Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske podjetnice, šefice in odnos do zaposlenih in pdrejenih

Ženske podjetnice, šefice in odnos do zaposlenih in pdrejenih

Kakšen imate odnos do podrejenih? Ali ste kdaj tudi bolj stroge?
Zanima me predvsem zato, da vidim tudi sama pri sebi, kako je biti na tnalu med delavci in direktorjem. Sama skušam biti pravična do vseh, vendar je včasih težko biti enak do dveh različnih delavcev. Lahko mi je kaksnega pohvaliti, težko pa kakšnemu povedati, da z njim pa nismo zadovoljni.
Kako pa vi in na kakšen način rešujete te probleme?

Zakaj je težko biti enak do dveh različnih delavcev?


Kje pa je logika, da si enak do dveh razlicnih delavcev? Zakaj bi bil enak, ce nista enaka?

Sama se že vrsto let srečujem s tem izzivom. V vseh teh letih sem spoznala veliko dobrih in tudi veliko slabih delavcev, kakor tudi ljudi zelo različnih karakterjev. Skozi vsa ta leta sem dobila tako debelo kožo, da mi ni noben problem povedat vsakemu v obraz, kar mu gre. Ne zanima me več njegovo privatno življenje, stiske, problemi, …. Je pa tako, če hočeš karkoli dosežt si moraš ustvarit nek nivo avtoritete. Delavci te morajo spoštovati, ravno tako moraš tudi ti njih, vendar to vselej ni tako enostavno. Ko se meni nekdo zaserje, ga je najebal in bom sama poskrbela, da bo sam prinesel odpoved in odšel. Sem pa pred leti imela primer z enim človekom, sicer dobrim kolegom od moža. Pride k nam delat, v začetku vse super, nato pa je pokazal svoj pravi obraz, mož ga je sicer zagovarjal, čeprav je bil jezen nanj, jaz pa besna. Da malo pretiravam smo se neko obdobje res malo izživljali nad njim z namenom, da bi sam napisal odpoved, ampak nič od tega, vse je oddelal z mnogo jamranja in godrnjanja, ampak, danes po 15 letih, od kar je pri nas, pa lahko mirne duše rečem, da je eden izmed najboljših, ze dolgo časa brez kakršnihkoli problemov, človek na katerega se lahko vedno zaneseš.
Težko je biti oseba na tnalu med delavci in direktorjem.


Kje pa je logika, da si enak do dveh razlicnih delavcev? Zakaj bi bil enak, ce nista enaka?
[/quote]

Ker je fer da napizdiš oba za isto stvar in pohvališ oba za isto stvar. To pomeni biti enak.


Zanimivo. Človek se ti je najprej zasral (me prav zanima, zaradi česa), potem si 15 let vršila mobing nad njim in ugotovila, da sploh ni slab, pravzaprav da je odličen, sedaj ga pa spoštuješ, kot najbolj zanesljivega.
Ali si nagnjena k temu, da hitro obsodiš nekoga na prvo žogo in zaradi ene manjše napake, katero lahko naredi vsak, v trenutku zavržeš človeka in mu ne daš več možnosti popravnega izpita? Na ta način si morda izgubila že veliko dobrih delavcev. Ni veliko takih, ki bi bilo pripravljenih kar 15 let sranje prenašat. Ta možev kolega je zdržal in v bistvu ste imeli srečo. Kakšen drug bi že zdavnaj pobegnil k firmi, kjer imajo bolj profesionalno vodstvo.

Ne vem, zakaj se je razpasla ta kmetavzarska moda šefovskih primitivcev, da se je treba iti tako igro živcev in izživljanja nad nekom, ki ga v kolektivu ne marate, namesto da bi mu dali lepo odpoved po zakonitem postopku in stvar rešena? Kakšne egocentrične cirkuse z mobingom je treba izvajat? Čemu to služi, razen zadovoljevanju nizkih strasti?

Ki imajo šefe, kot je monča, priporocam, da takrat, ko zganjajo mobing nad njimi, lepo recejo, smatram da me mobingiraš, zato bom najin pogovor snemal za potrebe morebitne kazenske prijave. To velja tudi, ko ti nalagajo delo preko vsrh meja, urnik itd, vse je treba dokumentirat in belezit.
Pa rect jim je tudi treba, da če niso zadovoljni z vašim delom, da vam dajo odpoved , kot nalaga zakon.
Zavedat se je treba, da noben predpis šefu ne nalaga kricanja, zaljenja, zmerjanja. Je pa treba imeti trde zivce in bo prej popustil tak idiotski šef, kot je monča.

