Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cenene sladkarije

Cenene sladkarije

Miklavž in Božiček nas kot običajno pri babicah, tetkah in stricih preplavita s kupi cenenih sladkarij-tiste vrste, ki jih v Lidlih/Eurospinih ipd. prodajajo v kilskih vrečah. Otroci povsod dobijo darila, ki obvezno vsebujejo še par pesti teh wannabe čokoladnih bonbonov in razne kipce snežakov in dobrih mož, ampak tega pri nas res nihče ne je..takih stvari pa ne nameravam nekomu naprej dajat, ker je ponižujoče do pbdarovanca, da dobi tak pofl. Tak čokolatin daš v usta in se okusi le cuker in maščobo, da je komajda za dol spravit. Vem, da je to dobronamerno in že nekajkrat sem namignila, da naj ne dajejo čokolad, če že morajo, pa naj bo raje suho sadje ali oreščki, pa nič ne zaleže. Že celo otroci sami povejo babici, da ni treba sladkarij dajat, pa tudi to nima učinka. In tako se potem vsa ta nabirka valja po predalu par mesecev, potem pa vse zmečem proč. Pa še ful dela imam s tem, da vsak bonbon posebej olupim zarad ločevanja odpadkov. Še kje tako?

Torej rada pobašeš darila, tisti del daril, ki ti pa ni všeč pa raje v smeti vržeš kot, da bi rekla, da pač tega ne boš vzela?
Pač povej, da tvoji otroci ne jedo sladkarij pa bo. Ali pa, da jedo samo vrhunske sladkarije najvišjega cenovnega razreda.
Ene ste pa res take afne, da ni za nikamor.

Mogoče bi pa te sladkarije podarila. Nekateri bi jih bili veseli.

Pri nas ne mecemo hrane v smeti. Sladkarije katere se dobijo za darila in jim ne grejo v rit se prisparajo do februarja in jih potalam maskaram.
Vsi otroci nimajo “polhne” riti, in marsikomu tudi tisti cuker cokolatin nekaj pomeni.

Zdaj že noben več nebo zadovoljen z darilom. Vsi bi imeli €. Darilo, kot darilo, samo da je dano z dobrim namenom in pozornostjo.

Pri nas pri babici dobijo tisto, kar imajo radi, res pa razne sosede, tetke nanosijo čokolatine, ki se valajo in na koncu gredo v smeti

To po nobeni definiciji ni hrana, zato bi tudi pri nas romalo v smeti. To je kup najbolj cenenih umetnih sestavin, zmešanih skupaj in zblefiranih v hrano. V tem ni ničesar, kar bi otroci morali jesti – še najmanj za praznik, ki so naj bi jim privoščili nekaj več. Dela se pa ravno obratno – za praznike dobijo nekaj najbolj bednega od hrane, kar obstaja. In za povrh še neokusnega.

To je navadna nehvaležnost. Kaj z metanjem proč učiš otroke? Daj raje tistim, ki nimajo. In tudi razne babice in tetke nimajo denarja za drage sladkarije po vašem okusu. Ali pa se niti ne poglabljajo v njihovo kvaliteto, ker jimje cilj nekaj dati, razveseliti.
Pa še to, za razmislek: v neki trgovini T prodajajo temno čokolado pod svojo blagovno znamko za par deset centov. Od originalne temne Gorenjke jo loči samo drugačna embalaža in dvakrat nižja cena.

To otrokom govorijo ,da je to ceneno in fuj,in kemija da so v smeti zmetale.
Uresnic pa same naskrivaj pozrejo.
Komu pa mislite da pade na pamet tako temo sploh odpirat, kot debeloritem babsetu , ki se ji sline cedijo po cukru. Miklavza je ze otrokom pozrla zdej pa isce izgovor da jim se bozicka pozre.

Pri nas se tudi tega nabere, poleg pa še kakšna pinca ali potica, ki se presuši, ker nihče tega ne je. No, jaz vse to recikliram. Posušene potice, piškoti, ki so ostali, malo ruma, zmiksam v multipraktiku, vse čokolade stopim skupaj s kokosovim oljem ali maslom, pa malo mleka, dodam kakšno res dobro temno čokolado pa po potrebi kokosovo moko in evo- rumove kroglice, ki jih potem zmažejo en dva tri. Vse se poje!

