Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin bivakira pri punci, naj dam kaj denarja?

Sin bivakira pri punci, naj dam kaj denarja?

Sin je star 22 let in še študira. Dobro leto dni ima punco, ki smo jo
le parkrat videli, ker je on večinoma pri njej. Je enako stara, živi s starši in tudi še študira. Na zečetku študija je pri njej večkrat prespal, ker je imel potem dobre veze do faxa. Potem je kmalu prišel študij na daljavo, zaprle so se občine, on pa je ostal zdaj kar tam. Prosto ne moreta prehajati en k drugemu, zato pač sedaj nič ne pride domov. In je enostavno pri njih. Po eni strani se mi zdi, da sem jaz sedaj dolžna nekaj dati staršem, ker živi pri njih, po drugi strani pa si mislim, da je že zdavnaj polnoleten in se je sam odločil, da bo tam in naj se kar sami zmenijo kako in kaj. Sem v dilemi, hvala za mnenja.

Denar raje prišparaj, ga bo fante rabil takrat, ko bo punco zamenjal za do 7 let mlajši model. Takrat bo šlo zares, danes pa sta samo mlada, brezskrbna zaljubljenčka, ki življenja in odgovornosti v resnici še nista izkusila.

Od tamalega punca tako bivakira pri nas.

Men je super😀
Glede na to da imam 4 desce pri hisi je ona kot bi na loteriji zadela.
Ogromno mi pomeni da konpridem iz sluzbe imam vse cunje zlikane. Prejsnji teden vse pospravila, in okna pomila.
Kosilo me caka.
Mi ne rabi dajat nic. Kar hoce od mene dobi 🙂
Posvojila jo bom, …se celo mulc je nekej aktiven.

Moja hči je že tri leta pri svojem fantu. Tam imajo veliko hišo in veliko družino, vse skupaj jih živi tam sedem odraslih. Od tega je moja hči prišlek in punca od drugega sina tudi. Tudi jaz sem premišljevala če naj dam kaj zdraven, pa sem se potem najprej pogovorila s hčero, ki je rekla, da tudi njej ne pustijo, da finančno participira, pa zato vsak teden enkrat kupi nekaj hrane za vse skupaj in jo da v hladilnik.

Po drugi strani se mi zdi pa neumno kakorkoli posegat v te odnose. Konec koncev je moja hči odrasla oseba, oni tudi, torej se bodo že med sabo zmenili kako in kaj.

Jaz mislim, da bi lahko prispeval. Saj tam živi. Jaz mislim, da je minimum, da bi moral vsaj 1 x mesečno v nakup hrane za npr. 100 eur.

Jst bi dala brez razmišljanja, sploh pa, če on ob študiju ne dela pa da ne more nič dat. Džabe ne bi živela, ni šans. Neki morš dat.

Mogoče vaš sin hodi z mojo hčerko, hehe.
Pri nas se je namreč hčerin fant preselil k nam. Živimo blizu njunega faksa, imamo dovolj prostora, poba je priden, marsikaj postori, še hči se zdaj čisto drugače loteva dela.
Njegovi starši so kmalu ponudili, da plačujejo stroške ali najemnino ali kaj takega. Seveda sva rekla, da ne, fant je zdaj naš in ga imamo radi, ne bomo mu šteli, koliko krompirja poje. Lepo se mi je pa zdelo, priznam. Na vašem mestu bi vprašala. Dokler fant študira, je načeloma vaš strošek. S ponudbo po moje pokažete spoštovanje in voljo za dobre odnose.

Jst bi dala brez razmišljanja, sploh pa, če on ob študiju ne dela pa da ne more nič dat. Džabe ne bi živela, ni šans. Neki morš dat.
[/quote]

Res je. Ampak kako, koliko in kaj, naj se pa dogovori sin sam….vi ga samo spodbudite, da bo odprl to temo.

