Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Staranje

Staranje

Ima 40 in se mi zdi , da se staram.
Pozna se mi na koži, ki ni več tako sijoča in prožna. Večkrat začutim, da me vse boli… Zadnjih nekaj mescev in ponoči spijo drvenijo roke, bolijo kolki, po dalšem sprehodu noge….hitreje se ob delu utrudim, ponoči ne morem spati v mišicah imam občutek, da umirajo…. Menstruacije so zadnje tri mesece grozno boleče, ravno danes katastrofa…

Kako ste kaj enakoletnice…

Nikoli boljše. Sem pa dosti delala za to, da imam dovolj mišične mase, kondicije, vsakodnevno skrbim za sprostitev in krepitev telesa, tako s hrano, gibanjem kot nego. Lahko da bo že čez par let drugače, a zaenkrat je vse kot mora biti. Tudi ciklus. Traja 3-4 dni in nobenih bolečin, sem pa pred leti zelo trpela zaradi tega.

Zelo pomaga, če poslušaš svoje telo, si stvari beležiš in ugotoviš kaj ti pomaga ter v to vlagaš. Npr savnanje, plavanje, hoja z utežmi, vaje za hrbet, joga, pilates, pravilna prehrana, sprostitev, smeh, glasba, … Za kožo meni pomagajo domači pripravki, olja, kreme in serumi, ki jih sama izdelam za svoj tip kože. Masiraj vsak večer obraz in telo. Kupi si masažni strojček za hrbet in kolke (nano 60eur). Čaji, ki si jih že zdaj lahko začneš nabirati in shranjevati ti bodo dali moč in pomagali pri hormonih (trobentica, vijolica npr trenutno). Največ si lahko sama pomagaš. V knjigah pa so rešitve za vse težave že zapisane.

Pojdi k zdravniku, to ni staranje.

Jaz se počutim bolje kot kadarkoli. Sem lani temeljito spremenila življenjski slog (zahvala gre tudi koroni), tako da skrbim za kondicijo in telo (vsak dan 1 ura hitre hoje, vsak dan 1/2 ure joge, zdravi kuhani obroki, veliko tekočine, manj stresa). Zaenkrat nimam prav nobenih težav. Mislim, da v teh letih postane skrb za svoje telo in dušo še pomembnejša in se nam hitro maščuje, če na to pozabimo.

To ni ok, jaz sem 18 let starejša pa se nimam takih težav, je pa res, da skrbno delam na duši in telesu.

Seveda je staranje – prezgodnje – manj hormonov se ji izloča, zato ima tako stanje, kot ima. Pri nas žal uradno še ni dovoljene aminokislinske terapije ki bi vzpodbujala izločanje rastnega hormona pri ženskah (, v USA že nekaj let uspečno uporabljajo določene aminokisline, ki si jih dnevno vbrizgaš ( enako kot inzulin v kožno gubo npr.), tudi za zdravljenje in preprečevanje mnogih avtoimunih bolezni, poškodb tkiv, vezivnih tkiv, mišic sklepov – ker se pospeši naravno izločanje rastega hormona, ki vpliva tudi na izločanje ostalih hormonov)

Seveda je staranje – prezgodnje – manj hormonov se ji izloča, zato ima tako stanje, kot ima. Pri nas žal uradno še ni dovoljene aminokislinske terapije ki bi vzpodbujala izločanje rastnega hormona pri ženskah (, v USA že nekaj let uspečno uporabljajo določene aminokisline, ki si jih dnevno vbrizgaš ( enako kot inzulin v kožno gubo npr.), tudi za zdravljenje in preprečevanje mnogih avtoimunih bolezni, poškodb tkiv, vezivnih tkiv, mišic sklepov – ker se pospeši naravno izločanje rastega hormona, ki vpliva tudi na izločanje ostalih hormonov)
[/quote]

Se pa dobijo bio identični hormoni, jaz sem si z njimi pomagala s pomočjo D. Sanje Tolja

Začni jutro s skodelico rmanovega čaja. In petimi, desetimi minutami ob glasbi, ki te boža.

Sama sem pred mislim, da enim letom pisala enako kot ve, ko je ena tarnala… da kako ji je po 40 letu šlo vse navzdol…pa sem si mislila, kako sem dobro….sedaj pa kot strela z jasnega.

Kondicije sem imela do pred kratkim kot bik. Če samo pomislim pred enim letom- v prvem lockdownu sva z možem sama betonirala – cel teden sem brez problema v mešalec metala kamen, cement, prenašala betonske cigle…
Prehrana je že lep čas OK – vsaj če se primerjam z večino okrog mene – ne jem bele moke, sladkorja, pojem ogromno zelenjave, hoja je bila (po službeni dolžnosti) vsako dnevno več kot tri ure. Mišična masa je bila super… Edini greh je kava – tri do štiri na dan. NIkoli bolana, nikoli nobene tablete za bolečine – sploh jih nisem poznala. Pri zdravniku nisem bila, da pomnim.
Zadnje tri mesece pa obup. Prav danes spet kot da bi čutila, da mi iz mišic nekaj izteka in se izgubljajo, krči v rokah, nogah, vse zateguje. V kolku bolečina za znoret, kot da mi na živo nekdo trga meso…
Joj grem še enkrat prebrat, kaj ste mi vse svetovale. Mogoče depresija – ker ne vidim več izhoda iz te krize, čakanja na delo, jaz doma, mož doma….

Pri štiridestih se že občutijo znaki staranja, čeprav neumnice trdijo drugače. Ni pa neke panike pri zdravem človeku
Kokoši zgoraj naj primerjajo slike s tistimi izpred deset let in več, seveda brez umetnih fasad. Ženske se sploh hitreje starajo, kot moški, pri 40. je vsaka videt oreng stara baba, potem pa celega hudiča nase zmeče, da bi to prikrila.

