Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus MARKO POTRČ – ZDRAVNIŠKA ZBORNICA, SRAM ME JE V VAŠEM IMENU

MARKO POTRČ – ZDRAVNIŠKA ZBORNICA, SRAM ME JE V VAŠEM IMENU

https://www.youtube.com/watch?v=hl6UKjuk2N0
Spoštovana Zdravniška zbornica Slovenije,
ko je govora o zavajanju, je moje mnenje, da zavajate vi. Jaz navajam dejstva, številke, argumente. Vi, kot mnogi drugi, niste navedli konkretnih številk, s katerimi naj bi jaz zavajal. Številke, ki jih navajam, držijo. Poudarjam pa, da so številke tako imenovanega drugega vala tiste številke, ki so danes relevantne. Saj so tudi ukrepi ter vse povezano s tem posledica tega, kako je danes nekdo uspešen (ali pa neuspešen).
Z vašim zapisom ste podprli pritlehno žaljiv način Mladih zdravnikov oziroma Nadje Jarc. V pomanjkanju argumentov pač sledijo samo še udarci pod pasom. In teh doživljam ogromno.

Če že tako odkrito podpirate napad ter rušenje moje FB strani, me zanima, kdo je odločil, da sem tako rečeno »zrel« za rušenje FB strani? Katero sodišče me je obsodilo na to? In kdo je Mlade zdravnike postavil za rablja? Mladi zdravniki so si pravico vzeli v svoje roke in vi kot zdravniška zbornica jim zdaj dajete podporo pri tem. Veste kam pridemo, če je vsem dovoljeno pravico jemati v svoje roke? Tja si nihče od nas ne želi.

Zbornica, menite, da se zdravniki, medicinske sestre ter ostalo zdravstvemo osebje ne sprašuje popolnoma enako kot jaz:
– Zakaj se zdravstvu ni namenilo več sredstev?
– Zakaj se kupuje oklepnike za skoraj 800 milijonov, ko pa zdravstvo tako krvavo potrebuje denar v tem času?
– Zakaj je zdravstvo tako kadrovsko podhranjeno in ali se je na tem področju dovolj naredilo? Pa smo to vsako leto vedeli in videli od epidemiji gripe. To ni nekaj novega. Ob novem vi.ru.su to samo še dodatno in bolj izrazito izstopa.
– Kaj je od marca do danes počela in konkretno ukrenila politika, da bi na jesen in zimo pripravila zdravstvo? Da bi razbremenila vse te delavce, ki morajo delati v neznosnih pogojih ter oteževalnih okoliščinah, ki so posledica uvrstitve tega vi.ru.sa med najnevarnejše nalezljive bolezni? In mimogrede, seveda ni nedolžen, a tam mu res ni mesto.

Kolikor se jaz spomnim, smo se poleti pogovarjali samo o tem, kdo lahko gre kam na morje, katero mejo bomo odprli, katero zaprli in koga bomo uvrstili na kateri seznam. To so ustrezne priprave na jesen in zimo? Je tudi za to kriv Marko Potrč?

Tukaj pa so konkretna vprašanja za ZDRAVNIŠKO ZBORNICO, na katera v imenu ljudstva pričakujem odgovore. Dokler ne dobimo odgovorov na ta vprašanja, se nimamo karkoli drugega pogovarjat.

1. Ali se strinjate s tem, da Vojko Flis, kot vodja UKC Maribor izjavi, da bodo morda primorani ustaviti programe pri rakavih bolnikih? Je torej kovid hujši od raka?

2. Ali se strinajte s tem, da starejši, torej ranljiva skupina, po uro ali več stojijo v vrsti zunaj, na dežju, vetru in nizkih temperaturah, pred čakalnico, ko čakajo na termin pri zdravniku, bojda celo pred Onkološkim inštitutom (!), pa pred lekarno, upravno enoto ali pred pošto? Je to prav? Ali s tem ne tvegajo bolezni?

3. Ali se strinjate s tem, da se v propad pelje gospodarstvo, ki med drugim tudi financira javno zdravstvo? Kaj mislite, kako dolgo bo po padcu gospodarstva javno zdravstvo v tej obliki še lahko obstalo? Jaz si srčno želim, da bi. Pa vi?

4. Ali se strinjate s predlogom, da se zdravnikom podeli kazenska ter odškodninska imuniteta v primeru napake oziroma, da postanejo nedotakljivi tudi, ko bi njihova napaka povzročila hude posledice, celo smrt?

5. Ali ste se kot zdravniki z vestjo odpovedali zgoraj omenjeni imuniteti, ki po mnenju skupine slovenskih zdravnikov politiki odpira možnosti, da si podredi ter zlorabi zdravnike v svoje namene?

Najbolj pomembno vprašanje pa je:
6. Ali ste mnenja, da je vlada od marca naredila dovolj, da bi zdravstveni sistem ustrezno pripravila na ta čas, v katerem smo zdaj in tako poskrbela, da imajo delavci v tem sistemu ustrezno delovno okolje, pacienti pa pomoč, ki jo potrebujejo in najboljšo možno oskrbo?

