Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pregled medicina dela

Pregled medicina dela

Pozdravljeni,

jutri imam pregled pred nastopom nove službe. Zanima me, kako poteka, kaj se pregleduje.

Ali se je potrebno sleči do spodnjega perila?

Hvala za odgovore

Anamneza, teža, višina, laboratorij, EKG, spl.pregled pri zdravniku- pljuča, trebuh, ledvice, zatem vid in sluh.
Pa očala imej s seboj, če jih stalno ne uporabljaš.

Jaz sem imela v Clarusu, voda, kri na tešče. Pregled oči, na hitro ekg srca,pritisk, potem pa še kratek pogovor pri zdravnici. O tem kaj delaš, če zmoreš…. Slečeš se za ekg do modrčka.

nova
Uredništvo priporoča

O ja, se je treba sleči, odvisno kam greš. Jaz sem kar lepo v spodnjicah debatirala z doktorjem.

Za pogovor pri zdravnici , sem mogla sleči tudi modrček. In taka stati pred njo, pa roke narazen pa predklon. Se pa za hlače ne spomnim, če sem mogla še celo to sleči za predklone in hojo.
V laboratoriju pri vzorcu urina , je pa sestra skoz zravn in te gleda.


sestra gleda pri lulanju?no mene že nebi

Seveda se treba sleči, ponavadi do spodnjic.

Odvino za kako službo gre. Eni imajo samo osnovni pregled, če delaš v pisarni recimo. Če delaš pa tudi na višini, je pa pregled za višino tudi.
Slečeš se načeloma do spodnjega perila, spodnjic ne daš dol, ker to ni ginekološki pregled.
Se mi je pa nekoč zgodilo, da sem po pravici povedala, da si ne pregledujem resno prsi. Je zdravnica rekla, da mi bo ona pokazala in potem mi je prsi prešlatala. Zoprno. Tako, da, če te to vpraša, ti kar reci, da si jih redno pregleduješ (še najbolje pa je, da to res počneš).
V laboratoriju pa res še nisem slišala, da bi sestra zraven stala, ko greš scat. To je verjtno tam, kjer gre sum za zlorabo drog?
Aja, pa imeli smo tudi psihološki test, ampak to ne vedno. Je pa eno sranje, drago zaračuna, pišeš pa samo en test. Samo v 15 letih mislim, da smo samo enkrat imeli tudi to v okviru pregleda.


jaz že nebi…


joj kake mate.dovolite da ti joške dotika?????
ma ni zakona da bi mi gledal kako lulam in mi šlatali joške…


joj kake mate.dovolite da ti joške dotika?????
ma ni zakona da bi mi gledal kako lulam in mi šlatali joške…
[/quote]

Si moški ali ženska?
Če si moški, ti verjamem.
Če si ženska pa me zanima ali ne greš nikoli h ginekologu? Tam ti bo še kaj drugega pregledal.

V laboratoriju pri scanju te sestra gleda?
Gre s tabo v vece in ti spodaj pod curek lonček drži?

Mogoče no, če so te testirali za drogo. V arestu.


jaz že nebi…
[/quote]

zakaj ne?

Pretiravate no. Pritisk, kri, vid, sluh, ekg, višina, teža, urin, trebušna votlina, zobje, pljuča, mal pogovora z zdravnikom glede morebitnih zdravstvenih težav oz. jemanja redne terapije, to je to. Še nikdar se nisem slekla do gat (samo do modrca). Tudi dojk mi ni nihče pregledoval. Test na droge – nihče ne stoji zraven pri lulanju, kaj ga serjete?

Po novem feminističnem zakonu se bi takole slačenje pred dohtarji lahko štelo za spolno nasilje. To jim kar povejte.

V laboratoriju pri scanju te sestra gleda?
Gre s tabo v vece in ti spodaj pod curek lonček drži?