Človeški?

Profesionalno prijazen. Kričanja ali mobingiranja ob napakah ni ker se vse stvari dajo skomunicirat z normalnim tonom. Če me kaj ekstra ujezi raje prestavim pogovor, da se prej umirim. Nagrajujemo dobro delo.

Ve se kaj se pričakuje in kot nadrejena se trudim, da je kolektiv zadovoljen.

Jaz sem si pač to vzela kot mesto ki ni samo za nadzor in razporejanje delovnih nalog ampak tudi psihično stanje in zadovoljstvo kolektiva.


Še dobro da ti do zdaj ni dal kdo tvoje glave na tnalo in jo skrajšal za eno dolžino. Kaj veš kaj še prinese prihodnost.

Ne vem, zakaj se je razpasla ta kmetavzarska moda šefovskih primitivcev, da se je treba iti tako igro živcev in izživljanja nad nekom, ki ga v kolektivu ne marate, namesto da bi mu dali lepo odpoved po zakonitem postopku in stvar rešena? Kakšne egocentrične cirkuse z mobingom je treba izvajat? Čemu to služi, razen zadovoljevanju nizkih strasti?
[/quote]

Če oni dajo odpoved, morajo delavcu dati tudi nekaj denarčka. Ampak oni se spravijo nanj, ga šikanirajo, mobingirajo, da bo sam od sebe dal odpoved. V tem je keč.


Ne govori da snemaš in snemaj že prej. Mobing mora biti ponavljajoč, en izbruh ni nič. Če mobinga ni izbriši posnetke. Ostalo velja.

Če oni dajo odpoved, morajo delavcu dati tudi nekaj denarčka. Ampak oni se spravijo nanj, ga šikanirajo, mobingirajo, da bo sam od sebe dal odpoved. V tem je keč.
[/quote]

Odpravnina je drobiž. Prvo leto zaposlitve mu sploh ne pripada, potem pa za vsako leto samo ena petina osnovne mesečne plače. In za take bedne fičnike se gredo neke psihološke vojne? Pripravljeni so nekoga, ki jim ne ustreza, gledati mesece ali celo leta, mu redno plačevati polno plačo, da bi prišparali tistih usranih nekaj sto evro pri odpravnini? A to se bolj splača?

Odpravnina je drobiž. Prvo leto zaposlitve mu sploh ne pripada, potem pa za vsako leto samo ena petina osnovne mesečne plače. In za take bedne fičnike se gredo neke psihološke vojne? Pripravljeni so nekoga, ki jim ne ustreza, gledati mesece ali celo leta, mu redno plačevati polno plačo, da bi prišparali tistih usranih nekaj sto evro pri odpravnini? A to se bolj splača?
[/quote]
Bojijo se nezakonite odpovedi. Če je dokazana, dobi delavec vse sodne stroške, plače, delovno dobo in prispevke za nazaj. Kar lep kupček denarja po letih pravde.

http://www.sodisce.si/vislj/odlocitve/2015081111395185/


Bojijo se nezakonite odpovedi. Če je dokazana, dobi delavec vse sodne stroške, plače, delovno dobo in prispevke za nazaj. Kar lep kupček denarja po letih pravde.

http://www.sodisce.si/vislj/odlocitve/2015081111395185/
[/quote]

Torej naj jo izpeljejo zakonito.

Torej naj jo izpeljejo zakonito.
[/quote]
Preveč neizobraženi za kaj takega, beri traparije zgoraj.

Ne pametujte tisti, ki ne poznate primera. Ni bilo mobinga 15 let. Problem je bil v tem, da ga je moj mož videl kot dobrega in odgovornga človeka, čeprav je imel stalno neke probleme, stranke pri katerih je bil so se pritoževale, ….. mož ga je zagovarjal, čeprav so ga problemi, ki jih je povzročal, motili. Jaz sem bila zato, da ga damo proč, mož je bil proti, zaradi tega sva se tudi večkrat skregala. Mobing, če se mu lahko tako reče, je trajal mogoče dve leti in še to občasno. V tem času sem ga videla kot velikega hinavca, saj bolj ko smo se ga lotili, bolj je človek v delu užival. Neverjetno. Občasno nas je celo prosil za tako delo in bila sem prepričana, da se iz nas norčuje. Tako kot sem že napisala, zadeve so se uredile in po tem je že vrsto let en izmed najboljših delavcev, zato tudi vsak mesec dobi nagrado za pridnost in predanost firmi. Prblem je bil samo razumeti in sinhronizirati njegov in moj karakter, katera sta si bila zelo različna. Važno je, da noben ni nobenemu nič zameril danes smo veseli, da se je zadeva uredila brez prekinitve delovnega razmerja, tako iz njegove kot iz naše strani.