[hashtag=MarkoPotrcZArazumneUKREPE]#MarkoPotrcZArazumneUKREPE[/hashtag]

Sicer mi Potrč sploh ni simpatičen, ampak tule se pa strinjam z njim.

Enako, si vsaj upa povedat resnico pokvarjenim oblastnikom.

Bravo Potrč, podpiram 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in pričakujem odgovore odgovornih.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ima čisto prav. In na ta vprašanja ki jih postavlja, še ni bilo odgovorjeno v vsem tem času. Pa bi zanimalo tuid mene.

v podporo Marku najprej napišem [hashtag=MarkoPotrčZArazumneUkrepe]#MarkoPotrčZArazumneUkrepe[/hashtag]

moje mnenje je bilo že pred tem napadom s strani mladih zdravnikov in tudi pred obsojanjem zbornice, da Marko (ali kdorkoli drug, ki slepo ne verjame vsemu kar slišimo in beremo v medijih) nastavlja stroki ogledalo…
namreč ne morem razumeti kako se lahko stroka in tudi vlada bojijo enega človeka, ki po njihovo širi neresnic, da ga skušajo blokirati.
Jaz jim rečem takole – če ste stroka in imate strokovne argumente, ki govorijo nasprotno tistemu kar nekdo drug objavlja – povejte jih dajte Z ARGUMENTI LJUDI PREPRIČATI, DA JE TISTO KAR VI TRDITE STROKA O VIRUSU RES IN VSE DOGAJANJE OKOLI NJEGA.

Ko stroka začne prepričevati ljudi tako,da blokira svobodo govora in razmišljanja navadnega državljana, ga ponižuje žali, in se namesto s stroko in strokovnimi argumenti, ukvarja z diskreditacijo, zlobnimi zahrbtnimi povezovanji z namenom napasti nekoga, takrat- tokrat pa nas mora resno skrbeti kakšno stroko imamo to. česa vsega so zmožni za namene napada na državljana(pacienta) kako se v klanu povežejo in ščitijo očitno. Cilj jim opravičuje sredstva. In to je grozljivo zaskrbljujoče.
Očitno argumentov strokovnih nimajo in bi samo z diktaturo in cenzuro radi vodili ljudi… e to pa ne bo šlo v demokratični državi. In taki stroki potem ljudje še manj zaupamo.

Grozljivo je kakšnega ravnanja so sposobni zdravniki. Sramotno in resno se lahko zamislimo komu potem pridemo v roke pacienti, taki maščevalnosti, ki jo nosijo ti ljudje v sebi, kaj so potem iz take maščevalnosti sposobni narediti šele nemočnemu pacientu, se sprašujem….

Se strinjam z Markom popolno. Sramota za zdravnike in zdravniško zbornico.

Ima čisto prav. In na ta vprašanja ki jih postavlja, še ni bilo odgovorjeno v vsem tem času. Pa bi zanimalo tuid mene.
[/quote]

Nimajo casa odgovarjat na pomembna vprasanja, ker zdravijo. Imajo pa cas za diskreditacije, zasmehovanje in ponizevanje tistih, ki se izpostavijo.

Ima čisto prav. In na ta vprašanja ki jih postavlja, še ni bilo odgovorjeno v vsem tem času. Pa bi zanimalo tuid mene.
[/quote]

ker odgovorov očitno nimajo, ker bi morali pritrditi Marku, da ima prav, ampak tega pa nočejo, in raje se trudijo ga cenzurirati. Sramotno je za vse nas… zaprti smo za namene varovanja zdravja in zajzitve virusa, imamo pa veliiiiiiko bolj grozne rezultate in smrti od nacije, kjer lahko spoštljivo živijo z razumnimi dolgoročno vzdržnimi ukrepi. Sramotno res. Tukaj bi morala država vodstvo in ta stroka odgovarjati.

Potrč je po izobrazbi zdravstveni tehnik. Slovensko zdravstvo, ki je po njegovih besedah kadrovsko podhranjeno, bi ga najbrž v tem trenutku z veseljem sprejelo v svoje vrste.
Kaj je potrč aktivno storil za rešitev pandemije? Razen tega, da je agitiral proti nošnji mask, ki so eno od učinkovitih orodij pri preprečevanju okužb, ko mu je postalo tesno zaradi čedalje večjih številk okuženih, pa jo je strahopetno ucvrl na Švedsko?
Če je tako zaveden, bi moral ravnati po načelu: ne sprašuj se, kaj lahko država stori zate, pač pa, kaj lahko ti storiš za državo.

Potrč je strahopetna rit, ki išče koristi zase v tej situaciji. Vojni dobičkar. V diktaturi bi šel pred zid.

