Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija koža na obrazu

koža na obrazu

Pozdravljeni!

Stara sem 26 let in imam občutljivo mešano kožo. To pomeni, da imam po sredini obraza (čelo, nos in brado) masten predel, lica pa suha. Imam tudi probleme z lupljenjem kože in mozolji. Koža se mi lupi predvsem ob nosu in na čelu, obenem pa imam tam tudi mozolje (črne in bele). Za kožo drugače kar skrbim. Vsak dan si jo očistim s mlekom oz. tonikom za občutljivo kožo, pred spanjem pa zmasiram še s kosmom vate namočene v kamilice, vendar se potem s kremo ne namažem. Zanima me ali je to vredu oz. kakšno kremo mi priporočate za zvečer. Zjutraj si jih ravno tako umijem s kamilicami, nanesem pa kutinovo vlažilno kremo (je ta prava?). Slišala sem, da kamilice blagodejno vplivajo na kožo ne vem pa točno kako naj bi. Tudi peeling in masko uporabljam tam nekje 1-2x na 14 dni.
Veliko težav mi dela tudi stiskanje mozoljev. Zelo težko se kontroliram, da bi si jih pustila pri miru in jih imam zato verjetno še več. Ali se da kaj ukreniti glede tega?

Hvala za nesvet in lep pozdrav,
Sanja

Spoštovana Sanja!

Po vsej verjetnosti gre pri vas za najmanj dve diagnozi: akne in seboroični dermatitis. Pri obeh je zdravljenje zelo odvisno od stopnje prizadetosti, ki pa jo mora ugotoviti zdravnik. Zato vam tudi ne morem reči, ali je vaša dosedanja terapija ustrezna.
Kot že sami ugotavljate, si aken ne smete stiskati, ker to lahko pripelje do več neželjenih posledic. Glede možnosti odvajanja vam priporočam, da se pogovorite s svojim dermatologom, v splošnem pa se boste morali nekako prepričati, da to nehate početi.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close