanesem te razne pripravke, pene, kreme in kaj vem kaj vse in ce si z rokami stalno meckam in svaljkam lase, si jih moram umiti, ker se na pene in kreme svasta zalepi in ko si jih svaljkas z rokami, naneses kup svinjarije in masti na lase.

Tako pa, imam suhe, kodri zdrzijo, umijem si jih enkrat na teden.

Ce bi si prala lase na 2 ali 3 dni, mislim, da bi imela samo slamo na glavi.
Imam zelo suhe lase, lahko si namazem olje od korena do konic, pa so naslednji dan spet suhi in niti sledu od olja.

Edina stvar, ki si jo dam na lase, je nekaj kapljic olja na mokre konice.
Nikdar nimam rok v laseh, ne packam jih z raznimi pripravki za lase.
Ja, ce si nanesem te razne pripravke, pene, kreme in kaj vem kaj vse in ce si z rokami stalno meckam in svaljkam lase, si jih moram umiti, ker se na pene in kreme svasta zalepi in ko si jih svaljkas z rokami, naneses kup svinjarije in masti na lase.

Tako pa, imam suhe, kodri zdrzijo, umijem si jih enkrat na teden.
[/quote]

Ja, ok, če imaš suhe lase. Samo to nima veze z naravno kodravostjo oz. nekodravostjo las 🙂

Imam zelo skodrane lase, ki so tudi zelo suhi. Dolžina do cca ramen (vse, kar je manj, naredi mojo frizuro afro). zaradi narave mojega poklica, kjer moram veliko nositi raznorazna pokrivala, ter dejstva, da sem človek, ki se veliko poti TUDI v glavo, si lase umivam VSAK dan, zjutraj preden grem v službo. Vzame mi natanko 15 minut. Se stuširam, operem lase, dokler si skuham kavo in pojem zajtrk, so lasje že skoraj suhi – pri lasišču si jih v hladnejših dneh dosušim s fenom, v toplejših pa kar pustim. S frizuro nimam nobenega dela, ker imam lase toliko skodrane, da itak ne morem nič drugega, kot normalno padajočih las.

Uporabljam kvalitetne šampone, arganovo olje za konice in mi pogosto pranje ne predstavlja problema v smislu dodatnega izsuševanja. Pomoje bi me kap, če si las ne bi prala en teden, kaj šele dva, tisto bi res bilo gnezdo! Suhi lasje so po nekaj dneh ne-pranja kot slama! Se ne mastijo, to je res, tudi moji se ne pa če jih ne bi prala tri tedne ne bi bili mastni. Ampak kontra: občutek, kot da imaš v roki kepo slame. Da vonja niti ne omenjam ;( In kaj je zdaj bolje, nanašat vsak dan preparate proti suhosti ali jih oprati?

No, jaz imam skodrane in hitro mastne lase – od nekdaj. Itak si jih perem kar naprej (pozimi mogoče kdaj na 2 dni, večinoma pa kar vsak dan – poleti obvezno) in mi vzame pa precej več časa, kot pa 15 minut. Imam namreč goste lase (in ne zelo debele), zato se ne glede na dolžino ne posušijo do jutra in jih moram obvezno posušiti s fenom. Obvezno pa uporabljam šampon z balzamom, ker drugače je katastrofa in si jih populim še več kot že tako (mi izpadajo na polno od nekdaj, še dobro, da jih imam res veliko). Drugega res ne uporabljam, ker se mi ne da s tem ukvarjati. Frizerka mi jih kdaj s krtačo malo zravna, ampak to itak ne drži dolgo.

Se strinjam z zapisom v povezavi s potenjem. Jaz zato zdržim z neumivanjem maksimalno 5 dni. Začne me srbet lasišče, lasje so še čisto ok.
Bi pa rekla, da se skodrani lasje manj mastijo, ker se z nerazčesavanjem maščoba ne prenaša po laseh.

Post je namenjem tistim zares kodrolaskam. Tistim ki ima rahlo kodre se seveda zmasti glava.
[/quote]

Pri men ne drži. Imam vseeno mastne in si jih umivam normalno vsakič, ko se tuširam (torej vsak dan). Pa saj se lasje navlečejo vsega mogočega vonja (sploh če kuhaš), tudi če nimaš mastnih las. No, mogoče to velja za dolgolaske – te si pa res enkrat na vsake kvatre umivajo lase (pa tudi ne vem kako lahko smrdiš).

Se strinjam z zapisom v povezavi s potenjem. Jaz zato zdržim z neumivanjem maksimalno 5 dni. Začne me srbet lasišče, lasje so še čisto ok.
Bi pa rekla, da se skodrani lasje manj mastijo, ker se z nerazčesavanjem maščoba ne prenaša po laseh.
[/quote]
Res je – samo to je fora. Lasišče je še vedno mastno, pri marsikateri zelo, samo ker lasje niso čisto ob glavi (večja dolžina), se sami malo manj namastijo v primerjavi z ravnimi lasmi. Glava pa vseeno smrdi, pa lasje tudi.

Kakorkoli-vedno vam bom fovš, tistim kvalitetnim naravnim grivam mislim.

New Report

Close