A v tisto Švedsko je spizdil, ki zdaj zaostruje pogoje in zapira? Kjer se vodilni javno opravičujejo javnosti, ker so narobe ocenili nevarnost covida? To Švedsko?

grozljivo je kakšne osebke tvoje vrste imamo med nami, kar streljali in pobijali bi. kakšen bojni dobičkar, da ne ponavljaj nekih fraz kar za brezveze. In če kaj pa strahopetec ni, upa si javno povedati svoje mnenje, in šel je tja, kjer živijo tako kot zagovarja, torej stoji tudi za svojimi besedami v dejanjih – ti ne bi šla ker bi se bala virusa, on pa je šel, ker take ukrepe kot tam živijo zagovarja in želi živeti v taki družbi in je torej svojo družino tja peljal. Pogumno, pokončno.
In če boš še enkrat o nenosenju mask – ti prilagam video gospe Bojane Beovič, ki je še 27.2020 zagovarjala nenošnjo mask kot strokovnjakinja, vrhunska infektologinja, kakor hitro je postala politična strokovna svetovalka nove vlade sredi marca, pa je ploščo obrnila. je to stroka, ki si jo želimo, je to stroka, ki ji lahko zaupamo -stroka ki svoja strokovna stališča spreminja glede na voljo politike?
Ti kar zaupaj taki stroki, jaz ji pač žal ne morem, ne morem mimo dejstva,da dokler ni bila politična svetovalka je trdila kot strokovnjakinja eno, zdaj kot strokovna politična svetovalka pa trdi ravno nasprotno. neverjetno kako lahko politika spremeni strokovna stališča. NOT! jih ne bi smela NIKOLI, če bi bila stroka res stroka!
https://www.youtube.com/watch?v=F3UzwVgNTT4

A bojo zdaj Švedi uvedli slovenski model, ki je tako učinkovit in uspešen?

Kolegica iz Švedske
[img]http://shrani.si/f/2M/uM/jl93ld2/kolegica.png[/img]

A bojo zdaj Švedi uvedli slovenski model, ki je tako učinkovit in uspešen?
[/quote]

Ni važno čigavega vzamejo. Dejstvo je, da svojega opuščajo.
Zdaj boste morali razni Ajmohti, Ludiji in Nziji priznati, da ste ovce.

Temu vladarju je namen vse pocepit, da bi ugodil Merklci , samo zato je napisal pismo v EU. Gre se mu samo za funkcijo in oblast v EU, zdaj jo je lahko izsilil, državljani Slovenije mu predstavljamo pa zgolj samo meso, ki sta si ga z Merklovo privsojiila za čim več grobov.

gunner, maš koga na Švedskem’ Jaz imam. Tak da ne kakaj.

Caki, caki…, a ni Potrc zanikal obstoj virusa?! A zdej ga ze priznava? Ker debatiranje z Zbornico men kaze na to.

samo dejstva navajam… da neki screenshoti palijo tudi iz čušperka, tisti so lahko tudi iz “švedske”… sploh vzeti iz konteksta…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

https://www.youtube.com/watch?v=Icz5ByckK1Q

https://www.youtube.com/watch?v=R7fy7oXxBvc

Prav je povedal prekletim fašistom.

ZDRAVNIŠKA ZBORNICA naj se raje ukvarja s SVOJO STROKO in skrbi za to, da bodo zdravniki v SLO obveščeni o raznih načinih zdravljenja COVID19, ne da od marca do danes uporabljajo iste protokole. Stare ljudi dajejo na respirator 9 od 10 jih umre, pa jim še ne pošteka, da ne delajo prav, kar rinejo z respiratorji!! Sploh ne gre za bolezen pljuč, temveč za bolezen krvno žilnega sistema. Gre za vnetje ven-venul- lasnic, kjer se naredijo strdki- trombi, ki mašijo vene in ne pride do izmenjave plinov v pljučih, zato kisik ne more naprej po telesu do organov-vsega tkiva. Oni pa kljub temu še vedno uporabljajo respirator. To je tako kot če bi psa futral skozi šipo, ne more do mesa, tako ljudje kljub temu, da jim vpihujejo kisik, ne morejo zadihati, zato umrejo.
ne razumem zakaj to počnejo, zakaj ne zamenjajo načina zdravljenja. Tudi vsem starim, po DSO in doma, bi morali nujno dati sredstva proti strjevanju krvi- aspirin in protivnetna zdravila in antibiotik. res je katostrofa, da se ne zmigajo in pravilno zdravijo, ker to drugod že počnejo.

Tako je. S svojimi prispevki pa samo išče všečke.

Tako je. S svojimi prispevki pa samo išče všečke.
[/quote]

Kaj pa fašist tvito išče s svojimi prispevki ?

A zato zdaj Potrča postavljajo pred zid. Zgleda imamo res že fašizem.

Kaj pa fašist tvito išče s svojimi prispevki ?

A zato zdaj Potrča postavljajo pred zid. Zgleda imamo res že fašizem.
[/quote]

saj sta potrč in tweeto nekje na podobni valovni, oba imata kompleks odrešitelja…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Kar pomeni, da v primejavi s Slovenijo odlično oblavladujejo situacijo in da so ukrepi, ki jih imajo bistveno učinkovitejši od naših.

New Report

Close