Podpis. Jaz bi naredila enako. Imam sina in če se bo kdaj preselil h kakšni, se mi bo zagotovo zdelo prav, da nekaj prispeva – v denarju ali vsaj v delu. Jaz bom sicer to potem naredila tako, da bom to povedala njemu in on bo tisti, ki bo moral priženjeni familiji ponuditi sofinanciranje. Če bo sam še študent, mu bom seveda finančno pomagala, ampak z njimi bo uredil on. Da bo kar tako pri njih in se bo razumelo samo po sebi, da ga morajo preživljati, to pa ne.

A sin bivakira pri punci ali ti?

Krasen odgovor.
In krasna gospa. 🙏😇

Halo? Seveda se da denar, saj hrana ni zastonj, povečajo pa se tudi stroški z vodo in elektriko. Moj sin živi pri punci in prinesem denar, četudi starši od punce pravijo da ni treba.

Vsekakor se pogovori s sinom in glede na to, kako finančno stojijo njeni, naj participira. Če imajo ravno ta sproti, naj da denar. Sicer pa enkrat tedensko nekj v hladilnik. Ali pa kake posebnosti: npr gajbico sadja, kos pršuta, govedino za juho, šteko moke, kar pač jejo.

tvoj sine naj bi bil odrasel moški
glede na to, da živi nekje drugje, da ga tam hranijo in bogvekajše( mu perejo, pucajo za njim) se z njim zmeni, na kak način se misli oddolžit za hrano in stanovanje.

nikakor pa se ne pogovarjaj ti o tem s punčinimi starši. saj pa ni vrtičkar, da bi se mimo njega pogovarjali o tem, kaj bi on moral počet

moja sestra se je pred 25+ leti tako preselila k fantu in je tam živela mogoče zadnji dve leti faksa in preden je službo našla. s fantom sta se spoznala v dijaškem domu in sta pač živela 130 km narazen
vem da ji je mati dajala denar, da je prispevala za hrano pri fantovih starših. to se mi zdi normalno, če gre za dva odrasla, ki si še ne služita denarja zase

punčini starši niso dolžni preživljat še partnerjev svojih otrok.

Poglejte, sin je odrasel. Glede na to da ni vprašal, ali lahko tam biva, je samostojno sprejel odločitev. Jaz denarja ne bi dajala, razen če ga boste dali direktno njenim staršem za stroške hrane in podobno. Ostalo pa, če sin rabi kaj drugega, plačate direkten strošek. Denarja mu ne dajajte, da ga ne razvajate preveč.
Je pa lepo od vas, da želite pomagat.

odvisno iz katere regije ste. Mi smo dali njihovim staršem vsaki mesec nekaj denarja za hrano.

Pozdravljeni,

Če ima vaš sin sam prihodek, najbrž tudi on sam prispeva k gospodinjstvu na tak nacin. Stroski se definitivno povecajo. Če ne prispeva finančno pa mogoče je dobra gesta, da prispeva na drug način. Tako namreč bi izkazal hvaležnost, da sta ga starša punce sprejela.
Na vašem mestu bi dala nekaj, nato pa če res tega odločno ne bi sprejeli, bi staršem nekaj kupila kot gesto v zahvalo, da skrbijo za vašega sina pa da so ga sprejeli.

Oni vam sami nikoli najbrz ne bi rekli dajte denar ali karkoli, ampak je lepo da jim izrazite hvaležnost na nek način. Tudi punca se bo počutila bolj sprejeto iz vaše strani. Lepo je vedeti, da starsi so tukaj za nas ko jih potrebujemo pa, da se vzpostavijo neki dobri odnosi.

