Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Neverjetna zgodba o uspehu: Hrvaška je septembra in oktobra zabeležila rekordno število turistov

Neverjetna zgodba o uspehu: Hrvaška je septembra in oktobra zabeležila rekordno število turistov

Hrvaška je zgodba o uspehu tekom trenutne COVID krize. Še spomladi so številni strokovnjaki napovedovali velik padec v turizmu in hrvaškem BDP, a so jih Hrvatje močno presenetili. Ne samo, da je bil padec minimalen, septembra in oktobra so beležili celo rekordne številke, ki so bile za več kot 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje od lanskih.

Hrvaško bi posledično lahko označili za zmagovalko COVID krize in si jo vzeli za zgled, ko je govoru o razvojo pokoronskega turizma in okrevanju po epidemiji COVID19.

https://tradingeconomics.com/croatia/tourist-arrivals

Hrvatje so bili od nekdaj izjemno diplomatski, podjetni in iznajdljivi, mene sploh ne čudi, da so iz te krize izšli kot zmagovalci.

Kdor podaja trditve glede morja, jim je zgolj zavisten. Jaz sem bil to leto tri tedne na hrvaškem morju in se nisem okužil, za drugo leto sem pa tudi že rezerviral 14 dni dopusta na Hrvaškem in bom z veseljem tudi odšel na ta zaslužen dopust, zavistneži pa lahko čofotate v domačem lavorju in godrnjate.

Hahaha, umiram. Mesta duhov, nikjer nobenih turistov, oni pa podirali rekorde. :))) Te številke so seveda posledica tega, da so se vsi vikendaši striktno prijavljali – oni pa te enako prištevajo k turistom, čeprav Hrvaška od njih nima nič.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, pametni Avstrijci so tako hermetično zaprli meje, da se njihovi gasterbajterji v desetkilometrskih kolonah vozijo na Hrvaško, v Bosno, Srbijo na prednovoletni dopust. Čez dva tedna bo pa to vse okuženo nazaj v Avstrijo rinilo, hahaha.

Če ne bi bil na hrvaški obali bi morda še verjel…


Hrvati so pred kakšnim mesecem dali ven uradne podatke letošnje turistične sezone, približno 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je proti lanski, je sicer manj od pričakovanega in več od napovedi strokovnjakov, da je bila sezona kolikor toliko na papirju dobra sami priznavajo je razlog v tem, da so zaradi korone in kontrol na mejah morali vsem turistom izdajati račune sicer bi imeli na meji probleme, podatek o številu turistov jih je po eni strani presenetil po drugi pa so prišli do ugotovitve, da se je v prejšnjih letih ogromno goljufalo z neizdajanjem računov saj tega praktično nihče ni kontroliral.

Ja, pametni Avstrijci so tako hermetično zaprli meje, da se njihovi gasterbajterji v desetkilometrskih kolonah vozijo na Hrvaško, v Bosno, Srbijo na prednovoletni dopust. Čez dva tedna bo pa to vse okuženo nazaj v Avstrijo rinilo, hahaha.
[/quote]

In, ko se bodo vrnili v AT jih čaka 10 dnevna karantena. Tako bi morali tudi v Sloveniji narediti.
In lockdown (zaprtje trgovin, šol, frizerjev …) bo do 18.1. Potem se odpre, amapk v trgovine, frizerije in podobno bodo smeli samo tisti, ki bodo imeli negativni test.
Tako, da se ne bodo kar tako šetkali sem in tja tile, ki se sedaj valijo na jug.


To je kar res, za primerjavo temu vem, da na Krku in Cresu nikoli niso imeli toliko paušalistov in njihovih gostov kot letos.

Veliko vas je nevoščljivih.

Istra je bila polna, hoteli so bili od junija so konca septembra polni in obisk je bil primerljiv z lanskim, sem se z domačini pogovarjal, žalost je bila zgolj nižje od Splita, ker ni bilo veliko letalskih povezav.


Zasedena je bila Istra in Kvarner ter nekaj kvarnerskih otokov, vse ostalo od Novega Vinodolskega dol pa prazno, srednja dalmacija in južna ter otoki je bilo praktično prazno, s čolnom sem šel s Krka na Rab in Pag malo na izlet, proti prejšnjim letom je bilo prazno, ljudje obupani ker ni turistov.

A se vi hecate? Imamo stanovanje v Umagu, tam je mesto duhov še mačk ne vidite. Kje so turisti? Dajte no.


Zasedena je bila Istra in Kvarner ter nekaj kvarnerskih otokov, vse ostalo od Novega Vinodolskega dol pa prazno, srednja dalmacija in južna ter otoki je bilo praktično prazno, s čolnom sem šel s Krka na Rab in Pag malo na izlet, proti prejšnjim letom je bilo prazno, ljudje obupani ker ni turistov.
[/quote]
Tudi Istra je čisto prazna, vedno je tako, so šli sosedje par dni nazaj za 12 ur prezračiti stanovanje, pa so se slikali v Umagu, prazna promenada, prazno mesto, niti enega človeka. Sedaj je morju pusto, meglice, to je najslabši čas za dol iti.

New Report

Close