Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kolegica je užaljena, ker ji nisem čestitala za rojstvo otroka

Kolegica je užaljena, ker ji nisem čestitala za rojstvo otroka

Tega mi seveda ni povedala ona sama, mi je pa najina skupna znanka razkrila, da je jezna kot ris, ker ji ob rojstvu nisem napisala kup pocukranih SMS-ov (za razliko od ostalih znancev).

Dejansko mi ni jasno, zakaj naj bi ljudje nekomu čestitali ob rojstvu otroka. Vse kar je treba za spočetje otroka, sta dve potrebni osebi; je to mar kakšen hvalevreden dosežek? Verjamem sicer, da v sebi devet mesecev nositi zarodek ni lahko in je za žensko in njeno telo to velik zalogaj, ampak lahko pa nosečnica v zameno za to vsaj požre vse, kar ji pride pod roke, ne da bi jo kdorkoli obsojal…In to je kar dobra tolažba za vse fizične napore.

Njej (in vsem ostalim znancem, ki bodo v bližnji prihodnosti zibali) bom čestitala šele, ko bo postalo jasno, da so svoje potomce vzgojili v odgovorne in družbi koristne osebke…Do takrat pa bom svoje čestitke raje prihranila za ljudi, ki si jih tudi res zaslužijo.

 

Daj no, težka si kot cement. Pa zagrenjena tudi. A za rojstni dan tudi nobenemu ne čestitaš?
Jaz nisem rodila pa vem, da je roditi otroka velikanski zalogaj, olajšanje, uresničitev sanj, veselje, dosežek če hočeš. In to ni za čestitati?
Osebno si sama čestitam že za veliko manjše stvari, uspešno oddelan trening, zribano kopalnico, preživet težek dan.
Pokliči jo in se opraviči za zamudo, te nič ne stane.

to kar pravi bemvindo

ob takih dogodkih se čestita, vošči, kakorkoli temu pač rečeš.
pospravi svojo užaljenost, ker ti do tega dogodka zgleda ne boš prišla

Jah, si pac takšna, nimas kaj, se dobro, da ji nisi cestitala, vsaj ve, kaksna oseba si in te je izbrisala iz svojega kroga.

Avtorica, upam, da je provokacija.

A za RD tudi ne čestitaš? Upam, da ne, ker tisti, ki ima rojstni dan, res ni imel pri tem nič in mu ne rabiš. Kaj šele čestitke za novo leto, božič…

Mislim, da pri tebi na polno dela fovšija.

Znanka je upravičeno jezna nate. Si pa čudakinja, kako razmišljaš.
Dati novo življenje, spraviti otroka na svet, je nekaj najlepšega. Vsaka mama si zasluži čestitke. A je res tako težko čestitati mami za rojstvo otroka in dojenčku zaželeti vso srečo v življenju? Le kakšen človek si, ali ne privoščiš ljudem sreče?

Dvomim, da tako težko baburo nekdo prenaša kot kolegico (prijateljic najbrž tako ali tako nimaš). Gre za splošno vljudnost, če že ne nič drugega.
Spodobi se. Zreli ljudje marsikdaj naredimo kaj, kar je prav in kar se spodobi, za razliko od nezrelih egoističnih osebkov, ki delajo zgolj to, kar paše njim in kar jim tisti trenutek pade v glavo.

Koga briga, kaj si ti intimno misliš o spočetju, nosečnosti in rojstvu, dejstvo je, da se ob rojstvu otroka čestita mamici in tudi očetu!

mona, imaš pa bujno domišljijo.

Ojoj, ti si pa res ena ubožica, da moraš bit nosečnici tolk nevoščljiva pregrešne hrane, da ji niti čestitat nisi zmožna za dojenčka. Ne vem sicer kako si ti predstavljaš prehrano nosečnic, sumim, da malenkost popačeno. Kaj pa ti vse zmečeš vase, da te zato obsojajo, je pa vprašanje za kdaj drugič…

Povej tistim parom, kjer naravno spočetje ne uspe, kjer se z umetnimi oploditvami res trudijo, kjer ženska doživlja spontane splave ali pa dete pred rojstvom umre…
Ah ja, saj nič posebnega ni, dva pohotneža in čez par mesecev otrok.
Oprosti, ampak udri se v zemljo!

No, če je poslala SMS, da je rodila, se spodobi odpisati “Čestitke”… Tu pa je tudi več ali manj konec. Na FB pa je itak samo like dovolj. Ne vem, če ni tale tvoja frendica naštepala otroka samo za fotke.
(Veliko ljudi je dandanes takšnih)

Zdaj pa res vidim, da je veliko ljudi zblojenih ali pa nevoščljivih, pa se izmislijo tako bedno razlago.

Kot vidim, ti ni sporočila, da je rodila. O rojstvu te je obvestila neka druga prijateljica. Če nisi toliko vredna, da bi ti sama poslala sms obvestilo o rojstvu, ne vidim nobene obligacije iz tvoje strani, da bi ji čestitala.

Sama čestitam samo istim, ki me obvestijo s smsom, pa še to odpišem samo nekaj v smislu: Čestitke ob povečanju družine.

Sicer se pa tudi meni spočetje ne zdi nek dosežek, velika večina otrok je itak spočetih po nesreči in neplaniranih.

