Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razmerje z ločencem z otroki

Razmerje z ločencem z otroki

Imam razmerje z moškim, ki je par let ločen in ima 5 otrok. Otroci so vsi že odrasli. Tudi šolo so že končali.
Ampak me vseeno skrbi. Tiste, ki ste imele razmerje z moškim, ki ima odrasle otroke, kako se je to izšlo?
Moj hodi večkrat otrokom kaj pomagat. Ima tudi že vnuke. Skrbi za svojo mamo. Tako, da časa nima veliko. Njegovi otroci pa ne vem kako gledajo na to, da ima drugo simpatijo.

Mislite, da je v takem primeru tudi kaj prostora zame? MIslim v njegovem srcu. Ali bodo vedno prej vsi njegovi otroci, vnuki, mama, sestre, bratje?

Uh nezavidljiva situacija. Ti imaš kaj otrok?

Ne, jaz jih nimam.
Pa tudi z ostalo familijo (starši, brat, ostali sorodniki) nimam nekih testnih stikov oz. bolj kot ne samo z mamo.
On pa ima zelo dobre odnose z mamo, ki ji tudi dnevno pomaga, ter super odnose z brati in sestrami. Pa tudi otrokom dosti pomaga.
Sicer super, da imajo lepe odnose. A vendar imam občutek, da ga vsi kličejo, ko ga rabijo. Da jim je vedno na voljo. Nekako nikoli pa ni obratno, da bi on njih rabil. Občutek imam, da je zelo dobrosrčen, da nase pa pozablja. Pa tudi jaz bi rada kaj več časa z njim preživela.

nova
Uredništvo priporoča

Si dopolnitev njegove glavnine življenske zgodbe, nekje 20+ let. Večino dosedanjega svojega življenja je preživel s svojo primarno družino iz tega naslova so tudi rezultati in posledice. Ker je normalen moški, jasno si je določil prioriteto kot skrb – potomce, vnuke in svojo mamo. Kar je logično in pričakovan pri nekomu, ki ima moralne vrednote. Čustva do tebe seveda goji, vendar si ti prišla v njegovo življenje za njimi.

ti si pa tista, ki si prejšnji teden iskala občasnika, sedaj pa imaš kar naenkrat tipa s petimi otroci?

Si dopolnitev njegove glavnine življenske zgodbe, nekje 20+ let. Večino dosedanjega svojega življenja je preživel s svojo primarno družino iz tega naslova so tudi rezultati in posledice. Ker je normalen moški, jasno si je določil prioriteto kot skrb – potomce, vnuke in svojo mamo. Kar je logično in pričakovan pri nekomu, ki ima moralne vrednote. Čustva do tebe seveda goji, vendar si ti prišla v njegovo življenje za njimi.
[/quote]

To je vsekakor lepo, da skrbi za svoje. Se pa sprašujem, če je tu sploh kaj prostora zame. 5 otrok se mi zdi hud zalogaj. Vse skupaj me bega. Pa včasih se mi zdi, da ga preveč izkoriščajo. Ne vem, bomo videli. Mogoče sem pa v dvomih zato, ker jaz s svojimi sorodniki pa nimam dobrih stikov, vezi.

Če se boš pisno odpovedala morebitnemu darovanju in se zavezala, da boš fotra do smrti na lastne stroške pedenela in oskrbovala, nimamo nič proti, da sta skupaj. Pol porti koncu se lahko tudi poročita, da boš ti plačala dom pa te penzijo si lahko po njem vzameš. Ampak živet morata pri tebi pa kot rečeno, foter mora prej vse na otroke že prepisat.

To je vsekakor lepo, da skrbi za svoje. Se pa sprašujem, če je tu sploh kaj prostora zame. 5 otrok se mi zdi hud zalogaj. Vse skupaj me bega. Pa včasih se mi zdi, da ga preveč izkoriščajo. Ne vem, bomo videli. Mogoče sem pa v dvomih zato, ker jaz s svojimi sorodniki pa nimam dobrih stikov, vezi.
[/quote]

