Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rabim pomoč pri popravilih – juzna primorska

Rabim pomoč pri popravilih – juzna primorska

Zivjo.

Sva sami z mamo. Mama je stara 71. Jaz 35. Spet sem ostala brez sluzbe.

Zivive v dotrajanem stanovanju.
Rabila bi pomoc pri moskih delih.
Pipe nam puscajo v kopalnici in kuhinji.
V ponedeljek grem kupit nove.
Rabila bi nekoga da mi jih zamenja.
Rabim pomoc pri obrezovanju vej dreves na vrtu…. pri brusenju enih vrat, ki jih bom potem sama prebarvala.

Ne potrebujem da mi kdo kaj kupi, samo pomoc z delom oz. Da ima orodje za to naredit in da zna, kar jaz ne znam.

V zameno ponujam kosilo in kafe.
Je kdo pripravljen bit dobrodelen?

Ti dvignem temo

A kaksega prijatelja ali soseda nimate?

Ali ste spet dve iz kategorije tistih ljudi, ki jim je odvec se soseda pozdravit ko ga srecata?

Ja kako ste nekateri ozkoriscevalski. Za svoje potrebe kar prijatelje in sosede izkoristit.
Razumem za majhno pomoč. Vendar ne za dela, ki jih našteva ona.

kakemu delavnemu ,praktičnemu moškemu, študentu, mogoče in lahko obojestransko kompenzirate? On taka dela, vidve sobo?

V enem mesecu popravi celo hišo. Pol naj se odseli.

Ja kako ste nekateri ozkoriscevalski. Za svoje potrebe kar prijatelje in sosede izkoristit.
Razumem za majhno pomoč. Vendar ne za dela, ki jih našteva ona.
[/quote]
A za popolne neznance je pa to izkpriscanje sprejemljivo ali kako? Saj ne ponuja placila.

Grozno je, če ženska ostane sama in ne zna opraviti moških opravil.
To je zelo težko.
Seveda ne moreš prositi soseda, da ti popravi, saj so moška opravila tako rekoč skoraj vsakodnevna.
Edina šansa je, da se ali naučiš, ali nekomu plačaš, da to naredi.

Zato moški ( avtorica južna primorska je širok pojem – definiraj natančneje), dajte priskočiti ženskam na pomoč. Saj sami postavite mejo koliko boste pomagali in koliko ne.
Da vidim sedaj koliko vas je moških, ki bi res priskočili na pomoč.

Kaj mislis s tem, da so moska opravila vsakodnevna? Katera dela so to, saltanje programov na Tv mogoce!?

Za eno dobro kosilo in kafe bi se lahko pa tudi kdo nasel za tisti dve pipi zamenjat, tisti, ki je od tega naredi to v pol urce ali se prej, samo se mi bolj zdi, da tudi malo moskih dejansko zna delat moska dela tako, da….upanje umre zadnje 🙂

Kaj mislis s tem, da so moska opravila vsakodnevna? Katera dela so to, saltanje programov na Tv mogoce!?

Za eno dobro kosilo in kafe bi se lahko pa tudi kdo nasel za tisti dve pipi zamenjat, tisti, ki je od tega naredi to v pol urce ali se prej, samo se mi bolj zdi, da tudi malo moskih dejansko zna delat moska dela tako, da….upanje umre zadnje 🙂
[/quote]

Saj veš kako je pri tem. Tisti, ki ve in zna nima časa ker ma ogromno takšnega dela. Tisti ki ima pa ogromno časa je pa logično zakaj ga ima (ker nič ne zna)

Jaz tudi rabim, hišnika za recimo 2 dni, Gorenjska. Potrebno bi bilo bolje pričvstit pipo na umivalniku, zamenjati wc desko, prebarvati umazane dele stene in robove, prekitati kakšne drobne razpoke, popraviti okno, zasilikonati par ploščic… Jaz bi plačala, samo da en pride in mi to uredi. In to brez komentarjev kakšnega partnerja imam doma.

Kaj mislis s tem, da so moska opravila vsakodnevna? Katera dela so to, saltanje programov na Tv mogoce!?

