Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko daste družine za hrano ?

Koliko daste družine za hrano ?

Sem šla seštevati, hrana, čistila,šamponi, tuš geli, vse skupaj cca 550 EUR na mesec, smo 4-je, 2 sinova ki sta skoraj polnoletna. Se mi zdi hrana strahotno draga, zelo se draži

Tvoj strošek sploh ni velik za 4 skoraj odrasle ljudi, to ni niti 150 eur po osebi na mesec. Pri nas sva dve odrasli osebi in delava na tem, da strošek zmanjšava. Zdaj je bil nekako 400 eur, pa se ves čas kuha doma, nobenih v naprej pripravljenih jedi. Seveda je hrana draga, se strinjam.

koliko bedarij kupite?????
malo spremenite jedilnik.

otroci se mali stari: 3, 6 in 8. priblizno 100 eur na teden

Za hrano, čistila damo na mesec okoli 1500 €.
Tudi več verjetno.
Ne gledamo na vsak €. Približno vseeno vem.
To je sedaj brez obrokov zunaj.
Si pa poleg tega naročimo še cca 1-krat tedensko kosilo na dom. Ampak ne iz menze, temveč konkretno kosilo.

Sedaj damo veliko za liči, ki je precej drag (okoli 10 € za kg). Radi ga imamo vsi in 1 kg ni nič za našo družino.
Tudi kvalitetno meso, ribe niso poceni.
Kozmetiko kupujemo v drogerijah.
Nas je 6.
3-je najstniki ter 9-letnica in starša.

A,se znate se kaj pogovarjat..tisockrat prezvecena tema..

Hrana, čistila, toaletni papir, pralni prašek… 1x mesečno že od pomladi iz Mercator spletna trgovina ( ki nima ravno nizkih cen) cca 100 EUR mesečno za 3 osebe.

Razen tega skupimo iz drugi spletnih trgovin samo še kakšne tehnične drobnarije (npr. palični mešalnik je crknil) in material.

Mi porabimo cca 2500 za hrano in 500 za čistila in ostalo kozmetiko. Je pa res da kupujemo samo v Mercatorju ker nam je najbližje.

Pod 1000 eur sigurno ne, petčlanska družina, hrana, čistila, plenice.

a ti med hrano šteješ tudi čistila in kozmetiko? izjasni se kaj točno sprašuješ?

Haha, ves da!
Kosila vam en dan kuha tasca, en dan pa mama.

a ti med hrano šteješ tudi čistila in kozmetiko? izjasni se kaj točno sprašuješ?
[/quote]
Kupujem čistila v trgovini Lidl, ko seštejem po bančnem izpisku, vidim samo postavko Lidl, Hofer… V trgovinah kupujem šampone, čistila… Vidim pa da sploh nismo tako potratni. Meni se je drugače zdel ogromen strošek.

Oh hudik.
Kaj eni zlato jeste? Kaj pol serjete?
1500za hrano na mesec?
Me smo 3 in damo 450eur hrano, cistila in sampone na mesec.
Redno kuhana hrana, predvsem zdrava, nekaj malega cokolad, pecivo pecem sama. Cca 10eur na dan, vcasih manj vcasih vec. Skoraj vedno je solata jo kupim od kmeta. 1x teden specem kruh ostalo ga kupim. Kar kruha ostane, naredim kruhove snite, ostanke mesa ali druge hrane porabim … skoraj nic ne zavrzemo

Zelo težko je izračunati koliko damo posebej za hrano. Jaz v hrano namreč ne štejem čistl, tuš gelov, wc papirja, ličil in tekstila.

Torej hrana kot hrana. Težko je računati samo en mesec in spravljati skupaj podatke, vsaj pri nas ne, ker imamo neko “zalogo”, ki so jo pač po potrebi dopolnjuje. Torej ne vem, primer recimo dam olje, ki je vedno tri flaše na zalogi, ali pa sladkor, ko ga je vedno dva kilograma na rezervi. In se potem dokupuje takrat, ko pohaja rezerva.

