Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravo kosilo v pol ure

Zdravo kosilo v pol ure

A se da skuhati kaj zdravega v pol ure? Danes se mi bo res mudilo in ne vem, kaj naj, nisem dala nobenega mesa iz skrinje, imam pa cel kup zelenjave v hladilniku (korenje, papriko, grah). Imate kakšno idejo?

Zelenjavna rižota, zelenjavna enolončnica

Itak,za orste obliznit,ti dam predlog:
Dve varianti-sta ready v 25 minutah.

ŠPAGETI

das kuhat spagete. Simpl,tko k si navajena. Na ponvi preprazis cebulo,ko je rjava,das gor naribano korenje,grah,narezano papriko,in se ostalo zelenjavo ki jo imas. V enem kozarcu dolij 1dcl vode,zlico veliko kisle smetane zacimbe (petersilj,drobnjak,majaron in poper. Scepec sladke paprike) in sol. Zmešaj,pride taka bolj gosta masa,ker je velika zlica kusle smetane in 1dcl vode. In v to vlij še deci belega vina. Zelenjava se med tem duši 10 minut na zmernem ognju,v 10 minutah je ready (korenje he ribano,grah je majhen…paprika pa ni dobro da razpade). Zalij kozarec te mešanice v omako. Pokuhaj 3 minute na maximalnem ognju. Odceti špagete,postrezi s to omako. Zraven povrhu naribaj še sir. Zraven skleda solate 😉

RIŽ
ali pa narezi zelenjavo,vse kar imas,daj kuhat skupaj z rižom. V ponvi dolij olje,malo mezge,1dcl mleka,parmezan,bazilika,petersilj,malo kisle smetane.. pokuhavaj do gostega. Odcedi riz in zelenjavo,vse stresi na ponev,premesaj,naribaj sir in zopet premešaj. Zelo bo slatno. Sicer se sir malo vlece,ampak je top. Ce imas kaksne gobe,šampinjone,bido zelo pasali. Zraven solata.

MAKARONOVA SOLATA
Ali pa preprosto vrzi ene makarone v lonec skupaj z narezano zelenjavo. Ko je kuhano odlij vodo in takoj dolij mrzlo,pusti 3 minute. V skledo potem stresi vse ohlajeno,žlico gorčice,majobeza,kisla smetana,olje,kis,in sok ene limone,malo soli. In narezes na kocke še kaksno salamo (šunka je recimo top). In vse zmešaš. Ta solata je dovolj samostojno. Zelo je nasitna.

Fajn recepti. Če hočeš malo manj kalorično varianto, lahko namesto kisle smetane uporabiš malo senfa.

Čisto dobronamerno, recepti so čisto OK, dodajanje smetane ali majoneze pa je nepotrebno in prinaša le dodatne nepotrebne kalorije. Tudi sira je dovolj le za vzorec.

Čisto dobronamerno, recepti so čisto OK, dodajanje smetane ali majoneze pa je nepotrebno in prinaša le dodatne nepotrebne kalorije. Tudi sira je dovolj le za vzorec.
[/quote]

sej to ni zame mišljeno.. avtorica verjetno ne hujša. pa tudi,ko ne bom hujšala,sem tak nesrečnik da majoneze in kisle pa sladke smetane ne jem. Ker samo pogledam pa mam 5kg več 🙁

je pa mišljeno ta receptura za 4 člansko družino. ne za enega. Če gledate te recpete kot za enega pol je to to much. Makaronova solata je pa ekstra kalorično,ampak zelo hitro narjeno. Bil je samo predlog 🙂

Piščančji zrezki v ponvi popečemo na olju in zraven skleda solate med peko zrezkov skuhamo se dva krompirja.

Prepražimo mleto meso na čebuli in česnu dodamo kislo zelje sol poper paprika rdeča. Odstavimo po 10min zmešamo sveže kislo zelje vse skup v naoljen pekač prelijemo z kislo smetano in jajčko. Pečemo cca slabe pol ure na 200 stopinj.


Točno tko, smetana in paprika sploh ne gresta skupaj. Rižota brez smetane, lahko pa potreseš s parmezanom če češ.

Rižota?
Pa ful ni treba komplicirati okoli zmrznjenega mesa – jaz ga nikoli ne odtajam za v rižoto. Vzemi v ponev z malo več vode, daj pokrov gor, vzemi malo pečeno, malo odtaljeni pa razreži potem popeci, pa dodaj in popeci zelenjavo, riž in voda, pokrij in se za 15min vsedi.
Juhe, pice in rižote so za ostanke porabiti in skupaj nametati. Kar pogumno.

Rednnamay, ne oziraj se na zlobne komentarje. Eni niso srečni, če nimajo 100 pripomb. Meni sta pa tvoja predloga všeč in bom že kar danes ponucala ta prvega. Hvala, super si, na splošno te rada berem, eno redkih.