Monća, lepo, da priznaš: “Ko se meni nekdo zaserje, ga je najebal in bom sama poskrbela, da bo sam prinesel odpoved in odšel.“ Upam, da čim več mladih in zelenih prebere, kako lahko deluje maščevalno babše v poslovnem svetu. Seveda je tukaj ključen podatek, da te dedec malo uravnava, da te ne odnese v ovinku. Mora bit kar pomemben proizvod, ki ga dajete na trg, da ob takšni tempirani vodji delavci vztrajajo. Je pa bolj verjetno, da se držijo izključno opisa del in nalog, ko te skužijo.

Bolj je to, da če podjetje da odpoved, je delavec upravičen do nadomestila in socialne pomoči, sicer 6 mesecev nič. Alternativa je, da ta delavec neko provizorično delo za kratko obdobje. Na odpravnino se poserem, tudi če je ne dobim, ni point v odpravnini, ponavadi je itak nek drobiž, za katerega ni se niti vredno borit.

Ni čisto dobesedno tako. Na splošno se čisto super razumemo. Samo nekaj je pa treba vedeti, ko se dela, se dela, ko se pa zabavamo, se pa zabavamo.
Pa še nekaj je, pravijo, da preveč demokracije škodi in vodi v anarhijo, prav zato je kar prav, da ima nekdo avtoriteto, palico in željo po redu in disciplini.

Ni čisto dobesedno tako. Na splošno se čisto super razumemo. Samo nekaj je pa treba vedeti, ko se dela, se dela, ko se pa zabavamo, se pa zabavamo.
Pa še nekaj je, pravijo, da preveč demokracije škodi in vodi v anarhijo, prav zato je kar prav, da ima nekdo avtoriteto, palico in željo po redu in disciplini.
[/quote]
Koga vse si tepla?


Koga vse si tepla?
[/quote]

Od ljudi fizično s palico nobenega, z jezikom pa že marsikoga.

Ni čisto dobesedno tako. Na splošno se čisto super razumemo. Samo nekaj je pa treba vedeti, ko se dela, se dela, ko se pa zabavamo, se pa zabavamo.
Pa še nekaj je, pravijo, da preveč demokracije škodi in vodi v anarhijo, prav zato je kar prav, da ima nekdo avtoriteto, palico in željo po redu in disciplini.
[/quote]

Red in disciplina sta povsem v redu v razumni meri in za vse. Problem je to, kar si opisala.

Meni je pa tako zelo žal, da sem se do svojih podrejenih obnašala kot sem se, da se to ne da povedat. V 15 letih dela na tistem področju sem imela kar precej podrejenih, ki so bili moji podizvajalci, in do vseh sem bila neprizanesljiva. Če bi lahko zavrtela čas nazaj, bi se obnašala čisto drugače. Na koncu sem dala sama odpoved in eden izmed bistvenih razlgoov je nil pprav ta, da sem bila med temi nesrečeneži in mojm šefom, ki me je uporabljal za svoj bič. Takrat sem se zaklela, da bom z naslednjimi sodelavci ranavala čisto drugače in res povsod, kjerkoli delam, sozaposlene seznanjam z njihovimi pravicami, delodajalcem pa ne dovolim niti koraka v mojo smer. Delam svoja dela kot mi jih naložijo, to pa je to. Ena žal beseda in grem. Pa verjemite, da sem zelo dobra delavka in delodajalcu ni ravno ok, da bi šla in marsikod se je že trudil, da bi me zadržal.

Ženska, spoštovanje si zaslužiš, ne raste na drevesu. 😆😂🤣😅😅😅😅 Zato spoštujem spoštljiv, ne zle ljudi. Sproščaš efektivne encime za nespoštovanje. Attitude boobs. 🤷‍♀️

Ste se izživljal in potem kar direkt take spoštujèš? 😳🙄🤣🤐😆😄🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Oprosti, moje spoštovanje ti ne priteče. Gosh. 😳😳😳🙄🙄🙄🤐😆😂🤣😅😄😅😅😅😅

New Report

Close