Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija zaščitni faktor

zaščitni faktor

Spoštovani,
Prebrala sem, da zelo priporočate zaščito kože s kremami, ki vsebujejo zaščitni faktor. Zanima pa me, zakaj so vse take kreme tako zelo mastne, kot da bi se namočila v olje? (preizkusila sem že vse) Ali ne obstaja noben filter, ki bi bil primeren za vsak dan? Celo kreme, ki vsebujejo mineralne filtre so zelo mastne. Kako to? Na idejo, da bi se z zaščitno kremo mazala (skoraj) vsakodnevno sem prišla, ker imam zelo svetlo kožo (takorekoč prosojno) in kljub temu, da sem še najstnica, že precej poškodovano od sonca (v otroštvu me je sonce res zelo velikokrat opeklo – kar se mojim neodgovornim staršem ni zdelo pomembno (celo zdaj se zgražajo nad mojo belo kožo in me silijo naj grem na sonce. halo?!), poleg tega nisem nikoli niti malo porjavela). Se vam zdi da pretiravam? Kako naj se neham obremenjevati z že nekako “postarano” (poškodovano) kožo? (s čimer se obremenjujejo štiridesetletnice, ne pa najstnice) Skrbi me tudi, da bi dobila kožnega raka. (nekje sem prebrala, da hujše opekline v otroštvu povečujejo tveganje, poleg tega imam po telesu veliko pigmentnih znamenj) Je strah utemeljen ali pretiravam?

hvala in lep pozdrav,
Maja.

Spoštovana Maja,

škoda, da nisi napisala, katere kreme si poskusila .
Pametna si, da že sedaj upoštevaš znanje o škodljivosti UV žarkov na kožo, zato bo tvoja koža lahko dolgo časa lepa in mladostna.
Za kožo obraza je potrebno uporabljati prilagojene kreme tej regiji, npr. Vichy cr. za obraz ali Estee Lauder za obraz ali Helena Rubinstain (precej bel odtenek ostane na koži) za obraz, primerna je tudi , La Roche Posey za obraz. Svetujem ti , da si za poletne mesece kupiš primerna očala, ki so široka, prav tako naj bodo široka ročaja. Vsi , ki želijo imeti lepo kožo, si taka očala kupujejo. Za moj okus tem zahtevam ustrezajo Oliver Peoples , ki se pa pri nas ne dobe. sama sem 2 leti iskala primerna očala, ki bi izpolnila vse moje zahteve. Koža okrog oči je še posebej delikatna , ker je precej tanka.(najtanjša , če sem natančna). Mazati je potrebno stranske dele obraza, ušesne mečice in ne pozabiti na ustnice.
Če pogledaš modne revije, ki so moderna “literatura2 , boš opazila , da manekenke, ki jim takoj “vtepejo v galvo2 , da je izgled kože zelo pomemben , se pred soncem zelo ščitijo. Tuširanje slik, da je vtis , da so posončene.
Ker imaš veliko pigmentnih znamenj, ti svetujem , da se oglasiš pri dermatologu, ki jih bo z dermatoskopom pregledal.

Lep pozdrav
Larisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

New Report

Close