Je pa nekaj tudi res, da mi imamo gospodinjo, kar pomeni, da smo strošek za samo hrano zmanjšali sigurno za 30 odstotkov, pa mislim, da smo ga za več.
Namreč smo imeli kakšno obdobje, ko je ni bilo (bolniška, dopust) in takrat se mi zdi, da ko sem jaz hodil v trgovino ali pa žena, da je to bil enormni strošek glede na prej.
Kaj hočem povedati – to, da gospa, ki je zaposlena da pri nas vodi gospodinjstvo deluje po principu ekonomičnosti in kvalitete.
Sama dela testenine, potem ko se pripravi goveja juha, se govedina naslednji dan zmelje in se doda zelenjava in drobtine, pa se pripravijo polpetki z domačimi rezanci.
Ne vem, če se pri nas dejansko zapravi 100 eur za hrano na teden. Ne vem če se. Zajtrki so standardni evropski, torej to se kupi na zalogo tistih marmelad in salamic in tega, mogoče da se dofilava na teden je 5 eur in tisti rogljički pa žemljice in štručke ajde mogoče zajtrki za cel teden pridejo 10 eur.
Kosila za cel teden mogoče nekih 50 eur (jajca, moka, riž, meso, zelenjava, kaj za dokupit)
Večerje pa prav tako ne vem če pridejo 20 eur za cel teden.
No, je pa res, da ob nedeljah (v nekoronskem času) seveda jemo zunaj, midva z ženo pa jeva zunaj še eno večerjo v tednu.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Kupujem čistila v trgovini Lidl, ko seštejem po bančnem izpisku, vidim samo postavko Lidl, Hofer… V trgovinah kupujem šampone, čistila… Vidim pa da sploh nismo tako potratni. Meni se je drugače zdel ogromen strošek.
[/quote]

normalno da Stanehrana, če jeste tudi šampone, gele, čistila, nekatere plenice, druge celo palične mešalnike…

A zajtrki so standardni marmelada in salamica? A nisi danes napletal o kaviarju in penici iz orehov in kokosa?

a ti med hrano šteješ tudi čistila in kozmetiko? izjasni se kaj točno sprašuješ?
[/quote]

Jaz stejem to vse v eno postavko.
Ne kupujemo nekih specialnih cistil ali kozmetike, tako da vse to skupaj s hrano stejem v osnovno gospodinjstvo.
Prasek moras imet, sampon tudi, gobico za posodo tudi moras imet, vrecke za smeti in se kaj, to je vse v tej eni postavki skupaj s kruhom in solato, ceprav ceta za posodo ne uzijemo.

Jaz stejem to vse v eno postavko.
Ne kupujemo nekih specialnih cistil ali kozmetike, tako da vse to skupaj s hrano stejem v osnovno gospodinjstvo.
Prasek moras imet, sampon tudi, gobico za posodo tudi moras imet, vrecke za smeti in se kaj, to je vse v tej eni postavki skupaj s kruhom in solato, ceprav ceta za posodo ne uzijemo.
[/quote]

torej štej vse skupaj s kruhom in solato pod čistila, pa bo hrana zastonj:-)))

torej štej vse skupaj s kruhom in solato pod čistila, pa bo hrana zastonj:-)))
[/quote]

Jah, potem bodo pa cistila in samponi vsak dan drazji! 🤔

Mislim ste hecni. Marsikdo od nas kupi tuš gel v Lidlu, a naj sedaj to odštejem od računa? Pa kdo ima čas to delati.
Čistila, prašek tudi kupim v Lidlu. Ampak to je vse skupaj drobiž, v primerjavi s hrano. Ko seštejem vse zneske , pride tam okoli 600 EUR ( smo štirje)

Ok, tisti šamponi pa tudi gel nanese mesečno Max 12 EUR. Kupujem v večini v Lidlu, tam tudi osebne potrebščine kupim.

Pa naj bo tudi 100e za prasek, cistila, kozmetiko, sampone in krpe, pa ni tega vsak mesec za 100e, mogoce 50.
Se vedno je postavka za hrano 500e in vec!