Ljubezen do otrok, vnukov, staršev, sorojencev, sorodnikov, prijateljev….pač ni ista kot ljubezen do partnerjev. Ni da imamo možnost ljubiti samo eno. Pri ljudeh ki so zmožni ljubiti se pač ljubezen množi, če je več ljudi, ne pa deli. Pozornost se seveda deli, ker jo težko množiš. Je le samo 24 ur v dnevu.
Sedaj se pa postavi v njegovo kožo. On ljubi veliko ljudi v svojem življenju. Mu veliko pomenijo. Sedaj je pa spoznal žensko, ki očitno tega nima niti ne pozna. Koga pa ti ljubiš? Samo njega? Nikogar drugega? Se mi zdi da bi v tej vezi moral biti on tisti ki bi ga skrbelo. Če sploh si zmožna ljubiti. Če sploh veš kaj to pomeni.
Razumem da želiš več časa preživeti z njim. Čisto normalen občutek je to. Ampak za to da bosta več skupaj boš morala pa tudi ti kaj naredit. Si se poizkusila vključiti v njegovo življenje? Greš kdaj z njim do njegovih bližnjih? Si se potrudila vzpostaviti nek odnos z njimi? Mu kdaj priskočiš na pomoč ko pomaga drugim? Če sta dva bosta opravila hitreje in imela potem več časa zase. Dejstvo je da z njim ne boš nikoli imela samo nek balonček veze kjer sta samo vidva. Kar verjetno želiš. Ni pravi človek za to. Ima preveč ljudi ki jih ima rad okoli sebe in če je pri zdravi pameti se temu ne bo odpovedal. Si se ti pripravljena odpovedati svoji “samo jaz in nihče drugi” in sprejeti v svoje življenje več ljudi?


Je, če si vsaj 25 let mlajša, drugače ni šans.

Tu je le vprasanje, kaj ti pricakujes od njega in ce se bos zelela in znala vklopit v njegovo familijo.

Meni to ne bi bil problem, ker sem popolnoma samostojna in imam prav tako okoli sebe veliko prijateljev in familijo,v njegovo bi se vklopila brez tezav, tudi njegova odsotnost me ne bi motila, bi pa od njega pricakovala, da ima enak odnos do mene in mojih.
Ce ti tega ne vidis tako, je prav, da se vsedes z njim in mu lepo poves, da imata razlicna pricakovanja in da vajina zveza ne bo funkcionirala.

Težko rečem kaj pričakkujem. V bistvu sem zmedena, ker se je kar naenkrat znašlo toliko ljudi v moji bližini oz. bolje rečeno jaz v njihovi.
Njegovih otrok še nisem srečala. Tako, da nimam pojma kako bi se ta odnos izšel.
Pri njegovi mami, sestri, sem že večkrat bila. Tudi brata, svakinjo poznam. Vse mi je tako nenavadno, on se recimo fenomenalno razume s svojimi bližnjimi. Pri nas pa se nismo nikoli razumeli med sabo. Njemu je povsem normalno, da pridem k njemu domov na obisk (tam živi tudi mama in sestra, pogosto tudi brat s familjo na obisku). Jaz si pa niti pod razno ne predstavjam, da bi prišel na obisk k mojim sorodnikom. Jaz drugače sama živim tako, da k sebi ga povabim.
Pri njih se stalno nekaj dogaja, jaz sem vajena, da sem sama. Oni se zastopijo med sabo (no z otroki ga še nisem videla, ampak glede na to, da jim večkrat hodi kaj pomagat, se očitno razumejo), pri nas se nismo nikoli med sabo razumeli.
Čisto drug svet. Drugačni odnosi. Zame vse novo.

hm zakaj pa je potem tipo ločen?

To bi znalo laufat samo pod pogojem, da ti ostaneš živet na svojem in da se družiš z njegovimi kolikor ti odgovarja.

on te ima samo za to da se dol daje s tabo.
cene dneve ga ni ker drugim pomaga????
ti pa doma delaš kosilo,pospravljaš on pa zvečer pride domov na kosilo,večerjo nato pa hopa????
.pa če ima on že vnuke in odrasle otroke more imeti nad 50 let če ne celo proti 60 letom.
imata različni način življenja in sploh nista za skupaj.
pa ne rabi vsem pomagati…ti si njegova partnerica in bi mogla biti na prvem mestu ne pa da je vse drugo.
naj pomaga 2-3 na teden ne pa vsak dan.