Mogoče no, če so te testirali za drogo. V arestu.
[/quote]

Jap, tudi jaz sem bila šokirana. Ajde, če bi prej vsaj slišala, da to ponekod obstaja in bila pripravljena na to možnost, tako pa sem gledala ko tele tam, zakaj stoji zraven. Vrata so odprta, stoji pri vratih in te gleda , ti pa slečeš hlače in lulaš v kozarček. Verjetno kdo prinese tuji urin in ‘goljufajo’ pri tem. To delajo vsem v naši firmi, nas je čez 2.000 zaposlenih, tako da ni bilo samo pri meni. Mi je pa bilo zoprno, ker sem imela nalepljen vložek, pa še v dolžino sem ga podaljšala z dnevnim. Sem imela menstruacijo in tampon, ampak ko grem ven, vedno poleg tampon dam še vložek za vsak slučaj, ker se mi je že kdaj zgodila nesreča. In potem me je tako gledala, jao… Pa še umiti se nisem mogla prej na wcju (z mokrim robčkom), ker mi je bilo nerodno pred njo zdaj kaj šariti tam ali pa menjati tampon, itak je bil potem neveljaven vzorec, ampak ga nisem morala ponavljati, ker sem že prej pri zdravnici rekla da imam M, pa so rekli naj vseeno oddam, če imam tampon , pa je bilo tudi na izvidu napisano da so vrednosti take zaradi M.

Pri nas stoji. Ne vem, a je to odvisno od firme do firme in kako oni naročijo, ali od izvajalca (zdravstvenega doma). V ZD Fužine stoji sestra zraven in gleda, ko lulaš in dokler ne oddaš lončka.

Jap, tudi jaz sem bila šokirana. Ajde, če bi prej vsaj slišala, da to ponekod obstaja in bila pripravljena na to možnost, tako pa sem gledala ko tele tam, zakaj stoji zraven. Vrata so odprta, stoji pri vratih in te gleda , ti pa slečeš hlače in lulaš v kozarček. Verjetno kdo prinese tuji urin in ‘goljufajo’ pri tem. To delajo vsem v naši firmi, nas je čez 2.000 zaposlenih, tako da ni bilo samo pri meni. Mi je pa bilo zoprno, ker sem imela nalepljen vložek, pa še v dolžino sem ga podaljšala z dnevnim. Sem imela menstruacijo in tampon, ampak ko grem ven, vedno poleg tampon dam še vložek za vsak slučaj, ker se mi je že kdaj zgodila nesreča. In potem me je tako gledala, jao… Pa še umiti se nisem mogla prej na wcju (z mokrim robčkom), ker mi je bilo nerodno pred njo zdaj kaj šariti tam ali pa menjati tampon, itak je bil potem neveljaven vzorec, ampak ga nisem morala ponavljati, ker sem že prej pri zdravnici rekla da imam M, pa so rekli naj vseeno oddam, če imam tampon , pa je bilo tudi na izvidu napisano da so vrednosti take zaradi M.
[/quote]

No zdaj pa vem, da si namišljuješ.
Če ima ženska menstruacijo, ne da vode. Poveš, da imaš menstruacijo in prideš pač enkrat drugič. Tako je že od nekdaj. Še mlade punce vedo, da se med menstruacijo ne daje vode za laboratorij.
Tako, da nakladaš, da glava peče.
In vzorci vode ob nadzoru priče se pa vzamejo, ko gre za preverjanje druge v urinu. Ne pa kar tako. Tako, da ne nakladaj. Ne smejo te opazovat, ko greš scat, če gre za običajen pregled.
Če so te pri scanju opazovali, vsaj po pravici povej, da je šlo za test droge z utemeljenim sumom.

Jap, tudi jaz sem bila šokirana. Ajde, če bi prej vsaj slišala, da to ponekod obstaja in bila pripravljena na to možnost, tako pa sem gledala ko tele tam, zakaj stoji zraven. Vrata so odprta, stoji pri vratih in te gleda , ti pa slečeš hlače in lulaš v kozarček. Verjetno kdo prinese tuji urin in ‘goljufajo’ pri tem. To delajo vsem v naši firmi, nas je čez 2.000 zaposlenih, tako da ni bilo samo pri meni. Mi je pa bilo zoprno, ker sem imela nalepljen vložek, pa še v dolžino sem ga podaljšala z dnevnim. Sem imela menstruacijo in tampon, ampak ko grem ven, vedno poleg tampon dam še vložek za vsak slučaj, ker se mi je že kdaj zgodila nesreča. In potem me je tako gledala, jao… Pa še umiti se nisem mogla prej na wcju (z mokrim robčkom), ker mi je bilo nerodno pred njo zdaj kaj šariti tam ali pa menjati tampon, itak je bil potem neveljaven vzorec, ampak ga nisem morala ponavljati, ker sem že prej pri zdravnici rekla da imam M, pa so rekli naj vseeno oddam, če imam tampon , pa je bilo tudi na izvidu napisano da so vrednosti take zaradi M.
[/quote]
mene že nebi gledala…mislm halo?????
to je vdor v tvojo zasebnost.jaz bi se uprla definitivno.
pa urina tudi ne moreš kar tako pretihotapiti…