Fino,hehe. Pa dober tek ti zelim! Spageti s tako omakco bodo super! Lep dan se naprej ;))

jaz bi tako:
zelenjavo naribam(korenček), papriko na drobno narežem, itd. predušim na čebuli začinim z začimbami, zalijem s smetano za kuhanje in s to omako prelijem in zmešam testenine po izboru. Pa dober tek :))

Speci jajca, popeci paprike in imas kosilo.
Lahko pa paprike prepolovis, das not jajce in speces v pecici.

Ce se mi fajn mudi, jemo jajca s kaksno zelenjavo, ki je ni treba cistit in sekljat.
Vse ostalo se da skuhat v pol urce.

He he …ja. Ker vsi trije njeni recepti so res nekaj posebnega, kar prav gotov še nisi nikoli videla, kaj šele kuhala.

Mater ste ene litoriznice LOL
[/quote]
No, jaz pa na tak nacin nisem se nikoli pripravila testenin, pa je dobra ideja za kdaj. Vsi imamo pac svoj nacin kuhanja, nabor jedi, ki jih kuhamo in tudi takole lahko dobimo kaksno idejo. Vsak se pa sam odloci, al mu ustreza al ne. Ni narobe komentirat, da je recept prevec redilen, je pa povsem nesmiselno iz tega delat problem. Mas recept za hitro pripravo jedi, ce ti je uporaben super, sicer po svoje dalje.


Točno tko, smetana in paprika sploh ne gresta skupaj. Rižota brez smetane, lahko pa potreseš s parmezanom če češ.
[/quote]
A res? V paprikas gre paprika (sveza, dusena) in velika zlica smetane. Pa se kaj bi se naslo s to kombinacijo.

V rizoto gre na koncu parmezan in maslo ali smetana. Sicer pa spodobno rizoto v pol ure itak tezko skuhas.
Boljse skuhati riz posebej in prepraziti zelenjavo posebej. Potem pa zlijes v ponev kako umesano jajce (ali 2 ali 3, odvisno od stevila obrokov), na hitro preprazis, dodas zelenjavo in odcejen riz in imas cisto v redu obrok.

Ce imas doma kaj sojine omake, jo zmesas z malo vode, zlicko skroba, zlicko kisa in zlicko medu (ali sladkorja). K preprazeni zelenjavi streses kuhane rezance (bi slo tudi s spageti ali kar pac imas doma), prelijes z omako in se na hitro preprazis. Ce se ti kje skriva za pest arasidov, jih lahko medtem potolces/zdrobis in uporabis za posip.

Meso pa bo drugic na jedilniku.

najbolj zdravo kosilo v 30 min. so hrenovke celjskih mesnin – z dežele (domače je domače).

Prej namoči proseno kašo ali ajdovo kašo.
Zelenjavo na kocke, malo popečeš na olju, potem pa dodaš ajdovo ali proseno kašo in skuhaš do konca. Zraven rdeča pesa iz kozarca.

Rižota?
Pa ful ni treba komplicirati okoli zmrznjenega mesa – jaz ga nikoli ne odtajam za v rižoto. Vzemi v ponev z malo več vode, daj pokrov gor, vzemi malo pečeno, malo odtaljeni pa razreži potem popeci, pa dodaj in popeci zelenjavo, riž in voda, pokrij in se za 15min vsedi.
Juhe, pice in rižote so za ostanke porabiti in skupaj nametati. Kar pogumno.
[/quote]

Rižota se pač ne kuha tako. Temu lahko rečeš samo riž z dodatki, ne pa rižota.

Rižota se pač ne kuha tako. Temu lahko rečeš samo riž z dodatki, ne pa rižota.
[/quote]

Jaz temu rečem slovenska rižota 🙂 Imamo pa tudi pri nas raje italijansko, kremasto, ki se kuha počasi, nenehno meša in postopoma zaliva. Ampak to potem ni recept za hitro kosilo ….

Čisto dobronamerno, recepti so čisto OK, dodajanje smetane ali majoneze pa je nepotrebno in prinaša le dodatne nepotrebne kalorije. Tudi sira je dovolj le za vzorec.
[/quote]

Jebote kalorije

Jebote kalorije
[/quote]

Se strinjam. Sira samo za vzorec ni nikoli dovolj…


O, odlični recepti. Bom jutri kaj od tega naredila. Hvala.

No, to kosilo je sicer že mimo, ampak ajdovo kašo in riž brez škode skuhaš že dan prej in pustiš v hladilniku, prav tako lahko tudi zelenjavo prepražiš/dušiš že prej in počaka. Večji problem so testenine, te so res boljše sveže kuhane.
Jajčne omlete so zelo nasitne. Ko se meni res mudi, pripravim omleto – jajca z malo kisle smetane in špinačo, ker je takoj kuhana – in zraven zeleno solato iz vrečke.

Čisto dobronamerno, recepti so čisto OK, dodajanje smetane ali majoneze pa je nepotrebno in prinaša le dodatne nepotrebne kalorije. Tudi sira je dovolj le za vzorec.
[/quote]

Jaz namesto majoneze ali smetane uporabim kar navaden jogurt (tisti čvrsti).

New Report

Close