;)) Zakaj že? Pogosto je ravno ta vidik dedovanja ‘problem’ odraslih otrok, da branijo oz.celo zahtevajo, da se ostareli starsi znova ne poroče.
Pocutite se ‘ogroženi’, a ne v smislu odnosov, temvec le in edino z vidika nepremicnine, premozenja. Zelo grdo, da ‘računate’, kaj vse bostenpodedovali, ne pa v prvi vrsti zeleli svojemu staršu lepe, tople, prijetne odnose z novim partnerjem …

Mogoče je to zate priložnost da vidiš da se da tudi drugače živeti. Bolj polno. Bolj povezano z ljudmi. Imeti več ljubezni v življenju. Verjamem da ti je nenavadno, ker si pač drugače živela. Ampak mislim da je vredno poizkusiti kakšno je življenje “na drugi strani”. Mogoče ti bo všeč 🙂

Ima še katera mogoče izkušnje, da je imela razmerje z moškim, ki ima več otrok od prej in da so odrasli?
Čeprav so odrasli, verjetno vseeno ni ravno enostavno?

Dokler je črno na belem napisano, da tanova ne bo stegovala prstov po dediščini, dokler se ne vtikuje v delovne ure/varstvo, ki jih foter opravi za otroke/vnuke in finance, ki jim jih šenka in dokler oče živi pri novi v njeni nepremičnini (bog ne daj da foter to nepremično vzdržuje, ker tistega deca ne bodo herbali) in nova žena skrbi za očeta in izgleda, da bo do njegove smrti ga pedenala je vse ok.
Kakor hitro se nova začne vtikovat v finančna in storitvena razmerja in hoče speljat vodo na svoj mlin, se začnejo pritiski in sabotaže.

Jaz bi takega tipa samo za kake izlete in dopuste in vikend pakete.
Ko ne bi bilo več haska od njega pa ga pošljem nazaj otrokom.

Ker imate eni zelo čudne zaključke:
oba hodiva v službo.
Jaz živim sama. Kuham sama zase.
Finančno skrbi sama zase. Ne rabim finančne pomoči drugih. Tudi on finančno skrbi sam zase, ne rabi koga, da ga financira.

še vedno ne vemo, zakaj je tip ločen?
ima otroke z več ženskami ali z eno samo?
koliko je starejši od tebe?

V tem primeru bolje, da si najdeš enega, ki sploh nima otrok. Tudi ce bi ta imel samo enega otroka, bi se sprasevala enako. Nekako zelis, da si mu najpomembnejsa, ampak verjemi, stars bo dal vedno prednost otrokom. Ce lahko ga imej samo za vikende, dopuste pac za lustno se imet. Za zivet skupaj pa se vedno imas cas koga drugega spoznat, temu pa to tudi povej.

Se ti vidi, da nimaš otrok, da lahko napišeš kaj tako zblojenega. A ti bolnica bi pa vsakega fukacha postavila pred lastne otroke al kaj je s tabo narobe??? Če hočeš imet tipa samo zase potem išči enega nesrečneža, ki je sam na tem svetu. Ne pa nekoga z družino in otroki. Bolnica!

A se res tako malo ceniš, da pobiraš ostanke od drugih bab? Dej no, najdi si enega, kateremu boš TI na prvem mestu – če si sploh sposobna tega!

A se res tako malo ceniš, da pobiraš ostanke od drugih bab? Dej no, najdi si enega, kateremu boš TI na prvem mestu – če si sploh sposobna tega!
[/quote]

Hja, pri 50+ pa je bolj malo moških nedolžnih, brez izkušenj z drugimi ženskami. Pa tudi, če je kdo pri teh letih nedolžen, bi se mu pa vsekakor raje ognila.

Slabe odnose s svojim sorodstvom, nimas otrok, zelis pozornost samo zase takrat, ko ti to zelis,…
On ima dobre odnose s familijo, ima veliko otrok, rad pomaga, najde cas za vsakogar, je dobrosrcen,…

Ce se z njim dobro pocutis v redu. Ce ti je ta novi svet nenavaden, ga spoznaj, da vidis ce ti odgovarja.
Ce pa imas ze zdaj pomisleke in ga zelis spreminjati, bosta prizadeta oba. Sprejmi ga taksnega kot je, prepusti se in uzivaj. Ce ne mores raje zivi sama kot do sedaj.

New Report

Close