Govorim vam iz svoje izkusnje, midva s partnerjem tudi ziviva pri mojih.
Kupila sta hišo ter nama odstopila zgornje nadstropje. Vse stroške si delimo, to je pa vse kar finančno prispevava.
En čas sva bila oba nezaposlena in sta nama brez vprašanj ter brezpogojno pomagala za kar sem zelo hvaležna. No žal mati mojega fanta pa ni izkazala nobene hvaležnosti do mojih staršev, izpadlo je kot da sta dolžna to delat za naju.
Ne potrudi se imet nobenega odnosa ne z mano ne s starsi, finančno bi lahko mojemu pomagala na strokovnem področju, ampak žal se niti ne ponudi, oz če se že je to ponavadi pogojeno.
Nisem materialistka, ampak dobiti darilo sem pa kdaj ali ce ne drugega prejeti klic, tudi veliko pomeni. Gesta ti pove, da te je nekdo sprejel, da je hvaležen in vesel da si v njegovi družini. Iskreno želela bi si tak harmoničen odnos, a žal temu ni tako.

Torej zato vam tako svetujem.
Nič slabega ne boste naredili, to nikakor ni vmešavanje v odnose.

Lp

Veš kaj..zj je študij na daljavo pa bi se lah 22 letnik spraviu delati.In ne nisi dolžna dajati keša KER JE POLNOLETEN…SAM naj se znajde..lp

Zakon je jasen: dokler se otrok redno šola do 26. leta, ste ga dolžna preživljati. Sodišče preživnino določi otrokom ločenih staršev, medtem ko ostali veliko krat sploh ne poznajo svojih pravic, se odselijo in ob študiju delajo, na koncu pa vse skupaj zavozijo. Kar se tiče njenih staršev, je to njegova in njihova skrb, s katero se Vi ne rabite ukvarjati. Če sin denarja čisto zares ne rabi (kar ne verjamem), njegovo preživnino shranite na varčevalni račun zanj. Lp

Resni študenti ne bivakirajo nikjer, ne rabijo svojih in še tujih staršev, da jih sesajo, nimajo tisoč izgovirov, zakaj nimajo narejenega letnika in ne umirajo od pomanjkanja seksa.
Ali sta par, kjer se ve kake obveznosti imata al pa naj sončece študentsko pride domov, tebi na strošek.

seveda da more dati.mislm halo?????
pa ne ti ampak sin.saj je polnoletn.
ne morejo ga drugi živeti.
nekaj je če živi doma pri starših nekaj čist drugega je pa če drugje živi in ga drugi zivijo????
hrana za odraslega otroka kar nekaj nanese.
nekaj more dati pa tudi če je to samo 20 evrov ali pa nakupi 1 krat na mesec hrano in jo prinese.
ne vem no mene bi bilo sram nekje živeti in nič dati…

Se strinjam.
Resni študentje zdaj od ponedeljka do petka sedijo vsaj 6 ur pred računalnikom in spremljajo predavanje na daljavo. Popoldne utrjujejo znanje in se dodatno izobražujejo.
Ne pa bivakirajo pri punci. Malo morgen, če onadva sploh kaj delata za faks.
Potem bo pa kovid kriv, ker ne bo letnik narejen!
Mislim, tu mač.

Saj ne morem verjet…
Ajde, če bi sin živel pri enem prijatelju, zaradi logistike pač, potem je to vprašanje mame na mestu (oz. ga sploh ne bi bilo treba postavit, ker je odgovor samoumeven). Da pa mama plačuje namestitev sina pri punci, je pa za kozlat (recimo temu… smešno).
Pa s tem ne mislim, da so njega dolžni preživljat starši od te punce!!!

Jaz bi sina vprašala, če bi bilo dobro kaj prispevati. On najbolje pozna razmere pri punci. Verjetno bi bilo prav, da kaj prispevaš.

Punca lahko pride samo k nam oz. v naše stanovanje kjer bosta sama. Da bi moj sin živel pri drugih ljudeh in nič dal, to pa ne. Nismo mi neki socialci, da se bomo to šli. Jaz sem staromodna kar se tega tiče, kot moški naj skrbi za svojo punco, da bo imela kar rabi, ce ni sposoben skrbeti za njene potrebe in kasneje potrebe njunih otrok naj punce be ima, ne pa da še njega njeni starši financirajo. Men bi bilo nerodno tem ljudem v oči pogledat.

New Report

Close