Za eno dobro kosilo in kafe bi se lahko pa tudi kdo nasel za tisti dve pipi zamenjat, tisti, ki je od tega naredi to v pol urce ali se prej, samo se mi bolj zdi, da tudi malo moskih dejansko zna delat moska dela tako, da….upanje umre zadnje 🙂
[/quote]

Naj ti povem iz lastnih izkusenj, da je vcasih lazje skuhat druzinsko kosilo kot pa zamenjat pipo. Od kje tocno pa ste?

oprosti, a sem rekla da živive v hiši?
živive v stanovanju, mama spi v dnevni.

sosedi?
ja, so me vprašali, če rabim pomoč, fant iz Makedonije je rekel da mi naredil to pa to, če mu dam 50 €. misliš da sosedi bodo pomagali zastonj? nismo na vasi, tam je verjetno drugače.

Je treba kateri naredit velik servis? Zamenjat olje, filtre in avspuh lezaje.

tole so slike stanja kopalnice in pip

[img]https://shrani.si/t/1Q/12D/2GqwyWMK/20210306153445.jpg[/img]

[img]https://shrani.si/t/W/B3/1n7ia8MS/20210306153512-1.jpg[/img]

[img]https://shrani.si/t/d/IE/2g0ALEsq/20210306153452.jpg[/img]

In 50 eur se tebi zi preveč za tole? Joj.

ma to ti jaz dzabe zamenjam. Se vaju dve poservisiram, ce je treba. Delo ne racunam, materijal pa senkam.

Mislim, da bi bilo treba dodat še kakšen dodatek za delo v svinjariji….

Naj ti povem iz lastnih izkusenj, da je vcasih lazje skuhat druzinsko kosilo kot pa zamenjat pipo. Od kje tocno pa ste?
[/quote]

To je cisto odvisno kaj komu bolj lezi, kaksen tip cloveka si.
Vidim pa, da avtorica ne bi rabila samo dveh pip za zamenjat ampak se kaj pokitat in prebelit, to pa ze vzame malo vec casa…je res prej kosilo kuhano tudi, ce nisi od kuhanja 😀

Pipe zamenjati je en, dva, tri. Ne pozabi kupiti še 2x teflonski trak. Predlagam, da najdeš znanca, soseda, ker vodovodar se verjetno niti v avto ne bo usedel za tako malenkost.

zakaj teflonski trak?

nimamo takih znancev ali sosedov da bi kar prišli pipe menjat, mislim da vseeno ni to 1,2,3

ampak, prej pospravi svinjarijo, ki st jo nasrali do sedaj.
Potem pošpohtljaj ves omet, ki odpada. To lahko narediš.
Potem pospravi ta omet.
In potem se pri 35 nauči delat in pucat , lenoba smrdljiva

kje in kako puščajo pipe? lahk je sam tesnilo (gumica z zamenjat)…. Mi smo pip v kuhinji nazadnje menjali kler jih je previsok tlak deformiral in je voda tekla skozi ko je npr. pomivalcni troj črpal vodo….

a je stanovanje vajino ali najemniško? če je vajino si/sta razmišljali o pdrodaji, zamenjavi ali čem podobenm…po videnem sodeč sta tisti 2 pipi bolj kaplja v morej

če je najemniško se obrni na upravljalca

predno kupiš špino (mešalno baterijo aka pipo) preveri kje ti pušča…magari poslikej pa obajvi slike..lahk to rešiš s tesnilom za par €

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Gumice so bile.zamenjane ze 30krat

Prodaji? In potem kam?

To stanovanje je enosobno. Kam? V garsonjero?

Saj veš kako je pri tem. Tisti, ki ve in zna nima časa ker ma ogromno takšnega dela. Tisti ki ima pa ogromno časa je pa logično zakaj ga ima (ker nič ne zna)
[/quote]
Ni vse znanje v privatnikih in denarju, veš? Sam take reči popravim in še marsikaj drugega ostarelim ljudem v bližnji okolici. Mogoče je še malo bolj natančno narejeno ravno zato, ker to ni moj poklic. Tudi avtorici bi pomagal, ampak primorska je pa le malo predaleč.

New Report

Close