Tudi rojstni dnevi so brez veze, nikomur ne zamerim, če mi ne čestita. Ker je to samo sebi namen. Tako kot za novo leto in podobno, neke prazne besede, ker itak svojim bližjim vedno želiš le najboljše. Kar se tiče otroka pa bi te kot prijateljico najbrž zanimalo kako je z njim, če se ona dobro počuti ipd. Tako da če jo kaj v tem stilu vprašaš, bo mogoče vzela kot “čestitko”. Če pa ne, je pa to jaka prijateljica. Itak se prijateljstvo kaže z dejanji, ne besedami.

Zagrenjena foušljiva suha veja?

Moje je mišlenje, če te osebno ni obvestila, se ne sekiraj, če ji nisi. Če pa ti je poslala ali po mesenđeru ali po sms-u osebno , pa po moje ti to tak sama veš,da se spodobi. Ko pa boš šla drugič njej na obisk, pa nesi neko darilce sabo. Le to velja enako kot čestitka. Npr kar bo za dojenčka lahko uporabljala. Po moje je to še boljše, kot suhoparno kratko voščilopo telefonu.LP

Glej, imaš pravico do svojega mišljenja. Odkrito ji povej, kar si nam tukaj napisala – da so ti pač dojenčki brezveze in da se požvižgaš na to, da je kolegica srečna, da je rodila in postala mamica. Da pač ne deliš tega veselja z njo. Tudi bonton lahko v celoti ignoriraš, živimo v demokraciji, zato lahko greš na avtobus v jutranji halji in kažeš ljudem sredinca v pozdrav za ‘dober dan’.
Pa mimogrede – to, da mora nosečnica jesti za dva, je nazadnje veljalo pred drugo svetovno vojno. Večina jih mora presneto pazit na zdravo prehrano – zaradi toksoplazmoze odpadejo pršut, suhe salame ipd., prepovedani so tudi širi iz presnega mleka (nevarnost liste rije) , dostikrat je treba pazit na pritisk, hitro lahko dobiš nosečniške sladkorno ali pa vsaj mejno vrednost sladkorja v krvi (najboljša je strogo zdrava in uravnotežena prehrana), večina nosečnic ima težave s slabokrvnostjo (preventivno je treba naštudirat, kako kombinirat z vitaminom C bogato hrano s hrano, ki vsebuje železo). Alkohol odpade, cigareti odpadejo… Skratka, odgovorna (!) nosečnost je prva, ne ravno lahka, lekcija iz skrbi za nebogljeno bitje, ki raste v tebi.


prav imaš.meni je to vse kar nekaj.sploh razne čestitke,ki ti jih po pošti pošljejo.
pa česitke ob diplomi in podobno…

Tudi jaz ne pošiljam smsov, čestitk, če ena rodi.
Ene ženske pošljejo sms kar vsem v imeniku, da so rodile. Včasih dobim sms kar od neke ženske, ki je sploh ne poznam. Zakaj bi ji odpisala?

Jaz voščim samo tistim, ki so mi blizu. Pa naj bo za rojstvo, rojstni dan, novo leto. diplomo… recimo tam, ko vsi na FB komu kaj voščijo, jaz ne. Brezveze.

Ko voščim, voščim izbrancem, osebno ali pa pokličem. Kar neki prek fb ali pa sms pa ne.
NIti ne odgovarjam na recimo sms za novo leto tistih, ki povprek vsem pošiljajo.

In avtorica: glede na to, da si očitno nista nekaj blizu, zakaj bi ji voščila? Vošči tistim, ki so ti blizu. Pa naj gre za karkoli.

Se strinjam s tabo. Ogromno jih misli da z otrokom pridobis na vrednosti,dejansko si pa na istem kot par milijard ljudi po svetu. Rojstvo otroka ni dosezek,pac si se pomnozil.

Rojstvo otroka je za vsakega starša nekaj najlepšega in najpomembnejšega na svetu!
Vsem kolegicam sem čestitala in se z njimi veselila, im poslala telegram, tdi one meni. kaj je pa lahko še lepšega kot rojstvo

Moja dolgoletna prijateljica pred leti – jaz ji napišem, da sem rodila iz njene strani tema. Ne mu ne bu, popolnoma NIČ! Nisem pričakovala SMS z desetimi stranmi, le eno besedo – čestitam. Takrat se mi je zelo zamalo zdelo, zdaj vidim, da je bil priblem v njeni nevzgojenosti. Hvala bogu je pokazala svoj pravi obraz in sem jo lepo odpikala :))))
No, ko pa že sprašuješ zakaj čestitati – če ti popolnoma nič drugega ne pade na to ubogo pamet, ki jo premoreš – zato, ker se spodobi :). Drži se tega in ne filozofiraj preveč, ker nimaš možganskih kapacitet za kaj takšnega 🙂 pa lep dan

Nevrjetno da si tako egoistična da ti je težko čestitat svoji prijateljici ob rojstvu otroka. Morda boš kdaj ugotovila čez kaj gre ženska med nosečnostjo in seveda ne pozabit na sam porod in na čas po porodu! Upam da tale tvoja znanka tako daleč zameri da se ne bosta družli. Boš vidla koliko ljudi ti bo ostalo po porodu.

Tudi mene preseneča obnašanje avtorice. Ne morem si misliti, kaj hudega se ji je zgodilo, da je tako hladna, žleht, brez empatije. Edino to, da je rasla v grozni družini, ali pa da je suha veja pri 45, vsem fovš, ki imajo otroke in ona ve, da ne bo deležna tega. Edino to mi pride na pamet.

Sicer pa upam, da te kolegica za večne čase odpika.


A te je ona (ali pa partner) obvestila o dojenčku?

New Report

Close