Pri nas jih porabimo za peko – nalomljene kot dodatek mafinom, stopljene za premaz piškotov ali peciva. Je pa večina teh čokoladnih figuric daleč od čokolade. Letos je imel dobro čokolado le en božiček iz Mulerja.

Sami sebi nasprotujete – zanič čokolado naj bi dajali revnim, potem se bo pa iste revne zmerjalo, zakaj so debeli in zakaj ne jedo bolj zdrave hrane. Nihče, niti revni, si ne zasluži tega sranja od poceni sladkarij, ker jim to v končni fazi prinese le težave z zdravjem in čisto nič drugega. Sama poceni cukr brez slabe vesti zmečem v smeti, podarim pa raje denar ali – če že hrano – kvalitetno.

Se kar strinjam z avtorico – raje ničesar za darilo oz. za otroke raje kak svinčnik, barvice, …

Katera cokolada in sladkarije pa so tolk zanic da je samo za v smeti ?!

Vse skupaj daj v vrečko in nesi v merkator v zaboj kjer zbirajo za revne, nekdo bo tega zeloo vesel.

Zelim vam izkusnjo lakote, dlje trajajoce. Vsem, ki v smeti mecete hrano.

Otroci že sami babicam pravijo, da ne bi sladkarij……..Lepo si jih naučila. Kaj pa bi? Suhe fige. Pa na prste ene roke lahko preštejem otroke, ki bi si PROSTOVOLJNO izbrali suho sadje namesto čokolatina. Pa naj bo še tako kemični.

Babice in dedki uživajo v obdarovanju vnukov. Jim je v veselje. Hočejo jih razveselit. NJIH in ne STARŠEV.

Nauči otroke, da so hvaležni za darilo. Že tako so celo leto pod pritiskom kaj sploh smejo početi z vnuki.
Kosilo vsebuje premalo zelenjave, sprehod je prekratek, na kakšna igrala si jih sploh ne upajo peljat, da se v trenutku njihove ne tako hitre reakcije ne bi kaj zgodilo – ker drugače jih pribijete na križ. Da o risankah ne govorimo. Niso vse pravljice dobre ( janko in metka ) otroška knjiga ( pet prijateljev ) nasilje.

Ma izgubile ste kompas.

O metanju hrane v smeti pa sploh ne bom, ker bi se človek zjokal.

Katera cokolada in sladkarije pa so tolk zanic da je samo za v smeti ?!
[/quote]

Sladkarije, ki so polne barvil, razni ceneni bonboni in lizike, gumi jajca, pa čokolada, ki se samo dela, da je čokolada, v resnici pa je šečerna tablica. Iz tega je pa večina tapocenskih figuric ob tem prazniku. Čokolada sama po sebi recimo ni tako nezdrava – dokler je take ne naredijo.

Še Zveza potrošnikov Slovenije opozarja:

“Niso vsi čokoladni zajčki iz čokolade, nekateri so kar navadne sladkorne ploščice. Preden se odločite za nakup, preverite iz česa so narejeni. Kot boste opazili, nekateri velikonočni zajčki so iz mlečne čokolade, drugi pa so sladkorne ploščice z malo kakava in rastlinske maščobe. Razlika je seveda tudi v ceni, pravi čokoladni zajček je definitivno dražji od tistega, ki je poln sladkorja.”

Res ne vem, kateri otrok bi raje te pomije kot 10 evrov. A mislite, da oni ne vedo, kaj je dobro samo zato, ker so revni? Sram vas bodi, da bi to porivali tistim, ki “nimajo”. Ker oni morajo biti pa vsega veseli, čeprav je zanič.

Ljudi podpiraš, naj jedo škodljivo hrano, sploh otroci! Pa vseeno nisem tako hudobna kot ti in ti zaradi tega ne želim bolezni. Da ješ stvari, za katere veš, da niso dobre in k temu spodbujaš tudi otroke, moraš biti lačen in reven v glavi.