No zdaj pa vem, da si namišljuješ.
Če ima ženska menstruacijo, ne da vode. Poveš, da imaš menstruacijo in prideš pač enkrat drugič. Tako je že od nekdaj. Še mlade punce vedo, da se med menstruacijo ne daje vode za laboratorij.
Tako, da nakladaš, da glava peče.
In vzorci vode ob nadzoru priče se pa vzamejo, ko gre za preverjanje druge v urinu. Ne pa kar tako. Tako, da ne nakladaj. Ne smejo te opazovat, ko greš scat, če gre za običajen pregled.
Če so te pri scanju opazovali, vsaj po pravici povej, da je šlo za test droge z utemeljenim sumom.
[/quote]

Rečeno mi je, da lahko daš vodo, če imaš vstavljen tampon. A naj ti iščem izvid in slikam, kjer piše opomba menstruacija? 🙂
In zakaj bi si zmišljevala, zapisala sem, kako je pri nas v službi in tem zdravstvenem domu. Ti pa verjemi ali ne, mi dol visi.

Sama sem imela test na droge pa ni nihče stal zraven pri lulanju v kozarec.

Rečeno mi je, da lahko daš vodo, če imaš vstavljen tampon. A naj ti iščem izvid in slikam, kjer piše opomba menstruacija? 🙂
In zakaj bi si zmišljevala, zapisala sem, kako je pri nas v službi in tem zdravstvenem domu. Ti pa verjemi ali ne, mi dol visi.
[/quote]

Lažeš. Že najstnice vedo, da ko imaš menstruacijo, četudi imaš tampon, ne daješ vode.
In nikakor ti niso rekli, da daj vodo kljub menstruaciji.
Verjamem pa, da si tako trapasta, da si vseeno sama dala urin. To ti pa verjamem. TI pa tega sigurno niso rekli v laboratoriju, ker je vsem jasno, da test urina ob menstruaciji nikakor ni ok. Pa tudi, če imaš tampon ali menstrualno skodelico.
In še enkrat: če te opazujejo, ko greš scati za vzorec urina, gre za test na droge, kar seveda ti prej povedo. In, če so to res gledali pri scanju, ti točno veš, da je šlo za droge. Doping se tudi tako preverja, ker je tudi neka vrste droge.

No zdaj pa vem, da si namišljuješ.
Če ima ženska menstruacijo, ne da vode. Poveš, da imaš menstruacijo in prideš pač enkrat drugič. Tako je že od nekdaj. Še mlade punce vedo, da se med menstruacijo ne daje vode za laboratorij.
Tako, da nakladaš, da glava peče.
In vzorci vode ob nadzoru priče se pa vzamejo, ko gre za preverjanje druge v urinu. Ne pa kar tako. Tako, da ne nakladaj. Ne smejo te opazovat, ko greš scat, če gre za običajen pregled.
Če so te pri scanju opazovali, vsaj po pravici povej, da je šlo za test droge z utemeljenim sumom.
[/quote]

A ti veš, da ni ista luknja za urin in menstruacijo?

Lažeš. Že najstnice vedo, da ko imaš menstruacijo, četudi imaš tampon, ne daješ vode.
In nikakor ti niso rekli, da daj vodo kljub menstruaciji.
Verjamem pa, da si tako trapasta, da si vseeno sama dala urin. To ti pa verjamem. TI pa tega sigurno niso rekli v laboratoriju, ker je vsem jasno, da test urina ob menstruaciji nikakor ni ok. Pa tudi, če imaš tampon ali menstrualno skodelico.
In še enkrat: če te opazujejo, ko greš scati za vzorec urina, gre za test na droge, kar seveda ti prej povedo. In, če so to res gledali pri scanju, ti točno veš, da je šlo za droge. Doping se tudi tako preverja, ker je tudi neka vrste droge.
[/quote]

Matr, si tumasta in kar nekaj po svoje zaključuješ. Tako je PRI NAS in pri vseh je sestra stala zraven, ker smo se o tem pogovarjali v firmi. Ampak ti zdaj spet napiši, da ni tako in da ne drži :)) JAz zase vem, kako je pri nas in tako se napisala.

Eni tudi prsi pregledajo, odvisno od zdravnika.

New Report

Close