Meni se zdi to zelo zanimiva in aktualna tema, saj se tiče vseh nas. Tistih, ki gledajo po katalogih in gredo v več trgovin in tistih, ki le enkrat mesečno nakupujejo.
Mi smo tričlanska družina in porabimo na mesec približno štiristo evrov. Tudi mi kupujemo izrecno v naši občini, kjer je edina trgovina Mercator.
No, pa se mi zdi, da je hrana še precej kvalitetna, sveža, določene stvari kupimo ko so na razprodaji s kuponi.

Haha, ves da!
Kosila vam en dan kuha tasca, en dan pa mama.
[/quote]

Niti slučajno, vse obroke kuhamo doma sami, vedno je kuhano kosilo in večerja.
Upam si trditi da jemo dobro, raznoliko, vsekakor pa bol zdravo kot večina tisti ki zapravi 1.000 za hrano na mesec.

Se pa da, če se hoče.
Iz različnih razlogov smo vsi od spomladi večino časa doma.

Kruh in še marsikaj pečemo izključno doma, kvasa ne potrebujemo, ker uporabljamo droži, moka je poceni.
Sadja in zelenjave (kar predstavlja večino naše prehrane) imamo v različnih oblikah najmanj do maja naslednje leto (skrinja, kozarci, posušeno, vakumirano, klet).

Meso jemo parkrat na leto, nikoli iz trgovine. Mleko in jajca (in vse izdelke iz tega: večino testenin, jogurte, maslo, skuto, smetano…) večino leta pridelamo za lastne potrebe, pa včasih še za koga.

Letos je smo že spomladi videli da bo problem z marsičem in res je in smo spomladi in čez poletje zavihali rokave, marsikaj pridelali, kakšne stvari se lotili tudi na novo in jesni je bilo vsega toliko kot redkokatero leto, kot bi narava vedela.

Se pa še učimo marsičesa, tudi s 100 EUR na mesec iz trgovine za 3 osebe se da čisto solidno priti skozi mesec za 3 osebe, razen če si kje v bloku, potem pa je seveda zgodba čisto drugačna.

Niti slučajno, vse obroke kuhamo doma sami, vedno je kuhano kosilo in večerja.
Upam si trditi da jemo dobro, raznoliko, vsekakor pa bol zdravo kot večina tisti ki zapravi 1.000 za hrano na mesec.

Se pa da, če se hoče.
Iz različnih razlogov smo vsi od spomladi večino časa doma.

Kruh in še marsikaj pečemo izključno doma, kvasa ne potrebujemo, ker uporabljamo droži, moka je poceni.
Sadja in zelenjave (kar predstavlja večino naše prehrane) imamo v različnih oblikah najmanj do maja naslednje leto (skrinja, kozarci, posušeno, vakumirano, klet).

Meso jemo parkrat na leto, nikoli iz trgovine. Mleko in jajca (in vse izdelke iz tega: večino testenin, jogurte, maslo, skuto, smetano…) večino leta pridelamo za lastne potrebe, pa včasih še za koga.

Letos je smo že spomladi videli da bo problem z marsičem in res je in smo spomladi in čez poletje zavihali rokave, marsikaj pridelali, kakšne stvari se lotili tudi na novo in jesni je bilo vsega toliko kot redkokatero leto, kot bi narava vedela.

Se pa še učimo marsičesa, tudi s 100 EUR na mesec iz trgovine za 3 osebe se da čisto solidno priti skozi mesec za 3 osebe, razen če si kje v bloku, potem pa je seveda zgodba čisto drugačna.
[/quote]

Podpis. Imamo tudi rastlinjak. Večino pridelamo sami. Tudi praške, mila, čistila, njoke, pašto, suho sadje, zelišča, čaje, jajca, kruh.. porabimo niti 100eur na mesec (banane, mango, riž, kakšne grickalice občasno, pomaranče, mandarine, neumnosti v glavnem, brez katerih bi se komot dalo) za 4. Marmelad in sirupov, vložene zelenjave imam za izvoz še od 2019 kljub temu da ves čas delim sorodnikom in prijateljem.

Vse se da, samo veliko pridnih rok je potrebnih in dober načrt, še posebej če delaš v redni službi. Poleti zagusti 😀

New Report

Close