Viharni… A teb še dela??
Ajde frajer da vidmo ker je večji dec!!!
Si za dvoboj😬😂
Kermu se hitrej dvigne in dalj casa stoji

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Že pri 30 se človek začne starati, kaj šele pri 40 ih …

Kondicije kot bik, praviš. A si ženska. Težka dela, s katerimi naprezaš trebušne vezi in sklepe. Pa je (najbrž) zrasla še ena škarpa… In potem se čudiš, da se telo po tolikih letih upre in ti vrne tako, kot ti? Potem si bila do teh let še zavidljivo dobro.

Mlada sem bila podobno vzgojena. Potem pa videla, da ne more biti nihče tako neizprosen do tebe, kot prav ti sama. Koliko si vredna, če se ne ceniš niti sama?

Ko pogledam nazaj, bi bilo preklop dobro narediti prej. A bolje pozno kot nikoli.

Če je pa tako (se je vse skupaj začelo iznenada), ti pa tudi jaz predlagam obisk pri zdravniku. Ob skrbi zase, redni rekreaciji in zdravem življenjskem slogu človek še pri 50., 60. ne bi smel imeti večjih zdravstvenih težav, kaj šele pri rosnih 40. Prav je, da preveriš,morda so res samo hormonske spremembe, lahko pa je tudi kaj resnejšega.

Viharni… A teb še dela??
Ajde frajer da vidmo ker je večji dec!!!
Si za dvoboj😬😂
Kermu se hitrej dvigne in dalj casa stoji
[/quote]primitivc

Sem ze blizu 50 in mi tako dobro, kot mi je zdaj, se nikdar ni bilo 😂😂
Resno. Super mi je, tako fizicno kot psihicno.
Ampak da se pa ne staram in da sem super wow in sijoca, my ass… 😂
Po 40. se zenske koncno stabiliziramo, vemo kaj hocemo in cesa nocemo, vse nam je jasno, postavimo sebe na prvo mesto in smo mentalno top, zato se tudi pocutimo super in tudi zarimo po svoje, a ne tako kot 30 letnice, kaj sele 20 letnice! Pa sploh ne gre za gube, ker ene jih res nimamo vidnih na prvi pogled, gre za kozo, ki enostavno nima vec tiste proznosti in sjaja.
Tudi fizicno, ene se spravimo v kondicijo, ker pri 20ih in 30ih se nismo, ker ni bilo treba, nam je bila sama po sebi dana, potem se pa slepimo, kako smo bilj fit pro 40+ 😂😂

V glavnem, se staramo.
A pri 40ih se mi zdi, da je se malo prezgodaj za vse tezave, ki si jih nastela, sploh ce so se pojavile v kratkem obdobju, na hitro.
Zna bit, da ti pada nivo hormonov ali kaj, pojdi do zdravnika malo preverit.

Fousija, ogovarjanje, skoki cez plot, kukavicji otroci, pankrti, predzakonski odnosi, zoofilija, pedofilija, od 12 se jahate, 50+ jeb.acev itd…

Pa vi butalci ste prava gospoda
Fak model js pa kr nimam teh vrlin….
Jeb.em mu mater sem starokopiten nazadnjaski seljak. Se vid da sem z sela ne?

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Kar naenkrat brez kondicije, globoke gube okoli ust, nosa, čela.. Povesen obraz.. Ja to je staranje mi je rekel zdravnik.. Včasih sem bila res lepotica, zdaj pa starka.


Če bi človek realno povedal, da tiste, ki nase zmečejo veliko kemije, imajo že pri 25. letih obraz povsem postaran in uničen, bi pa še bolj skočile.

Oooo lej ga trdega….

Avtor: to je pac tako… Odvisno je kako ste “skrbele” zase… Kaj ste jedle, nekaj je tudi genetika, stres, npr solarij postara itd Zgodaj se je treba začet negovat….
Pač minljivi smo… Naj vas potolažim… Obljubljena nam je večna mladost. Tudi zmatranost nas nebo dohajala. Ampak…
Zaje.bano veš… Treba se je dokazat.

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Oprosti ti pametnica spodaj, če je tole za tebe normalno stanje za 40. leto:

Prav danes spet kot da bi čutila, da mi iz mišic nekaj izteka in se izgubljajo, krči v rokah, nogah, vse zateguje. V kolku bolečina za znoret, kot da mi na živo nekdo trga meso…

potem pa res ne vem, zakaj jaz teh težav pri 58 nimam.

najhujši sovraznik za staranje je SONCE.
vsak dan je treba uporabljati sončno kremo oz dnevno kremo z zaščito.

Oprosti ti pametnica spodaj, če je tole za tebe normalno stanje za 40. leto:

Prav danes spet kot da bi čutila, da mi iz mišic nekaj izteka in se izgubljajo, krči v rokah, nogah, vse zateguje. V kolku bolečina za znoret, kot da mi na živo nekdo trga meso…

potem pa res ne vem, zakaj jaz teh težav pri 58 nimam.
[/quote]

Vsak drugače občuti težave staranja, edino čoknjene ste večno mlade, če pa treba kaj pokazat, pa ne gre več.😁


Jaz sem 44, pa nimam takih problemov, čeprav opravljam težko fizično delo že 24 let. Menim, da se pri delu nikoli nisi pretegnila in tudi šport ti je španska vas.

Saj veš, da ji kažeš najmanj šestdeset, pa jih imaš verjetno manj.

New Report

Close