Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa kje v čem živite da čutite potres

Pa kje v čem živite da čutite potres

Niti enkrat do zdaj ga nisem čutil. Živim v Ljubljani fužine. Al pa sem tok piva spil da sploh nic ne čutim. Danes pa rakijo k je badnji dan.

Evo, isto, nobenega čutili, bili vedno doma, tudi otroci, nič posebnega nismo delali, ampak nihče ni čutil nobenega potresa. Saj pravim, mogoče protipotresna gradnja hiše tako deluje.
Na obali. Je pa hči, ki živi 6 km stran zadnjič takoj poklicala, če smo kaj čutili. Nič. Pri njih je kar orng treslo- bajta ni grajena protipotresno.

Zna bit tudi to. Gradnja je odvisna od vsega. Zdej pa te ne vem al mi tok pivo dela al pa rakija. Al je pa res tok dobra gradnja hahahahah

Potres je bil, ja. Ker si pil, ga nisi čutil. Majalo se je tako, kot se maje, ko ga malo spiješ.

V visjih nadstropjih se zelo cuti, po celi Sloveniji. Ce si v pritlicju pa res ne cutis potresa, dokler se ti strop ne sesuje na glavo.

Odvisno je od kup faktorjev. En faktor je zgradba tal in zaradi tega se recimo na ljubljanjskem barju precej bolj čutijo potresi kot drugod kjer je drugačna sestava. Potem je odvisno od nadstropja, v višjem nadstropju, kot si bolj se potres čuti. Recimo ko je bil potres v posočju, sva ga s sestro v 1 nadstropju čutila, starša v pritličju pa ne. Potem pa je odvisno tudi od človeka. Recimo jaz potres prespim, moja pa se zaradi njega zbudi.

Ne spomnim se, od kod mi to, ampak a ni ravno obratno? Da se v protipotresnih bolj čuti, ker je zgrajeno tako, da je fleksibilno in se zato bolj maje?

V starejši stanovanjski hiši/bloku (no pač ne stolpnici) v Lj v mansardi. Vse čutim. Medtem ko pri moji babi v hiši, ki je baje iz precej železa zgrajena, pravi, da se je tudi čutilo že v 1. nads., ampak nekako “majalo”.

Odvisno je od kup faktorjev. En faktor je zgradba tal in zaradi tega se recimo na ljubljanjskem barju precej bolj čutijo potresi kot drugod kjer je drugačna sestava. Potem je odvisno od nadstropja, v višjem nadstropju, kot si bolj se potres čuti. Recimo ko je bil potres v posočju, sva ga s sestro v 1 nadstropju čutila, starša v pritličju pa ne. Potem pa je odvisno tudi od človeka. Recimo jaz potres prespim, moja pa se zaradi njega zbudi.
[/quote]

Točno tako, od nadstropja je odvisno. Midva sva v pritličju, prejšnji teden je sosed iz prvega priletel takoj dol obesedno pretesen. Jaz nisem čutila. Tudi včeraj nič.

U Fužinama je vse lepše, tam nič ne čutiš, samo podrlo se ti bo na betico.😁

Drugače pa stavba, ne satvba, za Ljubljano ne bom rekel, pri nas ko se maja se maja in zadnje dni se je večkrat, si lahko v kakršnikoli stavbi ali pa zunaj, ti bo poden majalo pod tabo. Ker zadnjič sem šel ven, pa se je še kar majalo, včeraj sem pa že mislil it ven, pa je potem le nehalo.

New Report

Close