Ljudi podpiraš, naj jedo škodljivo hrano, sploh otroci! Pa vseeno nisem tako hudobna kot ti in ti zaradi tega ne želim bolezni. Da ješ stvari, za katere veš, da niso dobre in k temu spodbujaš tudi otroke, moraš biti lačen in reven v glavi.
[/quote]
Kaj je secerna tablica , ta izraz ne poznm

In pa zanima me znamka oziroma ime produkta ? Katere sestavine ima notri ,ki so skodljive.

Ce ze debatiramo, dejte malo bolj podrobno tole, …. strokovno obrazlozit.
Kaj dejansko so sestavine v sladkarijah katere dolocajo cenenost sladkarijam.

Me zanima resno .

Jaz vse sladkarije, ki ne grejo v promet doma, odnesem v službo. Vržem kje na ponk in vse gre. Ponavadi v istem dnevu 🙂

Podoben problem je tudi pri nam. Za rojstne dneve, božičke,… dobijo otroci.. jaz jim pravim kar plastični bomboni, ponavadi kaki Šumi, večbarvni. Bolj privlači pogled kot sam okus, in tudi otroci..odprejo vrečko pojedo 1,2 ostalo obleži v omari. Tam se potem topi ali tudi splesni občasno.

Vsake toliko odneseta v šola, da malce podelita. Tam, če je 30 otrok, dobi itak samo vsak enega in hitro gre…


Kaj je secerna tablica , ta izraz ne poznm

In pa zanima me znamka oziroma ime produkta ? Katere sestavine ima notri ,ki so skodljive.

Ce ze debatiramo, dejte malo bolj podrobno tole, …. strokovno obrazlozit.
Kaj dejansko so sestavine v sladkarijah katere dolocajo cenenost sladkarijam.

Me zanima resno .
[/quote]

Veš, kaj so osnovne sestavine čokolade, ne? Ne znaš preveriti deklaracije, koliko je kakava notri, koliko maščob, koliko cukra? Nimaš brbončic, da okusiš, kaj je prava čokolada, kaj pa sam cuker? Ker nekatere čokolade so čokolade samo po videzu, pa z njo nimajo nobene veze. V stari Jugi nas vsaj farbali niso, da je to čokolada – ampak je bila šečerna – sladkorna tablica. Danes je to čokolada, čeprav si tega imena ne zasluži, ker je v njej več cukra in maščob kot kakava.
Ne obstaja pa ena znamka tega. Največkrat so no-name.

Kar hočete v bistvu povedat je to, da so nekvalitetne sladkarije dobre samo za revne otroke:((

Se pravi-ta pofl od hrane je neprimeren za uzivanje (se strinjam), ampak revnim se pa lahko podari? In ta zgoraj, ki to razdeli maskaram?! Wtf, a od tebe moj otrok prinese za pusta domov miklavza, ki ga nihce drug noce pozreti?? Zamisli se, resnicno!
Jaz sem letos omejila sladkarije, otrokom sem v mullerju vzela Lindtove miklavze, cokolada vrhunska. Dobili od sladkarij le to, bili vsi trije zelo veseli.
Pri tasci dobili Kikove ali iz Tedija(?). Narejeno v Romuniji. Sladkor kar v kristalih, cokolada siva. Zmetala v kanto brez kancka slabe vesti.
Torej- raje ne podarjajte NICESAR, kot ta šrot ceneni.

Ko pridejo fini monovski froci kam na obisk pa se z veseljem bašejo s sladkarijami, ki jih ve mone, menda, v smeti mečete.
Saj vemo, mone kupujete samo Lindt in podobne sladkarije. Tiste še bolj popolne mone pa sladkarij sploh ne kupujejo, ker tega pri njih ne jedo.

Edino to mi ni jasno zakaj se police v trgovinah šibijo od sladkarij? Zakaj so vozički ljudi polni sladkarij?
Da ne omenjam sladkih pijač, konzervnirane hrane, junk fooda.

Seveda na monu pa je zbrana sama smetana, ki nezdrave hrane ne je. Če pa že je sladkarije pa seveda rang LIndt ali dražje.

New Report

Close